Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4364) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Angmir (15-11-2021)

  19 listopada najdłuższe od ponad 100 lat zaćmienie księżyca (choć głównie z perspektywy półkuli południowej).
  Iluminati lubią takie daty, więc warto wypatrywać ciekawych wydarzeń.

 • # orminlange (15-11-2021)

  Zgadza się jest to obrączkowe zaćmienie, dodatkowo oprócz tradycyjnej w czasie pełni (w Byku) opozycji Słońce/Księżyc mamy w kwadracie do nich Jowisza. Ta konfiguracja T-kwadrat uderza w sektor Lwa (puste miejsce w które bije Jowisz z Wodnika) sektor m.in. spekulacji finansowych. Tę groźną konfigurację poprzedza i wzmacnia opozycja Mars/Uran na osi Byk-Skorpion, Mars jest we władztwie. Węzeł księżycowy północny zbliża się do opuszczenia znaku Bliźniąt i zacznie uderzać w świat finansów, wartości (Byk) a przeciwny mu węzeł w Skorpionie zacznie wywlekać na wierzch ukrywane, brzydkie sprawy i dane.

  To zaćmienie swoim działaniem obejmuje okres 6 miesięcy po nim czyli aż do kwietnia 2022.

 • # Angmir (15-11-2021)

  https://www.youtube.com/watch?v=fPtQRapvSYY
  “Brytyjczycy są gotowi wysłać żołnierzy na Ukrainę”

  O fuck, to wszystko może jednak być szybciej niź się nam wydaje !

 • # Forest (15-11-2021)

  Hej, forum dostępne pod adre
  sem forum.forestweb.pl :)

 • # orminlange (15-11-2021)

  I już się tam zameldowałem, będziemy powoli rozwijać, oby się nas tam zebrało trochę:)

 • # Metatron (15-11-2021)

  rejestruje się na nowym forum i wyskakuje:
  Twój login, e-mail lub adres IP znajduje się w bazie znanych spamerów. Jeżeli uważasz, że jest to błąd, skontaktuj się z administratorem.
  co je grane mistrzu internetu?

 • # Forest (16-11-2021)

  # Metatron Hmm… Twoje IP jest w bazie spamerów, korzystasz z VPN?

 • # orminlange (16-11-2021)

  Może się mylę, ale starcie NATO Rosja to jeszcze nie teraz. W wolnym czasie opiszę wywód logiczny na podstawie tego co pozostawił nam Atraktor. Pozdrawiam;)

 • # orminlange (17-11-2021)

  Przepowiednia 161.19

  Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
  Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
  Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
  Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!
  atraktor 26.04.15

  Powstaje pytanie, czy sojusz Rosja-Chiny-Indie ma obecnie miejsce? Niby BRICS mniej lub bardziej formalnie wyrył się już w pamięci obserwatorów, nie jest jednakże sojuszem polityczno-militarnym. Mało tego nie było zdarzenia, że Europa czyli UE zostaje quasi oficjalnym wasalem USA (nieoficjalnie pełni jednak rolę satelicką, wraz z trzonem, czyli RFN) w wyniku podpisania jakichś traktatów, kroiło się to, ale jednak do tego nie doszło. Mało tego Trump spadł z krzesełka (w wyniku wątpliwych wyborów).

  Najistotniejsze jest jednak stwierdzenie wynikające z wymowy wersu czwartego. Sojusz Rosji z Indiami i Chinami potrwa do czasu upadku dolara.

  I teraz dlaczego jest to takie ważne. Ponieważ z innych tekstów dotyczących wojny na Ukrainie wynika, że Chiny nie będą już sojusznikiem Rosji pod żadnym względem.

  Przepowiednia 23,67

  W lustrzanej sali haniebny rozejm!
  Wielki Rus przestraszony siłą: Neptuna i Smoka,
  odzyska tylko wschód potomków swoich osadników.
  Południe, Kijów i Krym we władzy nowej, okrojonej Scytii.

  Wynikałoby z tego, że Chiny w czasie inwazji Rosji na Ukrainę już nie będą wspierały Rosji – wręcz przeciwnie. Zatem łącząc ten fakt z wymową pierwszej z przepowiedni można wysnuć logiczny wniosek, że wpierw musi upaść dolar, a potem dopiero nastąpi rozegranie konfliktu NATO Rosja na Ukrainie. Dopóki dolar wciąż jest ważny, możemy spać spokojnie – obecne kopanie się po kostkach Rosji i Zachodu jest tylko i wyłącznie szarpaniną, a nie poważnym konfliktem.

  Osobiście czas upadku dolara roboczo sytuuję w latach 2028-29 i gdzieś w tych latach powinnyśmy mieć stracie, które teraz rysuje się jako tak groźne. A tuż po nim (będzie bardzo krótki i intensywny, w skali miesięcy) nastąpi krwawa wojna domowa w Rosji (dwa przed ‘600 liturgii).

