Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4327) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # orminlange (9-11-2021)

  Witaj Angmir:)

  No niestety, w innych miejscach, typu youtube próbowałem coś zdziałać, skończyło się usunięciem tekstów i nieśmiałych, próbnych filmików.

  na stronie amerbroker mają tam też dział z dyskusją o Nostradamusie, ale to ostani Mohikanie.

  Co do BRICS wszystko cacy, możnaby dopasowac jako Sojusz Chiny Rosja Indie, ale myślę, że o wiele istotniejsza jest sprawa Łukaszenki – gdy zostanie obalony przez Moskwę (a na razie trzyma się i łasi o względy) wojna na Ukrainie będzie tuż tuż. Chyba że jak zawsze coś z tłumaczeniem jest nie tak, to wtedy wjazd Rosji w armią na Ukrainę rozjaśni wszystko.

  Teraz wszyscy jasnowidze krzyczą, konflikt już blisko. Nie jest to takie proste. Sprawa z uchoźcaami to oczywiscie destabilizacja przeciwnika przed planowaną wojną, ale to musi potrwać ten proces.

  Powinniśmy być już przygotowani, że czasu na dyskusję o Nostradamusie już nie ma. Cenzura będzie coraz ostrzejsza w tym i innych tematach.

  Ach i co do Nibiru, to biorąc pod uwagę brak wzmianek o Annunakach u Nostradamusa można to zrzucić na karb nie przedstawienia nam wszystkich możliwych tekstów. Nieintencjonalne nawet. Po prostu nie wszystkimi dysponują badacze i pasjonaci. Watykan pewnie ma je wszystkie:)

 • # Metatron (9-11-2021)

  Ciekawa jest przepowiednia Nostradamusa ma temat ataku obcych z jednej z planet gwiazdozbioru łabędzia. Bardzo wysocy obcy mający po dwie pary oczu z jednej i drugiej strony głowy. Obrzydliwie paskudni i niezwykle silni. Ta przepowiednia dotyczy 8 tysiąclecia. Niesamowite że powstaną statki kosmiczne które miliardy kilometrów będa pokonywać w kilka miesięcy/lat czy nawet dni. Obecnie najbliższa gwiazda Oriona oddalona jest o miliardy kilometrów. Dziś najszybszy statek kosmiczny dotarł by na nią za 4000 lat. Nostradamus też pisał o tym że przyszle pokolenia opracuja wehikuł czasu i że apodki a więc te boskie statki kosmiczne to ludzie z przyszlości który teleportują się w czasie i badają ziemię. Oglądając starozytni kosmici ludzie wyslali kod dziesiętny i wyslali go radiowo w stronę gwiazdy oriona. Otrzymali odpowiedź w Angli obcy odpowiedzieli na nasz sygnał. Został utworzony w zbożu wypalony niesamowite. Ostatnio zainteresowalem sie tym tematem. Ktoś coś jeszcze wie o wojnach z obcymi coś więcej niż tylko Atraktor czy Artreuza pisali?

 • # Ruan (10-11-2021)

  jest jeszcze jedno forum gdzie można podyskutować na temat III światowej i Nostradamusa.
  Jest to Forum paranormalne.pl – Vortal Rzeczy Paranormalnych jest tam kilka tysięcy wejść dziennie, ale też mnóstwo tematów i wątków.
  Żeby znaleźć wątek “Nostradamus a III wojna światowa” należy:
  1. Znaleźć dział “Człowiek i planeta”
  2.Wejść w temat “Rok 2012 i inne proroctwa”
  3. W tym temacie znaleźć wątek o tytule podanym wyżej.

 • # Ruan (10-11-2021)
 • # Angmir (10-11-2021)

  @orminlange

  wedłóg twoich predykcji “wojna w Scytii” to które lata ? 2024? 25? 26?

