Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4327) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # orminlange (20-10-2021)

  Droga ads

  Co do Nazara sam podejrzewałem, ze jako tarocista jest niezły, ma problem ze sobą natury psychologicznej, wkręcił sobie że jest wcieleniem Irlmayera i podąża dalej w tym kierunku wieszcząc inwazję Rosji na Polskę. W zasadzie każdy jego filmik zawiera kawał czasu temu poswięcony, obok tego co czasem zobaczy w kartach. I jest tak jak piszesz, gdy skupi się tylko na odczytach ma trafienia, gdy zmyśla z głowy pojawiają się babole, które skrzętnie ukrywa. Ma swoje grono wielbicieli, którzy nie za bardzo ogarniają jego zagrywki, no ale każdy ma swój świat i bańkę poznawczą. Ja czasem sobie zerknę co tam tworzy, najczęściej kończy się na przewijaniu filmiku, bo i tak ględzi o wojnie, która na pewno nie będzie w takim otoczeniu geopolitycznym, jakie sobie uroił.

  Jackowski to inny temat, bardziej złożony. Tak jak Ossowiecki podlega naciskom kogoś na poziomie państwa i to komplikuje trochę jego wiarygodność. Ale trafienia ma, tylko nie można się sugerować datami jakie czasem podaje, bo pewne zdarzenia kóre wydają mu się bliskie mogą się zmaterializować po paru latach dopiero. To bardzo wielu ludzi do niego zniechęciło i stało się podłożem do drwin typu “dziadek gdzie ta twoja wojna”. On na pewno czuje trzecią wojnę, bo ona jest tak mocnym zdarzeniem, tak wyrazistym, że może się wydawać w jego wizjach jako stojąca tuż za rogiem. Ja opierając się na tych omawianych tutaj tekstach pozostawionych nam przez Arteuzę i Atraktora wiem, że to jeszcze nie tak szybko z tą trzecią.

  Ach i kanał mój na YT długo nie utrzymał się, tzn. jest, ale usunęli mi wszystko, filmy i dział z dyskusją. Na razie są moje wpisy tutaj, dla tych nielicznych, co będą mieli szczęście tutaj trafić i może nawet samemu coś odkryć, bo brakuje osób mogących podnieść tę rękawicę. Pewnie ja sam za niedługo się zniechęcę do tematu, bo ileż można mielić to samo:)

  Również pozdrawiam serdecznie;)

 • # orminlange (22-10-2021)

  Nie mamy czarnego czwartku podczas/po pełni w Baranie 2021, ale zastanówmy się czy miał w ogóle być:)

  Przepowiednia 164,15

  Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna
  podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
  Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
  najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
  Atraktor 2013-10-16 15:17:20

  W tłumaczeniu Atraktora takie zdarzenie miało miejsce jesienią 2015 – czy miało? niby dodruk szalał w najlepsze, ale jakiś demonów pieniądza w postaci hiperinflacji raczej nie odczuwaliśmy.

  Gdybyśmy stopnie zmienili na dekanaty w tłumaczeniu, to już była możliwość jesienią tego roku wyzwolenia demonów pieniądza no i wydaje się, że one coraz bardziej szaleją (kryzys energetyczny, drożyzna). Sama inflacja nie jest jednak wskaźnikiem krachu. Rynki dopóki wierzą, że im gorzej tym będzie większy dodruk, dopóty będą rosnąć, na przekór logice podpowiadającej, że kryzys ten jest groźny dla podstaw każdej z rozwiniętych gospodarek.

  Przepowiednia 101,34

  Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
  Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
  Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
  pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
  Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
  Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!

  sądny kolejny czwartek – nie wiemy tak dokładnie kiedy on nastąpi, ale jeśli zobaczymy bunt “klasy średniej” zapewne będzie on bliski.

 • # Ukisses (26-10-2021)

  Czytając centurię myślę, iż przyszłym premierem tzw chytrym lisem którym ma być były kleryk/ ksiądz będzie Hołownia. Jest w tej przepowiedni że kościół z tej osoby ma być zadowolony kiedy go wybiorą jednak po kryjomu będzie rozsadzał kk. Myślę z kolei iż przyszłym generał dyktator to Mirosław Różański. Irmina Lange co o tym sądzisz?

