Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4252) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # admin (10-02-2013)

  Atraktorze, na głównej stronie forum wyświetlone są fora tematyczne, chodzi o to, aby nie mieszać dyskusji o Iluminatach z tymi o Baba Vanga. Jedno z nich nazywa się “Wiek XXI: wizje i przepowiednie” i w nim należy umieszczać swoje posty, w tematach, które je grupują (widzę, że “numer jeden” już zaczął). Każdy temat grupuje posty dotyczące konkretnej sprawy.

  W danym forum można utworzyć nowy temat, korzystając z przycisku “Nowy temat” a w daym temacie dodać swoją odpowiedź korzystając z przycisku “Napisz odpowiedź”.

  Podsumowując, struktura wygląda następująco: Strona główna -> Forum -> Temat -> Posty

  W przypadku, jeżeli podział na fora okaże się zbyt rozdrobniony to zawsze jest możliwość przeniesienia tematów do bardziej ogólnej kategorii.

  Proszę o sygnał w przypadku jakichkolwiek problemów.

  Pozrawiam,
  Administrator

 • # Atraktor (10-02-2013)

  Witam;

  Do admina:

  Dziękuję za podpowiedzi.
  Od wczoraj po rejestracji i logowaniu próbowałem coś napisać,ale teksty gdzieś ginęły i dopiero dzisiaj jeszcze przed przeczytaniem tej podpowiedzi udało mi się wreszcie przywitać z forumowiczami.
  Już pisałem,że nie jestem wszechwiedzący i nie zawsze jest mi łatwo poruszać się po internecie(chyba ze względu na wiek)choć doskonale wiem jak działa komputer i mam nadzieję,że może doczekam komputerów kwantowych!
  Jak będę miał jakieś problemy to chętnie skorzystam z podpowiedzi.

  Pozdrawiam

  Atraktor

 • # Atraktor (10-02-2013)

  Witam;

  Dzisiaj po południu postaram się odpowiedzieć na Wszystkie Wasze pytania na forum głównym na stronie zatytułowanej ;”Wiek XXI wizje i przepowiednie”.
  Gdyby ktoś wolał abym odpowiedział mu na tym forum to proszę o taką informację.
  Chcę jednak pisać głównie na w/w stronie.
  Ostatnio nie pisałem,bo miałem stłuczkę samochodową(niewiasta wpadła na mnie kiedy stałem na czerwonym świetle)i musiałem z tego powodu załatwić parę spraw.
  Miałem też kłopoty z pisaniem na nowej stronie forum po rejestracji i zalogowaniu,ale chyba te trudności już przezwyciężyłem.
  Dziękuję”numerowi jeden” za pierwszy debiut na naszej stronie,bo moje teksty witające Was gdzieś ginęły.
  Cieszę się również z tego,że”centurio 06″ postanowił włączyć się do dyskusji tutaj.
  Z treści tekstów jakie umieszczał zauważyłem ,że jest człowiekiem bardzo wierzącym(zresztą jak ja),ale i rozsądnym patrzącym szeroko i widzącym problemy wszędzie również w naszym Kościele,których jest nie mało.
  Zapraszam wszystkich do dyskusji na stronie “XXI wiek wizje i przepowiednie”będziemy tam rozmawiali jeżeli zajdzie taka potrzeba i wola o przyszłych wiekach wykraczających poza wiek XXI,a także o; kosmologii,astronomii,historii i o wszystkim o czym tylko będziemy chcieli rozmawiać-zapewniam!

  Pozdrawiam

  Atraktor

 • # SA......KA (11-02-2013)

  NOSTRADAMUS MÓWIŁ O PAPIEŻU O SKÓRZE OLIWKOWEJ I TO MA WG NIEGO BYĆ OSTATNI PAPIEŻ. NA ONECIE POJAWIŁO SIĘ ZDJĘCIE BISKUPA TUKSONA Z GHANY. ZGADNIJCIE JAKIEGO KOLORU JEST JEGO SKÓRA. OBOK NIEGO PODAWANE SĄ JESZCZE TRZY NAZWISKA.

 • # littlelife (11-02-2013)

  @ Jaro 13
  Podaj mi proszę tytuł filmu o przepowiedniach, o którym wspominałeś. Ten z 1980 roku.