 • # orminlange (10-11-2021)

  No to zacznę od końca:)

  @Angmir

  Tu jest naprawdę ciężko podać dokładny rok, tak jak w przypadku trzeciej wojny. Przyjmuję jednak, że jeśli ‘600 rokiem liturgii jest 2030/31(od soboru w Efezie 1600 lat) – w przypadku pewnego z tekstów o rozróbie między Łysym i “młodymi” na dwa lata przed tym rokiem ‘600, to w 2028/29 mamy wojnę domową w Rosji, która będzie konsekwencją porażki na Ukrainie. Zatem wojna na Ukrainie powinna poprzedzać tenże 2028/29 rok, ale dokładnie nie wiemy ile czasu. Niby miało minąć też 20 lat od współrządów Niedźwiedzia i Tygrysa kiedy sprawią swojemu krajowi “krwawą łaźnię”, Nostradamus nie sprecyzował czy zaczynają się one liczyć od przejęcia władzy przez jednego z nich – Tygrysa, czy od 2008 kiedy doszedł Miedwiediew i zaczęły się jawne ich współrządy. Teraz już widzimy, że 20 lat od 1999/2000 minęło i nie ma wojny domowej między nimi, zatem wygląda, że odliczanie jest od 2008. Wydaje się też że Miedwiediew nie współrządzi, usunięty został w cień, ale nie musi to świadczyć o tym, że nie ma nic do powiedzenia – jest szarą eminencją, taką samą jak był przed 2008. I tak znów nam wychodzi 2028/29 jako kluczowy czas dla Rosji i jej losów. Dla Ukrainy ważny będzie powtórny majdan, tym razem zdawałoby się korzystny dla Tygrysa/Putina. Póki go nie ma, bardzo wątpię by interwencja na pełną skalę miała na Ukrainie miejsce. Pozostaje tlenie się konfliktu w Donbasie oraz te inne konflikty – jak akcje na polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej granicy (złożony problem, czy to tylko Moskwa za tym stoi, ale już mniejsza o to), powracający problem Syrii, Iranu, parcie Smoka na Tajwan i wiele wiele innych (wojny energetyczne, obok tych już dawno toczonych – walutowych).

  @Ruan Zgadza się jest to forum także, ale odpychający są tam ludzie, zawsze stosujący jedną śpiewkę, że teksty Nostradamusa można naginać i przypinać do wydarzeń jak się chce, i w ogóle to zmyślone, fałszerstwa itp. Nie wiem po co portal o tych sprawach, skoro wszystko co mogłoby świadczyć o czymś paranormalnym jest tam od razu równane z ziemią. Ja rozumiem zdrowy sceptycyzm, tam jednak urasta do rangi dogmatu. Ale kto chce się tam bawić w przepychanki, to oczywiście może próbować. Będę się przyglądał czy może coś się tam zmieni, jak będziemy dysponować kolejnymi, spełnionymi tekstami. Jak zniknie ta strona trzeba się będzie chyba tam pojawić.

  @Metatron

  Nie znam niestety nic innego o tych przyszłych wojnach z obcymi spoza tych tekstów wstawianych przez Atraktora i Arteuzę. Z tym rokiem 7000 gdzieś mi mignęło presage chyba Atraktora, ale w zbiorach go nie mogę znaleźć. I mam wątpliwość, czy jest to rok 7000 od narodzin Chrystusa, skoro Nostradamus podawał 3797 (albo po Chrystusie, albo po III wojnie – według mojej prywatnej koncepcji) jako ten, poza który nie dane mu było spojrzeć. Możliwe, że ten 7000 to według kalendarza np. hebrajskiego, można łatwo przeliczyć – 5782 od stworzenia świata więc do 7000 zostało 1218 lat. Mam tekst o wojnie z upiorami, ale bez roku:

  Presage 19,33

  Tył i przód taki sam,wysocy i obrzydliwi,
  Ich widma niewyraźne, rozmyte, szare i śmierdzące.
  Cztery ślepia wielkie bez powiek: po dwa z przodu i z tyłu.
  Dwie Łapy o sześciu palcach i dwie gęby,bez oddechu.
  Przybyli z Łabędzia by przeszkodzić ludzkości w marszu do gwiazd!
  To nie dzieci miłosiernego Boga lecz półżywe bestie szatana!

  Jeśli ktoś dysponuje tekstem poszerzającym sprawę, bardzo bym prosił o wrzucenie go tutaj;) Pozdrawiam

 • # Ruan (10-11-2021)

  Niestety masz rację moja opinia o tym forum jest podobna, ale chyba coś się zmienia, bo pod Twoim postem o III światowej w Europie (wklejam go) jest cisza.
  To coś nowego – chyba zmądrzeli, a może się mylę.