 • # orminlange (26-10-2021)

  @Ukisses

  Witaj:)

  Hołownia też jest obecnie moim jedynym kandydatem na to “zaszczytne miano” chytrego lisa. Innego na horyzoncie raczej nie widać chyba, że ksiądz Lemański zrzuci całkowicie sutannę i zostanie politykiem.

  Hołownia ma ten minus że niby był w nowicjacie, ale chyba ostatecznych ślubów nie złożył. Ale może to jest szczegół nieistotny.

  Co do Różańskiego. No niby na pierwszy rzut oka spełnia warunki, na misjach bywał, z tym, że ja mam z nim problem, bo pierwszy raz usłyszałem o nim w 2019 roku. Gdzie zatem był okres chwalenia, a potem zapomnienia w jego przypadku?
  Nawet gdyby teraz był chwalony za jakąś przyszłą misję, to potrzebny jest dłuższy okres zapomnienia (idący w dekady a nie parę lat).

  Myślę, że wybór następcy obecnego prezydenta jak i przejrzenie jego otoczenia da nam więcej wskazówek, bo w jego gronie będzie przyszły dyktator. I to zapewne na poważnej pozycji – typu szef BBN.

  A wybór ten niekoniecznie musi mieć miejsce w 2025 gdyż:

  Przepowiednia 19,30

  Na szesnaście przed wielką wojną,
  Młody,który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
  Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
  Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
  W końcu ten,który przegrał,powróci na tron-
  Na krótko przed zasadniczymi zmianami.

  “ten, który przegrał” – Bronisław Komorowski – “powróci na tron” – tron jest tutaj synonimem najwyższej funkcji w państwie

  Bronisław Komorowski jak już chyba tutaj wspominałem spełnia warunek bycia “wąsatym” i to niekoniecznie pod kątem cechy fizycznej. Szczyci się magnackim rodowodem, a magnateria polska była na pewno w czasach Nostradamusa kojarzona z “wąsatymi Sarmatami”.

  Omen 69

  O słowiański narodzie Maryi!
  Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami -
  to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
  Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze -
  spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.
  Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści -
  Syn stanie się wrogiem ojca, a córka swej matki -
  zaś brat zabójcą brata, a siostra zabójczynią siostry,…
  Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów -
  wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
  Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone. -
  bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych…
  Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
  a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
  Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
  po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
  Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu -
  sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony…
  Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
  I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
  Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
  I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy…/.
  W końcu kraj swój przemieni z pomocą szahidów i ich dowódcy,
  W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów….
  Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
  …Jego Wielkiej Potęgi, Chwały i Odnowy!

  “Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
  po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.”

  Kryzys pieniądza zbliża się wielkimi krokami, już mamy rozkręcającą się inflację, złotówka traci mocno siłę nabywczą, tak jak inne waluty świata zachodniego, kto wie czy w 2022 to zjawisko jeszcze nie przybierze mocniej na sile. No i ten “wąsaty” został skojarzony przez Nostradamusa z grupą innych zwolenników zdrady. Dlaczego tak napisał? Jeden termin ciśnie się na usta: WSI :D

  Pozdrawiam ;)

 • # Karamaxovi (26-10-2021)

  Generał D ma być bohaterem z Afganistanu z tego co pamiętam. Wyklucza to generała Różańskiego.

 • # Metatron (27-10-2021)

  Dokładnie z nazwiska jaki to generał bo nie kojarze? 16 przwd wielką wojną a wiec w tym roku powinien zachorować PAD według przepowiedni a to się razej nie wypełni. Więc może tu chodzi o rok 2023 a wiec 16 lat przed inwazją na Europę? Następna prezydent we Francji ma być Le penn. Pożyjemy zobaczymy

 • # orminlange (27-10-2021)

  # Karamaxovi

  Poproszę o cytat odpowiedniej przepowiedni. Nie o cytat z interpretacji Arteuzy bądź Atraktora. Chodzi mi o precyzję;)

  # Metatron

  16 przed “wielką wojną”- i ja też sobie zadawałem sam to pytanie, czy aby na pewno mierzymy to od 2037 wstecz?