 • # Aga (11-02-2013)

  Żyjemy!
  Nie było żadnego końca świata, ale będzie! Jak z przypowieści a wszystko się zgadza ;((

 • # nikt (11-02-2013)

  Dalibyscie juz sobie spokoj z tym koncem swiata,oczywiste jest,ze go nie bedzie.mimo wszelkich wedlug waszych zdan znakow.

 • # littlelife (11-02-2013)

  Koniec czy nie koniec – może ktoś pomóc mi znaleźć ten amerykański film dokumentalny z 1980 roku? Moja mama też o nim wspominała, że podobno narrator opowiadał o każdej przepowiedni przechadzając się po studiu..bardzo chciałabym go obejrzeć. Z tym,że bez tytułu to jak szukanie igły w stogu siana… kojarzy ktoś co to za film i jak go namierzyć?

 • # ana (11-02-2013)

  zapewne illuminaci maczali w abdykacji swoje palce, pewnie Benedykt XVI nie chciał wykonać ich poleceń i zmusili go do abdykacji, tak samo mogło być z naszym Papiezem,ale nasz się nie poddał i pewnie stad ten zamach na niego.

 • # xero (11-02-2013)

  Teraz prawdziwa perełka !!!

  Czterowiersz wg tłumaczenia Petera Lemesurier

  V.92 Kiedy już lat siedemnaście spędzi na swym tronie,
  Skrócą czas sprawowania pontyfikatu do lat pięciu
  Potem wybiorą kolejnego papieża,
  Który z Rzymianami nie będzie żył w zgodzie.

  , kiedy lat 17 spędzi na swym tronie – 1+7=8=2013-2005 i co Wy na to !!!!! pamiętajcie kto był pierwszy :D Potem wybiorą kolejnego papieża, z tego wniosek będzie dwóch.

 • # obserwator (12-02-2013)

  a jak ma na imię Tukson? Peter…a Piotr Rzymianin mówi ci to soś…? ;)

 • # KociMiętka (12-02-2013)

  ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” —-Czy to, że walnął piorun w bazylike swietego piotra moze byc tym znakime?;d

 • # pawko (12-02-2013)

  cos w tych przepowiedniach jednak jest. a koniec swiata i tak nadejdzie, wczesniej czy pozniej, chociazby dlatego, ze ludzka chciwosc doszla juz zadaleko.

 • # andy847 (12-02-2013)

  dlaczego nie ma Atraktora moze by cos napisal troche sie zaczelo nie zgadzac ale to nie jego wina po prostu zle jest odczytane przez nas

 • # kokos (12-02-2013)

  Atraktor pojawia się na forum: http://koniecswiata.info/forum/ Warto się zarejestrować i porozmawiać.

 • # martacg (12-02-2013)

  15 lutego 2013 koło ziemi ma przeleciec wielka asteroida może to ten zwiastun wojny….

 • # YAREKOK (12-02-2013)

  Kardynał Peter Turkson z Ghany pasuje do przepowiedni zwlaszcza jesli przyjmie imie Piotr II

 • # Dan Gref (14-02-2013)

  “In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, & Iudex tremendus iudicabit populum suum. Finis.”

  “W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.”

  Jedni twierdzą, że przepowiednia Św. Malachiasza z Armagh dotycząca ostatniego papieża, jako że nie ma numeru porządkowego, dotyczy faktycznie ostatniego, lecz pomiędzy nim a Benedyktem XVI, który ma numer 111, może nastapić nieokreślona liczba innych papieży. Osobiście twierdzę, że to mało prawdopodobne.

  Peter Turkson byłby wspaniałym papiezem i jego pontyfikat dał by Kościołowi nowej mocy, choc zapewne w Kurii rzymskiej nie miałby zbyt wielu zwolenników – swoja drogą, nasz Wojtyła tez nie miał. Diabli wiedzą – nomen omen – kto tak naprawde zlecił na niego zamach?

  Należy równiez przypomnieć, iż choć wielu uznaje że III Tajemnica Fatimska odnosiła się do zamachu na Jana Pawła II, to biorąc pod uwagę iż ujawniono jej treść dopiero po 19 latach od tego zdarzenia, można sadzic iż takie tłumaczenie było zaledwie wymówką dla jej ujawnienia. W wizji mowa jest bowiem o biskupie odzianym w biel idącym przez miasto w połowie zrujnowane, a gdy wraz z innymi kapłanami i zakonnikami wchodzi na szczyt stromej góry by modlic się pod krzyżem zostaje zastrzelony przez ŻOŁNIERZY! To zdecydowanie wizja czasów ostatecznych. Nie ma w niej raczej mowy o czarnym papiezu, więc tym razem chyba papiez będzie Włochem, w najlepszym razie latynosem. Tak czy inaczej będzie ostatnim i tego jestem pewien.