 • # orminlange (10-11-2021)

  Zbliża się 18.11.2021 (czwartek)

  Przepowiednia 164,15

  Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna
  podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
  Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
  najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
  Atraktor 2013-10-16 15:17:20

  Jedna z moich wersji tłumaczenia:

  U Neptuna(USA) Mars przed trzecim dekanatem Wagi (18.11.2021)
  po wyjściu Księżyca ze znaku Barana wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
  Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
  najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.

  Wydarzenia w okolicy 18.11 zweryfikują moje tłumaczenie robione po omacku, gdyż nie dysponując oryginałem mogłem tylko dochodzić miejsc, gdzie są możliwe błędy.
  Data 18.11 przy takich konfiguracjach zachodzi w sidereal zodiaku, a nie typie tropikalnym, powszechnie obecnie stosowanym do określenia pozycji ciał kosmicznych na tle gwiazdozbiorów astrologicznych.

  Zapewne na Vortalu Rzeczy Paranormalnych wyśmiano by to, gdyby nic się za tydzień nie wydarzyło. Jest to ryzykowna zabawa, dlatego zastrzegam, że proponowana wersja tłumaczenia jest mocno naciągana, a zweryfikuje ją najbliższy już nam czas.

  Coś się tli jednak w tym miesiącu, niby jest hossa na giełdach, a zazwyczaj przed krachami jest hossa, ta jest o tyle dziwne, że inflacja zbiera żniwo w gospodarkach, a gracze nic sobie z tego nie robią, nie akceptują tych faktów, wypierają je ze świadomości. Taka natura spekulacji, które po III wojnie będą zakazane, jako szkodliwe.

  Przepowiednia 101,34

  Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
  Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
  Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
  pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
  Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
  Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!

  Czy ten sądny czwartek to mogłoby być już teraz? Wątpię. Wpierw ta partia obywatelska (zwolenników Morusa, w przeciwieństwie do bankierskiej zwolenników Burke’a) będzie niejawna (w gronie Partii Demokratycznej), być może już od jakiegoś czasu jest w niej osadzona, bo Przepowiednia 164,15 mogła już się spełnić w 2015, choć my widzieliśmy to jako początek hossy na rynkach peryferyjnych. Nic dziwnego, kreacja pieniędzy z powietrza została wtedy podniesiona na kolejny poziom absurdu, znalazło to swoje odbicie w dobrej passie gospodarczej PiS (bardzo jednak złudnej, bo polegającej właśnie na luźnej polityce monetarnej wielu banków centralnych, sprzyjającej powstaniu niebezpiecznej bańki), a na świecie stanowiło ucieczkę od możliwości zaistnienia kolejnego kryzysu bankowego.

  Przepowiednia 71,192

  Dwie stare partie upadną, a dwie nowe się zrodzą,
  Obywatelska wyrośnie z herbaty, a bankierska z myśli Burka.
  U Atlantów dwa państwa, dwa ustroje, dwie armie i dwie stolice-/-
  staną się za przyczyną bezwzględnych rządów Datona!
  atraktor44 21.04.15, 20:11

  Partia obywatelska wpierw niejawna, ale potem już zastąpi Demokratyczną, tak jak Bankierska zastąpi Republikańską. Ale to będzie już po wielkich zaburzeniach i upadku dolara jako waluty rezerwowej świata.

  A kiedy ten upadek? Jak zawsze ciężko o wyznaczenie daty. Ja myślę, że to chyba jeszcze nie teraz, może bliżej końca lat 20-tych. Na pewno dolar nie zabezpiecza przed inflacją, tak jak każda inna waluta fiducjarna. Okresowo tylko może spekulacyjnie dawać wrażenie mocy większej od takich peryferyjnych walut jak złotówka. I wynika to ciągle z charakteru bycia walutą rezerwową świata, mimo coraz większych oporów w różnych jego rejonach.

 • # orminlange (11-11-2021)

  centuria V 92

  Gdy będzie zarządzał lat siedemnaście,
  zmienią kadencję papieską do lat pięciu,
  W terminie tym następca będzie wybrany,
  Lecz nie przypadnie do gustu Rzymianom.