  A może Nostradamus ma tu na myśli wielką wojnę w Europie (jak sam wspominałeś), a ta rozgorzeje dopiero w latach 2039/40. 2037 to atak Chin na Rosję i Talibanu na Izrael oraz Turcję i zajęcie Afryki Płn. (praktycznie bez wystrzału). Moja własna interpretacja jest inna niż Arteuzy. Meteoryt uderza w tymże roku(2037) lub następnym i to odracza atak lądowy na Europę aż do 2039/40 roku. I teraz jeśli sformułowanie wielka wojna oznacza np. 2039/40 to otrzymujemy 2023/24:) Nostradamus zostawia bardzo wiele pola do takich manewrów i spekulacji.

  Z Le Pen natomiast zgadzam się też, że wygrywa i ma kadencję 2022-27 potem mamy trzech prezydentów 2027-32, 2032-37 i tego ostatniego który będzie od 2037 ale nie dokończy kadencji (np. będzie zabity w 2039/40 tuż przed lądową inwazją turbanów). Jest zawsze nutka niepewności w tych wyliczeniach, bo jak zawsze być może coś umyka naszej uwadze. Pożyjemy to się dowiemy;)

 • # orminlange (27-10-2021)

  Co do “16 przed wielką wojną” (nie muszą być to jednostki lat, mogą być i miesiące, to tłumacz napisał lata, w oryginałach często brakuje podanej jednostki jest tylko liczba)
  to jeszcze rozpatrywałem taką możliwość, że wielka wojna to ta z Rosją na Ukrainie. Wtedy obecny (lub następny, jakiś młody prezydent) ustąpiłby na 16 miesięcy przed takową wojną. Wiem, że trochę naciągane, ale kto wie. Interpretowanie Nostradamusa skłania do takiej podejrzliwości:)

 • # orminlange (27-10-2021)

  a ja tekstu o tym że musi być o misji w Afganistanie nie widzę, za to w Azji jak najbardziej (a tu podpada też Irak), niestety nie mam o tym źródłowej przepowiedni, tylko słowa Atraktora:

  - dojdzie do zamachu stanu, a władzę obejmie jakiś generał, który poprzednio był uczestnikiem (nie koniecznie wówczas był w randze generała) polskiej misji wojskowej w Azji w kraju muzułmańskim.

  Ten generał będzie miał żonę muzułmankę, ale początkowo będzie to ukrywał tak samo jak to, że jeszcze w Azji został potajemnie muzułmaninem.

 • # Karamaxovi (29-10-2021)

  Możliwe, że zasugerowalem się Arteuzą. Czy w przepowiedniach Nostradamusa znajdujecie cokolwiek dotyczącego obecnej… pandemicznej sytuacji? Choćby w jakiejś luźnej interpretacji?
  Pozdrawiam

 • # orminlange (29-10-2021)

  !
  Przed trzecią Wielka Przestroga Stwórcy!
  Ziemia będzie się trząść coraz częściej i mocniej,
  Wybuchy śpiących wulkanów i kwaśne deszcze,
  Wielkie huragany i oszalałe spiętrzone wody,
  Raz mroźne raz ciepłe zimy, raz gorące raz chłodne lata,
  Straszne choroby, powodzie, susza i głód – wszędzie zapach śmierci!
  (Arteuza)

  Zależy czego szukamy, czy tekstu o realnej zarazie, czy też tekstu o manipulacji masami za pomocą mass mediów w celu rozgrywania kryzysu na “swoich” zasadach. A w tym drugim przypadku mamy trochę tekstów. W bardzo luźnym powiązaniu z “plandemią”, ale…

  Presage III 312 (sześciowiersz)

  Czwarta Władza w dwudziestym pierwszym będzie wrogiem,
  i każda i kościelna będzie słowem Mamony i Szatana!
  Nie słuchajcie ich słów i nie dajcie się zwieść!
  Bo przed trzecią nie wiadomo co będzie prawdą, a co kłamstwem!
  III Antychryst wszystkich omota i naznaczy Piętnem Płatnika!
  Najobrzydliwsze słowa będą padały z ust Władców i Kapłanów!