  ———————————————–

  Z innej beczki – podzielę sie pewnymi spostrzeżeniami:

  Centuria 5. czterowiersz 51

  Ród z Dacji, z Anglii, Polonia
  I z Czech utworzą nową ligę.
  Aby przejść za Herkulesa kolumną,
  Barcyni, Tyrreńskim przygotowując okrutny spisek.

  Zaś w Przepowiedni z Tęgoborza czytamy:

  Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
  Trzy kraje razem z Rumunią.
  Przy majestatu polskiego tronie
  Wieczną połączą się unią.

  Dacja to dawna prowincja rzymska obejmująca tereny od naddunajskich rejonów wschodnich Węgier przez Karpaty i Transylwanie w Rumunii po dzisiejszą Mołdawię i północna Bułgarię. Ewidentnie mamu potwierdzenie jednego w drugim o ile nie uznamy, że w Tęgoborzu zwyczejnie ściągano z Nostradamusa.

  ————————————————

  Kolejny werset z Tęgoborza:

  A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
  Choć wiary swojej nie zmieni,
  Polski potężnej uprosi opieki
  I stanie się wierny tej ziemi.

  A u Nostradamusa:

  Centuria 5. czterowiersz 73
  Prześladowany będzie z Bogiem Kościół ,
  I święte Świątynie będą plądrowane,
  Dziecko matkę ogołoci do koszuli,
  Będą Arabowie do Polaków przyłączać się.

  Najwyraźniej Polska, nauczona doświadczeniami ze swojej historii pojmie, że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem i gdy Europa zmagać sie będzie z islamska inwazją – choc znając arabów to raczej nie będziemy mieli do czynienia z wojna frontalna jak za Niemców czy Sowietów, tylko z fala zamachów, rozruchów i masowa migracją, której konsekwencją bedzie wojna bez frontów, zamieszki na skale kontynentu – porzuceni jak zwykle na pastwę losu sprzymierzymy sie z muzułmanami, a gdy ci w końcu zaczna przegrywać zaoferujemy im układ: przyłaczcie sie do nas i walczcie o niepodległość Polski z kolejnymi “wyzwolicielami” a w zamian możecie tu zostac i wyznawac swoja wiarę. Rzeź wojny religijnej wobec takiej oferty będzie szybko przysparzał Polsce nowych sił i pomoże odnieść sukces – jak twierdzi Tęgoborz – w pół wieku. Tak to widzę przynajmniej.

  ——————————

  Centuria 10. czterowiersz 86

  Jako Gryf nadzejdzie nowy Król Europy,
  Towarzyszyć mu będą ludzie z Aquilon,
  Z białych i czerwonych poprowadzi swoje wojsko,
  Aby walczyć przeciwko królowi Babilonu.

  A w Tęgoborzu mamy:

  Warszawa środkiem ustali się świata,
  Lecz Polski trzy są stolice.

  oraz

  Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
  Pomazańcowi z Krakowa,
  Cztery na krańcach sojusznicze strony
  Przysięgi złożą mu słowa.

  Choć niektórzy twierdzą, że chodziło Nostradamusowi o sojszu Francji i Hiszpanii (ich proporce w XVI wieku miały barwy białe i czerwone) lub królów i papieża, to odczytując proroctwa razem widać, że chodziło raczej o nowa potęgę, tym bardziej, że w czasach Nostradamusa tylko królestwo Polskie miało w godle biel, czerwień i orła (Łac. Aquilon). pomazańcem z krakowa miał być Jan Paweł II ale w tym kontekście można raczej sądzić, że chodzi o przywódcę politycno-wojskowego a nie o kapłana. Ja dostrzegam zapowiedź narodzin nowego mocarstwa słowian i arabów.

  —————————————-
  Centuria 1. czterowiersz 69

  Wielka góra okrągła na siedem stadionów,
  Potem pokój, wojna, głód, powódź,
  przetoczy się dalej, zatapiając wielkie kraje,
  Nawet te o zabytkach historii, i wspaniale złożone.

  Centuria 5. czterowiersz 59

  Anglikański wódz w Nimes za długo się waha,
  Rudobrody przyniesie pomoc Hiszpani,
  Wielu zabitych w wojnie tak rozpoczętej,
  Gdy pod Artois spadnie brodata gwiazda.