  *
  “Petrus Romanus” wielbiony przez lud,
  i znienawidzony przez pasterzy,
  w 613 liturgii doprowadzi do zmiany starego prawa-/-
  Ten błąd stanie się przyczyną Nowej Wielkiej Schizmy!

  Pierwsza (centuria) Odnosi się według mnie do obecnego “Petrusa Romanusa” czyli Bergoglio. Gdy minie pełne siedemnaście lat od jego wyboru (marzec 2013) czyli w marcu 2030, zostanie wybrany jego następca (Petrus Romanus II?), na pięcioletnią kadencję (pewnie będzie przedłużona, gdyż to właśnie ten papież będzie świadkiem upadku Rzymu i Watykanu w 2041? roku). “Petrus Romanus Institutum” to okreslenie jezuitów, zarówno Bergoglio jak i być może jego następca nimi są.

  Drugi czterowiersz (już nie z centurii, a z presages) Podaje nam za pomocą lat liturgii inne ważne wydarzenie, które według mnie poprzedzi wybór drugiego “Petrusa Romanusa”. A będzie ono miało miejsce około 2027/28 roku. W jaki sposób uzyskałem tę datę? Przyjąłem za kotwicę lat liturgii (bez apostrofu tym razem) rok 1415 i postanowienia z dnia:

  “4 lipca – pełnomocni papiescy, delegaci, książę Karol I Malatesta i kardynał Jan Dominici, przeczytali zgromadzonym dokument Grzegorza XII, zwołujący sobór i zatwierdzający z góry jego decyzje. Po akceptacji dokumentu zebrani zagłosowali za bezzwłoczną abdykacją papieża Grzegorza XII, a pełnomocni delegaci zatwierdzili ją, przekazując stosowne dokumenty. Dla Grzegorza XII utworzono tytularną diecezję Porto-Santa Rufina, czyniąc go jej kardynałem o statusie ustępującym jedynie papieżowi – jednak w chwili wyboru nowego papieża Grzegorz już nie żył.”

  Kotwica ta służy tylko dla wydarzenia opisanego za pomocą 613 liturgii! Domniemam, że takich kotwic Nostradamus zastosował sporo, stąd tak ciężko rozwikłać zagadkę lat liturgii. Podobnie jest w przypadku:

  *
  W sześćsetnym liturgii nowy Generał u szczytu władzy,
  Śródmorze w ogniu a nad jego krajem jednak czyste niebo!
  W sześćset pierwszym za przyzwoleniem i za wielką prośbą,
  Władców Talibanu i wschodnich republik jego pancerne hufce,
  Wkraczają na stare ziemie Wielkich Jagiellonów,
  W Polsce radość, na Rusi niepokój, w Germanii smutek i obawa!

  Tutaj nie mam jeszcze sprecyzowanej kotwicy (również sześćset, ale bez apostrofu), ale szacuję, że określenie “śródmorze w ogniu” dotyczy czasu około 2038 roku, wszystko zależy jak szybko Kalifat rozprawi się z Turcją i Egiptem po ataku Chin na Rosję w 2037. Kotwicą mógłby być 1438 rok lub jego okolice, ale nie mam pomysłu jakie wydarzenie mógł mieć na myśli Nostradamus dla tej kotwicy.

  Jedną z kluczowych kotwic jest sobór w Efezie, oczywiście nie do każdej przepowiedni ona znajduje zastosowanie.

 • # orminlange (11-11-2021)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_florencka

  Poszperałem trochę w wydarzeniach lat 1437-39 by wyszukać kotwicę dla lat liturgii z tego sześciowiersza:

  *
  W sześćsetnym liturgii nowy Generał u szczytu władzy,
  Śródmorze w ogniu a nad jego krajem jednak czyste niebo!
  W sześćset pierwszym za przyzwoleniem i za wielką prośbą,
  Władców Talibanu i wschodnich republik jego pancerne hufce,
  Wkraczają na stare ziemie Wielkich Jagiellonów,
  W Polsce radość, na Rusi niepokój, w Germanii smutek i obawa!

  Unia Florencka z 1439 roku miała na celu (ze strony elit upadającego Konstantynopola) ratunek przed nawałnicą muzułmańską/osmańską.