  Dopiero Mahdi dokona tego, do czego dążą inne emanacje władzy szatana. Poza tym:

  Omen 28

  Wielu przez wieki będzie spiskować,
  Będą chcieli świat ułożyć na swój sposób…
  Lub na sposób bezkresnego władcy zła, śmierci i ciemności…
  Jednak ich uparte dążenia nie będą w pełni wykonane[zrealizowane],
  Ale tylko na tyle na ile pozwoli im Święte Słowo Boga…
  Bo Zbawiciel pokrzyżuje im nie raz ich niecne złowieszcze zamiary…
  Aby pokazać całemu stworzeniu kto jest Panem dobra ,życia, światła i historii…
  Pamiętaj o tym czytelniku nim przypiszesz komuś wyższość…
  Nad Stwórcą Wszechświata i Jego Wielkim Planem…

  także mogą sobie owi spiskowcy wszelacy kombinować jakby tu podać ludziom, coś dzięki czemu mogliby uniknąć swojego losu napisanego im przez Stwórcę, ale jakby nie wydziwiali ten los ich i tak dopadnie. Tak jest ze szczepionkami. Kto ma umrzeć umrze i tak, czy to po szczepieniu, czy to po spotkaniu z danym patogenem, jeśli będzie leniwy i nie będzie dbał o odporność, odpowiednie nasycenie organizmu witaminą D oraz niezbędnymi mikro i makroelementami. Najlepsza jest naturalna odporność = bezobjawowa infekcja. Działają wtedy ważniejsze linie obrony w organiźmie niż przeciwciała, zwłaszcza te sztucznie wytwarzane za pomocą podejrzanych dekoktów bedących wciąż w fazie eksperymentalnej. Z tych dekoktów, moim zdaniem, będzie więcej zaraz w przyszłości. Poprawianie natury i tego co chce Stwórca nie może się skończyć niczym dobrym! Ale to tylko moje zdanie. Każdy niech rozsądzi to sam. Najlepiej bez tego co wciska na siłę do głów “czwarta władza” oraz te pozostałe;)

  Przepowiednia;166,199 [sześciowiersz]

  Kiedy jeszcze u Atlantów nie opadną wody wielkiej powodzi,
  Pan z niebios* na kraj celników i bankierów ześle nową straszną karę!
  Wielkie trzęsienia na wschodnim i zachodnim wybrzeżu oceanów-
  jedne po drugim dopełnią losu potężnego i dumnego narodu,
  Olbrzymie zniszczenia i choroby staną się przyczyną rosnącego ubóstwa ludu,
  Tak bogaty stanie się biednym i silny stanie się słabym nim wokoło rozlegnie się bojowy głos islamu…

  Zobaczymy wielką powódź w USA oraz trzęsienia ziemi, to zobaczymy też i realną zarazę… Nic dziwnego, jak się człowiek izoluje latami, wyjaławia organizm, wchłania toksyczną paszę z samymi kaloriami i konserwującymi truciznami, nie rusza się tylko łapie po przebudzeniu (jeśli w ogóle śpi) za smartfona – to się musi skończyć chorobami, zwłaszcza w czasie powrotu do proliferacji patogenów między ludźmi pozbawionymi swych siedzib, znów zadziała mechanizm nieaktualizowania systemu odpornościowego w naturalny sposób. Dojdzie do tego niedożywienie, brak witamin i zapewne wychłodzenie organizmu bez jakiegoś stałego schronienia.

 • # orminlange (1-11-2021)

  Presage 183
  W XXI germański raj-
  Jak powstał z gruzów tak w gruzy się obróci,
  Długie rządy anielskiej kanclerz ( Angeli Merkel ),
  Zakończą się skrzętnie ukrytym skandalem.

  Angela Merkel powoli przechodzi do historii jako kanclerz. Na razie jeszcze jej rząd pełni obowiązki, ale już nastąpiło tzw. “zwolnienie” przez prezydenta RFN.