  Centuria 9. czterowiersz 31

  Drgania lądu w Mortorze,
  Tin św. Grzegorza w pół zalany.
  Senny pokój wojna powstanie,
  W świątyni Wielkanocy otworzy sie otchłań.

  Centuria 10. czterowiersz 71

  Ziemia i powietrze zamrożą wiele wód,
  Kiedy nadejdą by czcić czwartek:
  To, co będzie, już nie będzie tak dobre, jak było.
  Z czterech stron przyjdą oddać cześć.

  Juz Apokalipsa mówiła o wielkiej górze ogniem ziejącej i wrzuconej w morze. Naiwnie można było sądzic, że chodzi o wulkan, ale wulkan juz tam jest. Ta góra zostaje w morze wrzucona. Czterowiersz podający jej wymiary nie jest do końca jasny: wartośc stadionu, jako jednostki długości, wacha sie od 170-210 metrów, choc zwykle przyjmuje sie wartość stadionu olimpijskiego równą 192 m; sam wymiar równiez jest niejasny, bo w orginale Nostradamus napisał “rotunda per sept stades” co równie dobrze określa obwód co średnicę. jednak przy założeniu że to obwód, średnica wyniosłaby zaledwie 428 metrów a to za mało by wywołac globalne skutki na skale opisaną przez proroctwa. Tak więc obiekt bedzie miał 1344 metry średnicy, niecałe 1,5 kilometra. Opisany jako skała nie będzie więc kometą, choć asteroidy często pokryte sa warstwa substancji lotnych i zbliżając sie do Słońca stają się kometami jednopojawieniowymi. Obiekt ma uderzyc w okolicach prowincji Artois w północnej Francji. prowincja ta jednak nie graniczy z morzem a i sam Kanał La Manche ma tam ledwie 50-60 metrów głebokości i to w porywach! Uznac możena więc, że uderzenie nastąpi albo w okolicach Boulonie-sur-Mer, w graniczącej z Artois prowincji Boulonnias, lub gdzieś na Atlantyku, ne szerokości geograficznej Artois, czyli 50° do 51° N. lecz zderzenie z 1344 metrowa asteroida nawet na kanale la Manche spowoduje powstanie 40 metrowej fali, która zniszczy południe Anglii; ponad 3/4 powierzchni Belgii i Holandii leży poniżej 20 metrów nad poziomem morza, podobnie północ Niemiec z Hamburgiem i Bremą oraz zachód Danii. W oczach Nostradamusa nawet takie zniszczenia są katastrofalne! Tin Świętego Grzegorza (patrona Wielkiej Brytanii) to wysepki Scilly, zwane Tin Islands u południowo-zachodnich wybrzeży Anglii – ich wysokość to 51 metrów więc fala może mieć około 19 metrów wysokości, co jest jak najbardziej możliwe. W 2011 japonię zniszczyła fala dochodząca do 29 metrów a na Sumatrze w 2004 roku fala miała 24 metry, choć w obu przypadkach, w nefralgicznych miejscach, jak lejkowte ujścia rzek fala spietrzała sie do 30 metrów. W obu przypadkach sama fala spowodowała śmierć dziesiątek i setek tysiecy ludzi, toteż w sercu Europy mozna będzie mówic juz o conajmniej milionie. Krater uderzeniowy powstanie w skałach wapiennych i kredowych uwalniając olbrzymie ilości węgla i siarki do atmosfery – będzie miał średnice około 20-25 kilometrów. Fala uderzeniowa zniszczy wszystkie ludzkie konstrukcje w promieniu 400 km. Mozna przypuszczać, że uderzenie nastąpi w okolicy Wielkanocy, choć nieliedy – zgodnie z innym czterowierszem – wspomina sie okres pomiędzy wrzesniem w październikiem (choc Słońce opuszcza konstelacje Wagi pod koniec listopada). Nie mniej efekty zderzenia: ziemia i powietrze to chmury pyłu wyrzuconego podczas impaktu i dymu z pożarów na kontynencie, zamrożą wiele wód gdy przyjda czcić Czwartek (choc gdyby zderzenie nastąpiło późna jesienia wówczas zima mogłaby trwac i do czerwca – niczego nie wykluczam). Amerykocentryczni komentatorzy chcieli widziec w tym aluzje do Święta Dziekczynienia wypadającego w czwarty czwartek listopada, lecz dla XVI wiecznego francuskiego katolika tylko jeden czwartek warto świętować i to oddając cześć w cztery strony: Boże Ciało, wypadające w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Czterowiersze zapowiadają, że uderzenie nastąpi gdy juz trwać będą niepokoje i zamieszki a Europa bedzie osłabiona, toteż impakt który zdewastuje Wielka Brytanię zmuszając rodzine królewska do ewakuacji do Kanady a samych wyspiarzy do masowego exodusu na zdewastowany kontynent; zniszczy Paryż i Niderlandy, o czym wspominaja inne centurie, bedzie ciosem, który wykożystaja Arabowie. Po Arabskiej Wiośnie Ludów islamiści mają wielkie wpływy w ogarniętych zamieszkami krajach Afryki Północnej, co w obliczu takiej katastrofy w broniącej się przed imigrantami Unii Europejskiej, będzie dla nich znakiem od Allaha. Sytuacja pogorszy sie także i u nich toteż mozliwość żerowania na truchle Europy stanie sie kusząca alternatywą dla agonii na pustyni. taki będzie początek Wojny Dusz – III Wojny Światowej.