  Wiemy, że Generał Dyktator wykona podobny krok, ale tym razem wejdzie w sojusz z Islamem, który też będzie czymś na kształt symbolicznej Unii. Unia Florencka ostatecznie upadła w 1484 roku, od samego początku były z nią problemy, a upadek Konstantynopola tylko przypieczętował jej los. Tak samo może być z “unią z Islamem”, porażki Mahdiego w III wojnie, szczególnie pod Ulm, doprowadzą do upadku “unii polsko-talibańskiej”. Jakiś sens zatem takie zakotwiczenie ma, ale czy jest prawdziwe (w intencji twórcy sześciowiersza), tego oczywiście nie mogę zagwarantować.

 • # orminlange (11-11-2021)

  *
  “Petrus Romanus” wielbiony przez lud,
  i znienawidzony przez pasterzy,
  w 613 liturgii doprowadzi do zmiany starego prawa-/-
  Ten błąd stanie się przyczyną Nowej Wielkiej Schizmy!

  Skoro 613 liturgii dla tego czterowiersza może być rokiem 2028/29 to nic dziwnego, że:

  *
  Przy końcu drugiej(raczej lat 20-tych! – przyp. mój) w stajni kościoła wielkie kłótnie, (2029)
  Przy okrągłym nie dochodzi do porozumienia,
  Trzy kierunki, trzy nurty – Pauliści najważniejsi,
  O klasztor Maryi bezwstydna i gorsząca awantura,
  Generał prowokator na usługach Mahdiego,
  Po wizycie i ukrytym przekupstwie w jego zaufaniu!
  Arteuza – Centurion 20 lis 2009, o 18:54

 • # orminlange (12-11-2021)

  Temat na czasie. Jackowski u Atora widzi koncentrację wojsk w Polsce, ale nie w celu opanowania sytuacji na granicy z Białorusią. Z wielu kierunków mają przyjść i teraz jest pytanie czy to nie jest ustawianie figurek przed starciem Rosja NATO na Ukrainie. Polska w tym przypadku jest jak baza wypadowa dla wojsk NATO.

  Wiemy z tekstów, że wpierw powinno mieć miejsce zaburzenie podobne do majdanu, ale tym razem na rękę “Wielkiemu Rusinowi”, a nie “zachodowi”. Wiemy też, że z jakiegoś powodu Putin obali Łukaszenkę. Pytanie tylko czy aby na pewno przed inwazją na Ukrainę, czy po niej. Jest to kwestia ciężka do rozstrzygnięcia, więc nasłuchiwałbym raczej wszelkich wiadomości z Ukrainy mogących świadczyć o inspirowanym prze oligarchów puczu.

  Przed ’sześćsetnym w Scytii bunt bojarów, (przed 2030)
  Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
  Przez 90 (dni?) będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
  Dzięki obcej broni na jeden (dzień?/miesiąc?rok?) przed batalią (wojną) doznają ciężkiej porażki.

  “bunt bojarów” – kojarzą się oni właśnie z oligarchami

  “wielki Rusin” Rosja i jej “trzeci” Putin ma na tym buncie korzystać

  “doznają ciężkiej porażki” ale kto? chyba bojarzy i wtedy to co było korzystne dla “trzeciego” już takie korzystne nie będzie, a więc potrzebna będzie regularna interwencja w celu dokończenia dzieła.

  A wtedy już wiemy jak to się potoczy, aż do “haniebnego rozejmu w lustrzanej sali”

  Przepowiednia 23,67

  W lustrzanej sali haniebny rozejm!
  Wielki Rus przestraszony siłą;Neptuna i Smoka,
  odzyska tylko wschód potomków swoich osadników.
  Południe, Kijów i Krym we władzy nowej, okrojonej Scytii.

  Z Jackowskim jest ten problem, że on może widzieć coś co wydaje mu się bliskie a jest odległe o lata, lub odwrotnie :)

 • # Angmir (12-11-2021)

  Z całym szacunkiem jak ktoś go lubi – ale Ator to jest dopiero nieprzeciętna męda, sprzedawczyk i gwiazdor. Słuchać się go nie da tego jego samouwielbienia. Jackowski sporo stracił że się z nim mocno zadaje.