  Skandal związany nie wiemy dokładnie z czym, ale zostanie on zamieciony pod dywan. A skoro tak to być może nawet o tym nie usłyszymy. Może ktoś żyjący w Niemczech coś usłyszy choćby w drugim obiegu? :)

 • # Metatron (1-11-2021)

  Myślę że tym skandalem będzie nord stream 2. Są przepowiednie że to spowoduje wielka klęskę i klapę tak dla niemców jak i dla niemiec.

 • # orminlange (2-11-2021)

  Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
  Niedżwiedź przeciągnie podwodne linie,
  Brzydka władczyni nie zmieni decyzji-
  Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

  Młode niedźwiedzie się przeliczą,
  Ich powietrzne linie doprowadzą kraj i lichwiarzy
  Do wielkich nadużyć, krachu i ruiny,
  Zamiary doprowadzą do buntu i nowego oszustwa

  powietrzne= gazowe?

  Może być i tak, że skandal będzie związany z tym NS2. Jak oni to zamiotą pod dywan to nie wiem, ale jak się kontroluje media, to można każdą głupotę ludziom wcisnąć:)

 • # orminlange (2-11-2021)

  Przepowiednia 164,15

  Mars w trzecim stopniu Panny w opozycji do Neptuna
  podczas pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
  Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
  najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.
  Atraktor 2013-10-16 15:17:20

  I znów wracam jak maniak do tego czterowiersza. Wpierw moja wersja tłumaczenia (obok tych 15 po przecinku, z których jedno jest Atraktora)

  U Neptuna (USA) Mars w/przed trzecim [dekanatem] Wagi.
  Przed/po/w czasie pełni Księżyca w Baranie wyzwoli atlantyckie demony pieniądza.
  Kapitol dwóch kłótliwych partii zrodzi trzecią ukrytą zwolenników Morusa,
  najpierw tajemniczą, a później jawnie wrogą dotychczasowym porządkom.

  Już raz chyba wyjaśniałem dlaczego zamiast Panny proponuję Wagę a zamiast opozycji Marsa do Neptuna wskazanie, że pozycja tego Marsa ma wpływ na wydarzenia w USA, stanowiące niejako przeszkodę dla tego kraju (stąd opozycja). Wątpię by Nostradamus podawał opozycję Mars/Neptun, nawet jeśli wiedział o jego odkryciu w przyszłości, choć oczywiście nie jest tu nic wykluczone ostatecznie. W końcu tekst opisuje wizję.

  W sidereal zodiac konfiguracja podana w moim tłumaczeniu przypada na 18.11.2021 (czwartek). Zobaczymy czy w okolicach pełni liczonej w ten sposób coś znaczącego się wydarzy (jest w pierwszym stopniu Byka sidereal, ale to mała pomyłka – takie już się zdarzały Nostradamusowi, co wykazywał ongiś MartimoCardoza, kwestia ręcznego wyliczania efemeryd, zamiast współczesnych nam komputerów). Oczywiście sama ta komfiguracja nie ma energetyki sprawczej. To tylko znacznik czasowy zakodowany w tym typie zodiaku. W innym, obecnie stospwanym na zachodzie, ta konfiguracja miała miejsce 21.10.2021, ale jakoś nie mam wrażenia 100% że te demony są wyzwolone, chyba że dotyczy to przyspieszenia inflacji, ale to można ocenić po pewnym czasie dopiero.

  Są inne ciekawe teksty Nostradamusa z takimi punktami czasowymi zakodowanymi poprzez ustawienie planet na tle 12 gwiazdozbiorów astrologicznych. Pozostaje tajemnicą Nostradamusa dlaczego kpiąc z astrologów, stosował tę nomenklaturę zamiast bardziej “profesjonalnej”. Może to był jakiś jego żart z tego światka :)

 • # orminlange (2-11-2021)

  Almanach III 1.