  ——————————————

 • # Atraktor (15-02-2013)

  Witam;
  Piszę na tym forum na stronie zatytułowanej” XXI wiek wizje i przepowiednie”.
  Sprawa tłumaczeń tekstów M Nostradamusa i tzw:Nostradamusa Młodszego około 13000 tekstów wydanych m.innymi w tzw:dwunastoksięgu osobistego sekretarza Chavignego nie jest taka prosta!
  W tej chwili najbardziej wiarygodnie przetłumaczonym tekstem(około osiemnastu tłumaczeń)V centurii czterowiersza 92 nie jest jeden z trzech rożnych tekstów Petera Lemesuriera, a jeden z dwóch tekstów niemieckiego znawcy M Nostradamusa Aleksandra Centurio,
  a oto on:

  W czasie siedemnastu lat od jego wyboru,
  kadencja papieska do pięciu lat zostanie ustanowiona.
  W tym terminie zostanie wybrany nowy,
  lecz nie przypadnie do gustu mieszczanom.

  Co ciekawe ten tekst Aleksander Centurio podał w sojej książce o Nostradamusie już w roku 1993!
  A tekst podany powyżej przez Petera Lemesuriera pochodzi z roku 1998!
  Jest jeszcze kilka tłumaczeń tej samej centurii pisanej po tzw starofrancuskim dialekcie południowym,który obecnie nie jest już w powszechnym użyciu.
  Można powiedzieć,że ten dialekt ma tyle wspólnego z obecnym francuskim co co najmniej polski z kaszubskim lub raczej kaszebskim.

  Jak myślicie,który tekst jest bardziej prawidłowy?
  Teraz dopiero wiemy,że cghyba ten napisany przez niemieckiego specjalistę Aleksandra Centurio.
  Bardziej szczególowy opis znajdziecie na forum-warto tam zajrzeć,zalogować się i dyskutować!
  Ciekawie pisze Dan Gref-zapraszam na forum-b.dobry tekst!

  Pozdrawiam Wszystkich;

  Atraktor

 • # Normand001 (15-02-2013)

  Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. to sie zdarzyło dzisiaj rano w rosji zacytuje ze strony <> a o to link nizej w linku jest film z błyskiem i ognem asteroidy

 • # Normand001 (15-02-2013)
 • # Zanett17 (16-02-2013)

  Czyli czy możemy spodziewać się Trzeciej Wojny Światowej ? Wczoraj nad Rosją był ten meteoryt z “ogonem”. To trochę straszne..

 • # znany (16-02-2013)

  Nie będzie żadnego końca świata za sprawą Boga,jeśli coś będzie to jedynie jakaś wojna.
  Bóg jeśli by nam chciał zaoferować coś takiego nie był by Bogiem,ale szatanem.

 • # versus (16-02-2013)

  ” Na niebie widziany bedzie ogień ciągnący za sobą iskrzący ogon ” .Staram się podchodzić z dystansem do wszystkich przepowiedni , jednak spadający wczoraj meteor nad Uralem tak właśnie wyglądał .. i z coraz większym niepokojem zastanawiam sie co to będzie dalej … ?

 • # Normand001 (17-02-2013)

  z tym meteorytem nad Uralem to bardzo dobry argument