  A tym czasem geopolitycznie na temacie polsko-białoruskim dzieje sie coraz więcej. Już nawet w NATO mówią oficjalnie o otwartej wojnie możliwej. Dziś w Białoruskich state-mediach pisali żeby się Polska opamiętała, bo będzie szkoda jak Warszawa będzie w zgliszczach …

  Zobaczymy co z tego będzie, ale chyba Łukaszenka ma swoje ostantie kilka miesięcy na Białorusi. Ale w żaden sposób nie ma bata, żeby Polska w tej chwili weszła do Grodna i Brześcia Litewskiego …

 • # orminlange (12-11-2021)

  Z Atorem jest jak jest, podpisuję się pod taką opinią o nim, ale przypadkiem trafiłem na to jego nagranie z Jackowskim i z nudów chyba przesłuchałem. Pytanie na ile Jackowski pajacuje i mówi co mu służby nakazują, a ile z tego jest rzeczywistym przebłyskiem. Jakby nie było, przebazowania wojsk są znaczące i zobaczymy czy tym razem rozwinie się z tego prawdziwa “zabawa”.

  Nie widzę problemu z zabraniem Grodna i Brześcia, kwestia ta będzie rozstrzygnięta jak zawsze ponad naszymi głowami, przez ludzi, których na oczy nawet poprzez media nie zobaczymy:)

 • # Forest (12-11-2021)

  Cześć :) obserwuje temat od 2014 roku, już sporo lat. Szkoda, że cały czas jest to na stronach mało stabilnych dlatego mam propozycję, mogę założyć forum na moim serwerze, prywatnym. Dajcie znać czy bylibyście zainteresowani przenosinami i dyskusja w normalnych forumowych warunkach :)

 • # Metatron (13-11-2021)

  Forest jestem za. Od kilku lat jestem na roznych forach ktore z czasem zostaja zamkniete. Z tej tematymi nie zrezygnuje jak tysiace ludzi wiec dobry pomysł

 • # orminlange (13-11-2021)

  Forest jak najbardziej, działajmy ;)

 • # Angmir (13-11-2021)

  Ciekawa sytuacja na granicy Polsko-Białoruskiej.
  Polska dalej odrzuca “pomoc” Unii Europejskiej w ochronie granicy, (i bardzo dobrze – jeżeli wpuścimy takie siły na tą granice, będą oni przepuszczali migrantów, a wszelkie próby ochrony granicy przez naszych żołnierzy będą nagrywana i komentowane międzynarodowo jako Polskie “bestialstwo”.)
  Natomiast pojawili się na granicy żołnierze Brytyjscy, inżynierowie wojskowi, którzy mają pomagać w umacnianiu granicy. Jest to o tyle ciekawe że wpisuje się w przepowiednie wedłóg której to nie Unia, ale właśnie Brytyjczycy mają być mocno zaangażowani w konflikty Polski z Rosją później na Ukrainie (i ponieść dotkliwe straty w ludziach).

  Pozdrawiam

 • # orminlange (13-11-2021)

  Tak Anglicy, Polacy i Rumuni, to przyszli dostawcy Kanonenfutter na tę wojenkę. USA będzie zapewne miało pod pieczą siły strategiczne i lotnictwo.

  Gen. Skrzypczak zgłosił swoją kandydaturę na przyszłego generała dyktatora, twierdzi, że zajmiemy Białoruś w trzy dni :)

  Polko przy takim kozaku to rzeczywiście małe miki :D

 • # najwlawfuxlawfoa (14-11-2021)

  The fastest technique didn’t work.

  I knew from the very beginning that it was an unlucky gamble.

  Estella was about to run, so I spoke to her first.

  Even if she comes out, this guy won’t change.

  With Estella biting her teeth behind her back, she stares at the strong man like a monster.