  Za wielką wodą oceanu, gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
  W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot.
  Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
  kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
  ale forteca przetrwa, choć będzie opłakiwała ciała niewinnych.
  Ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy.
  Trzecia Wojna się rozpocznie nim minie 10 lat,
  gdy jej (USA/forteca) wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana(Afganistan).
  Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w miesiącu wrześniu
  zniszczy armie sprzymierzonych, a płacz i żałoba będzie ogólna,
  bo trumny będą puste.
  Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa
  półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy.
  Jednooki Talib ogłosi się Kalifem Zjednoczonego Imperium Allaha.

  Moja wersja tłumaczenia troszkę inna od Arteuzy. W oryginałach czasem występuje słowo sept mogące znaczyć siedem (czyli lipiec), ale może być skrótem od Septembre. Ten wrzesień zwrócił moją uwagę, gdyż:

  Przepowiednia 141,201(sześciowiersz)
  Mars w znaku Skorpiona w roku żywej Wagi (od września 2029 sidereal)
  W końcu lat 20-tych kraj Baktrów i Partów (Afganistan) we władzy turbanów,
  Mściciel z gór dostawcą tysięcy niepokornych czaszek-
  Rzuconych w pszenicznych workach pod stopy Antychrysta.
  Po wielkiej rzezi plemiennej hołoty lud wybierze Talibów,
  Na chwałę przyszłego Imperium Allaha i Mahometa

  Tłumaczenie także moje (Atraktor pisał w końcu drugiej dekady, być może i prawidłowo, bo Nostradamus zakodował tam dwie możliwości tłumaczenia:))

  Konfiguracja w porządku sidereal zodiac gdy Mars jest w znaku Skorpiona a Jowisz ożywia swoim pobytem Wagę zaczyna się właśnie we wrześniu 2029. Samo pozbycie się wojsk USA i sprzymierzonych z Afganistanu (ponownie tam wysłanych, co jeszcze zobaczymy w przyszłym czasie) pozwoli Mahdiemu i Talibom z Pakistanu rozprawić się z “plemienną hołotą” prozachodnią. Nie ma oczywiście pewności, że te dwa wydarzenia nastąpią jednocześnie w tym samym roku, ale kto wie. Tak czy inaczej Mahdi zaczaruje “zachód”, powiesi sprawców wybuchu i pokaja się w mediach, uzna państwo Izrael i tym samym kupi sobie czas na przygotowanie się do następnych po Afganistanie aneksji.

 • # orminlange (2-11-2021)

  “Już raz chyba wyjaśniałem dlaczego zamiast Panny proponuję Wagę a zamiast opozycji Marsa do Neptuna wskazanie, że pozycja tego Marsa ma wpływ na wydarzenia w USA”

  Tu muszę poprawić się, tzn. pozycja Marsa nie ma żadnego wpływu magnetycznego czy innego:), tylko Mars w znaku Wagi w powiązaniu z pełnią w Baranie (sidereal nie tropical) zaznaczać może czas, kiedy w USA zadzieją się sprawy związane z “wyzwoleniem demonów pieniądza” i ich pokłosie.

 • # Stefan55 (2-11-2021)

  (…)Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
  kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
  ale forteca przetrwa, choć będzie opłakiwała ciała niewinnych.(…)

  to jest falszywka niestety. Jakis student to napisal i o od tej pory mozna znalezc w internecie

 • # orminlange (3-11-2021)

  Dziwne, bo ten wielowierszowy omen był cytowany pierwszy raz przez Arteuzę w 2009 roku (w takiej właśnie pełnej formie). Wielu sceptyków miało wszystkie podawane przez niego teksty z “almanachów” jako wymysły wariata. Sam miałem duże wątpliwości przez długi czas.

  O tym czy ten tekst jest fałszywką, czy nie przekonamy się w tej dekadzie. Samo opublikowanie jego fragmentu, nawet przez jakiegoś studenta (może znajomego Arteuzy) po 2001 a nie przed 11.09 nie świadczy jeszcze o fałszywości. Jeśli nie nastąpi wysłanie nowych wojsk do Afganistanu, przejęcie władzy w Pakistanie przez Talibów Ponurego Draba i Jednookiego oraz wykorzystanie bomby atomowej z arsenału Pakistanu na terenie Afganistanu, wtedy rzeczywiście będzie można cały ten omen uznać za fałszywkę.