  The man looked at me with a look of excitement.

  https://sappeers.com/merit/ – 메리트카지노

 • # najwlawfuxlawfoa (14-11-2021)

  Także to co w wizji Irlmayera wydawało mu się szybkie, wcale w rzeczywistości takie szybkie być nie musi. Taka wizjonerska dylatacja czasu;)

  Mahdi powinien się pojawić w latach 20-tych, przynajmniej w Pakistanie (w Hindukuszu?), wiemy, że wpierw kto inny będzie tam na czele Talibanu, by potem zostać zastąpionym przez jednookiego właśnie. Mahdi ma się objawić światu (czyli w mediach) w 3 jednostki czasu (dni, miesiące, lata?) po wybuchu wulkanu gdzieś w Azji (Japonii?), musi to być spektakularne wydarzenie skoro Nostradamus o tym wspomina

  https://minniearts.com/ – 강남오피

 • # najwlawfuxlawfoa (14-11-2021)

  Wiem, że Atraktor postulował analizę tekstów w oparciu o osiągnięcia prekursorów, ale takie cyzelowanie może uprawiać znawca tematu, ja przyznam się, że takim znawcą nie jestem, ale ma to też swój plus w postaci świeżości, czasem skostniałość poglądów na pewną sprawę potrafi utrudnić interpretację. Inaczej się sprawa ma z klasycznymi centuriami, tam szyfr Nostradamusa mocno daje w kość osobom nie znającym ptasiego języka.

 • # najwlawfuxlawfoa (14-11-2021)

  Spróbuję sie zrewanżować w kwestii tego nieszczęsnego określenia TORRENT.
  Tak jak ktoś wspomniał wyżej jest to najprościej mówiąc sposób na wymianę informacji miedzy dwoma komputerami funkcjonującymi w tej samej sieci WWW metodą peer-to-peer czyli w wolnym tłumaczeniu komputer-do-komputera. Samo zaistnienie tzw. protokołu wymiany danych BitTorrent umożliwiało ściaganie zainteresowanym (i jest tak do tej pory) rozmaitych plików z danymi (czyli gier, filmów, muzyki itp.) fragmentarycznie od jednego lub więcej źródeł zwanych seedami (seed-nasienie, lepiej jednak pasuje nasze: źródło). Nie trzeba już było np. znajdować serwera, na którym znajdowałby sie interesujący nas plik, można je było zassać (leech stąd leecherzy-zasysający z internetu) bezpośrednio od osoby udostępniającej. Komunikację między komputerami wymieniającymi sie fragmentami danych pliku zapewniały tzw. trackery, o których informację zawierał plik z rozszerzeniem .torrent otwierany za pomocą specjalnej aplikacji w celu sciagania danych z sieci.

  I teraz taka moja refleksja. Nostradamus choć człek mądry jak na swój czas, mógł pomylić TORRENTA z innym rodzajem komunikacji miedzy dwoma komputerami jakie zachodzą dzięki niechcianym przez nas wirusom komputerowym. Problem ich istnienia odczuwają dotkliwie użytkownicy systemów Microsoftu:) Nie zdziwiłbym się gdyby naukowcy-hakerzy Wielkiego Talibanu w walce z wrogami stosowali taki właśnie sposób na wykradanie danych, paraliżowanie systemów komunikacyjnych, czy przejmowanie kontroli nad systemami dowodzenia przeciwnika. A skąd taka pomyłka mogła wyniknąć? Otóż wykorzystanie sieci TORRENT jest jednym ze sposobów infekowania komputerów jej użytkowników, w celach hakerskich.

  Łatwo mi przy tym sobie wyobrazić sytuację, w której specjalna grupa hakerska Wielkiego Talibanu (wsparta sojuszniczymi hakerami z Chin) infekuje określoną liczbę komputerów na Świecie, aby potem wykorzystać zasoby tych najsłabiej bronionych dla stworzenia superkomputera o ogromnych możliwościach obliczeniowych, które dałyby twórcom możliwości włamywania się bądź nawet przejmowania sieci rozmaitych służb państwowych.

  Ale to jest oczywiście tylko taka hipoteza na gorąco, stworzona na potrzeby próby wyjaśnienia skąd u Nostradamusa w ogóle taki termin jak TORRENT. Być może ktoś z Was tu wpisujących się wpadnie na jakiś lepszy pomysł jak to rozwikłać:)

  https://sappeers.com/merit/ – 메리트카지노

 • # najwlawfuxlawfoa (14-11-2021)

  “Hey, is this the end? Are you the only one?”

  “Hurry up.” do you want to say

  You must know that that was the blow of my conversion.

  But, don’t give up.

  There is no such thing as the hair of a hair.

  https://diegodj.com/merit/ – 메리트카지노

 • # orminlange (14-11-2021)

  Oho chyba mamy jakiegoś bota tutaj # najwlawfuxlawfoa :D