  Tylko dlaczego wypełnił nam się tak pięknie inny tekst podawany przez Atraktora? Miał jakieś lepsze, wiarygodniejsze źródło?

  Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

  Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika, (2015?)
  Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
  Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
  Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
  Atraktor 2013-03-02 22:30:12

  Sam Atraktor niewłaściwie go interpretował, uznając, że PiS już nie dojdzie do władzy, tylko jakaś koalicja ich przeciwników, ale odnoszę wrażenie, że nie dysponował wcześniej omenem 69 – ten pojawił się później (w 2016 roku po raz pierwszy go widziałem) i mówił o zaburzeniach skutkiem “rządów sprawiedliwych” oraz o powrocie do władzy zwolenników “wąsatego” po upadku “sprawiedliwych”.

  Wszystko przed nami. Przekonamy się już wkrótce (2022/23?) czy te rządy sprawiedliwych upadną (za sprawą UE i USA czyli Gryfona i Atlantów) i co ważniejsze, czy ten omen 69 jest prawdziwy i dobrze przetłumaczony.

  Czas pokazał, że tłumaczenie i interpretacja ma ogromne znaczenie. Jedno słowo może zmienić kontekst całej przepowiedni. Jedna linijka niewłaściwe zrozumiana tak samo. Dlatego szukam czasem innych możliwości, czy możliwe było pomylenie pisanego odręcznie Libra z Virgo i powielanie tego błędu w drukach.

 • # orminlange (3-11-2021)

  Poprawka to nie jest jeden omen a dwa sześciowiersze, Arteuza rozdzielił je znakiem ) zacytujmy bez poprawek:

  Oto, co napisał Nostradamus najprawdopodobniej o ataku terrorystycznym na wieże nowojorskie “Wall Center” i ewentualnym wybuchu III wojny światowej

  Alamach III 1 cyt:
  Za wielką wodą oceanu gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
  W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot,
  Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
  Kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
  Ale forteca przetrwa, choć będzie opłakiwała ciała niewinnych,
  Ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy,
  )
  Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
  Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana, niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb
  ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych
  A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste,
  Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski
  marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
  Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.

  Oczywiście ten drugi sześciowiersz zawiera nieścisłość, z której może wynikać błędne przeświadczenie, że III wojna wybuchnie 10 lat przed wybuchem bomby nuklearnej w Afganistanie. Na tle innych tekstów prezentowanych przez Arteuzę jest to oczywiście nonsens i uczy, że nie należy jego tłumaczeń stosować z całą dosłownością, trzeba filtrować poprzez inne teksty i prezentowany w nich logiczny ciąg zdarzeń. Skoro z innych przepowiedni wynika, że w USA przed i w czasie pierwszej fazy III wojny będzie trwała wojna domowa, to nie ma takiej możliwości by 10 lat po wybuchu trzeciej wojny jeszcze ktokolwiek z USA siedział w Afganistanie:)
  To są podstawy logiki. Dlatego ja zaproponowałem w jednym z wpisów wyżej bardziej spójną logicznie formę tłumaczenia, dodając możliwość zaistnienia zdarzenia we wrześniu (Septembre) zamiast w miesiącu siódmym czyli lipcu.

 • # Metatron (3-11-2021)

  Rządy sprawiedliwych upadną (za sprawą UE i USA czyli Gryfona i Atlantów) To się dzieje na naszych oczach. Przypomniałem sobie o tej przepowiedni po awanturze o koncesje dla tvn-u i mozliwe sankcje na Polskę przez UE. Następna kadencja będzie taka że pewni swojego zwycięstwa (pis) jednak nie wygrają nie będą mieli większości zawrą sojusz z lewicą i to okaże się dla nich zgubą. Wtedy podczas następnej kadencji usa i ue wykonczą pis zapewne sankcjami.

 • # orminlange (4-11-2021)

  Ciekawe spostrzeżenia @Metatron :)

  Spróbuję jednak spojrzeć co da się wyjąć pod kątem kształtowania się polskiej sceny politycznej po upadku Kaczyńskiego. Wpierw o tym upadku:

  U “sprawiedliwych” wielkie zamieszanie!
  Polski zakonnik i jego stary uczeń,
  zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
  Niby silny przywódca,po utracie bliskich,
  zostanie przez nich (”sprawiedliwych”/fanatyków) zdradzony i poniżony,
  wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.

  W pierwszym wersie mamy uderzenie z grubej rury – ciekawa sprawa, że narcyz Nazar też mówi o tym zamieszaniu, które na razie nie jest widoczne publicznie w PiS (i kontrolowanej przez nich telewizorni), ale w końcu do jego upublicznienia dojdzie.

  Dwa następne cofają w przeszłość skąd się w ogóle wzięło to ugrupowanie, jakie były jego ideologiczne podstawy (fanatyzm).

  Czwarty wers podkreśla siłę Kaczyńskiego, który po utracie bliskich wydawał się być na fali wznoszącej.

  Jednakże piąty wers mówi wprost, zostanie zdradzony i poniżony, domniemam, że przez owych fanatyków, na których poparciu budował swoją pozycję.

  Ostatni wers mówi, że niedługo po tym poniżeniu (zapewne w formie odsunięcia z szefowania partii) dokona swojego żywota.

  Inna przepowiednia już nie mówi nic o przywództwie Kaczyńskiego, ale za to podkreśla przywództwo “zakonnika”. To on przejmie stery nad “fanatykami”. Ale nie osiągnie celu jakim jest rządzenie.

  Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
  nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
  Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
  Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
  Atraktor 07.12.2012

  Wszyscy przeciwnicy może oznaczać, że powstanie rząd szerokiej koalicji od lewa do prawa, jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, ze w taką koalicję wejdzie ugrupowanie “zakonnika”. Fanatyzm raczej skieruje ich na barykady twardej opozycji. “Wszyscy przeciwnicy” może zatem oznaczać dotychczasową opozycję względem PiS/Zjednoczonej Prawicy. A że jest to jednak niejednorodne środowisko stąd opory. Czekają nas chyba częste zmiany premierów aż do Chytrego Lisa, który zwiedzie wszystkich.

  Podsumowując, będzie rozłam w Zjednoczonej Prawicy, ale i w samym PiS. Twarde jądro nie skupi się już jednak wokół prezesa, lecz wokół “zakonnika z pokrętną duszą”

  Wyznawcy Chrystusa będą wrogami
  Za sprawą zakonnika żądnego sławy
  Prawda i kłamstwo będą wymieszane
  Tak, że nikt nie pojmie co jest ich różnicą
  Arteuza – Centurion 15 paź 2009, o 14:25

  To tyle co bym widział na najbliższe dwa lata. Mogę się mylić, gdyż jak zawsze te przepowiednie łatwiejsze są do interpretowania po pewnym czasie od zaistniałych wydarzeń niż przed nimi.

 • # Angmir (9-11-2021)

  Nie mniej prowadzicie tutaj ciekawą dyskusję na ten temat.
  Czy jest w sieci jakieś inne miejsce gdzie rozmawiacie? Bo ta strona wygląda na taką która w każdej chwili może zniknąć.

 • # Angmir (9-11-2021)

  Widzę że temat Nibiru, a więc zapewne również i Anunaki sitchina nie jest tutaj obcy. To dziwne, bo Nostradamus chyba nigdzie o “antycznych kosmitach” raczej nie wspomina.
  Ja bym do tego dodał jeszcze Davida Icke i jego reptilian.
  Podczas lat moich osobistych badań doszedłem do wniosku że Biblia, Sitchin Icke i kilku jeszcze innych wcale nie koniecznie się wykluczają…

 • # Angmir (9-11-2021)

  A i sporo wczesniej bylo o Wilku amerykańskim wasalizujacym Europe i przymierzu Rosji Chin i Indii.

  Chyba nigdy nie słyszeliście o BRICS. Sojusz gispodaczy Brazylia Rosja Indie Chiny RPA (South Africa). Szczyt ich kooperacji to początek lat 2000nych. Wtedy trzeba powiedzieć że Stany mocno sterowały Europą.