  Obecny kryzys wpisuje się dobrze w cykl siedmioletni takich kryzysów. Policzmy choćby w XXI wieku 2001-2008-2015(ten został już totalnie zadrukowany zwłaszcza przez ECB, to była ucieczka do przodu, więc nie był aż tak odczuwalny, choć u nas dał problemy końcowej fazy rządów PO)2022- ten który doświadczymy teraz, a potem kryzys 2029 (wtedy zostanie też zniszczone wojsko USA i sprzymierzeńców w Afganistanie) oraz finalnie 2036 – wspólne bankructwo Chin i USA i skłonienie przez to Chin do ataku na Rosję (znów ucieczka – tym razem w wojnę, przed skutkami wewnętrznymi) oraz spowodowanie II wojny domowej w USA.

 • # n vkg (17-11-2021)

  Dla tych, którzy obserwują. Wszystko co się wydarza, jest algorytmem. Działaniem przyczynowo skutkowym.

  22 listopad 2021.
  27 listopad 2021.
  04 grudzień 2021.
  18 grudzień 2021.
  30 grudzień 2021.
  ============================
  k3j0fn 8fbx227091 jsmc 8058
  ============================

  Niemcy, Rosja i Francja czują się właścicielami Europy i te trzy panstwa od 30 lat prowadzą swoje intrygi niszcząc wszystko co zagraża ich pozycji . Dyplomacja, uchodźcy i tajne układy między trzema w tym demoralizacja społeczeństw przynoszą mizerny skutek, więc w sposób dyplomatyczny, będą próby obalenia rządy RP. Rozpoczną się działania terrorystyczne, zamachy bombowe. Polska wprowadzi stan wojenny za poparciem Litwy, Lotwy, Estonii. Węgry wprowadzą stan nadzwyczajny. To będzie początek końca Niemiec, Rosji i Francji. W tych państwach rozpoczną się wewnętrzne rewolty. Rosja wejdzie na Ukrainę co zaostrzy stosunki Rosja – Chiny.
  Nastąpi reaktywacja Unii Polsko – Litewskiej.
  ==========================================
  18 styczeń 2022.
  ????????????????????????????
  ????????????????????????????

 • # orminlange (18-11-2021)

  Super będzie można szybko zweryfikować podane daty:)

  Osobiście jednak wątpię w szybkie zaistnienie unii ze Żmudzinami, raczej pojawią się w niej dopiero, gdy Generał Dyktator za przyzwoleniem Kalifatu tam wjedzie zbrojnie, ale bez oporu z tamtej strony. To jeszcze odległa perspektywa, nawet nie mamy dyktatora na horyzoncie. Możliwe że kryzys ze szczytem w 2029 (a nie w 2022/23 – bo ten sprawi, że tych z prawej zastąpią ci z lewej, na krótko) wyniesie go do władzy.

 • # 강남오피 (19-11-2021)

  끈적한 액체가 계곡을 타고 흘러내려 침대시트를 적셨다. 쉴새없이 물을 흘려보내는 계곡을 혀로 핥았다. 하악!

  하악!

  하악!

  송만의 혀가 움직일때마다 송희는 몸을 비틀었다. 분홍색 꽃은 민감한 부위다. 혀의 미끈한 감촉을 느낄때마다 짜릿한 감촉을 온 몸에 전해왔다. 야릇한 신음소리가 저절로 입술을 비집고 새어나왔다.

  https://minniearts.com/ – 강남오피

 • # gagagakawawawaka (19-11-2021)

  A viscous liquid ran down the valley and wet the bed sheets. He licked with his tongue the valley that was constantly flowing. man!

  Every time Song Man’s tongue moved, Song Hee twisted. Pink flowers are sensitive areas. Every time I felt the slippery texture of my tongue, I felt a thrilling sensation all over my body. A strange groan escaped from his lips and blew out of his own accord.

  https://sappeers.com/sands/ – 샌즈카지노

 • # orminlange (20-11-2021)

  Tłum. Ewa Seydlitz

  CUDOWNE Wróżby za 1557 rok

  I obyż było wielu astronomów, którzy zechcieliby obwieścić jakiś Marsowo – Saturnowy konflikt, jeśliby ciała niebiańskie wskazały na jego zaistnienie. Ponieważ trzecia czy czwarta gorączka, która przebywa krótko w fałszywym spoczynku, powróci zmartwić później człowieka nagłym i nieokiełznanym wzburzeniem. Spowoduje ona dużo więcej przykrości w czasie odpoczynku, niż przyniesie niedoli podczas swej ostrej dokuczliwości.

  Wielka Nowa Prognoza za 1560 rok

  Przez głupotę bardziej uczonych z ich rąk wyginą najznaczniejsi i wielkoduszni, kiedy krzywdzące okrucieństwo będzie poczytane za chorobę zakaźną, a [w istocie] zło będzie tego przyczyną.

  To co zapowiada Gates na przyszły rok, przypaść ma właśnie w czasie odpoczynku po jednej z fal.

  Jeszcze cytacik z pani Ewy:

  “Kiedy jeszcze nie było pandemii na początku 20 roku znów mi się zwidziały krople z nieba, spytałam co to, głos śnienia odpowiedział: Niebezpiecznie. I szło o zarazę, jak się okazało (którą też widziałam, jak się mnoży, czego dowodem są zapisy na moim blogu Transwizje). Ale następnej nocy ujrzałam ciemnoniebieskie/granatowe krople z nieba. I już bez pytania głos powiedział: śmiertelne. I wiem, że po tej pandemii przyjdzie coś gorszego i nieuleczalnego. Choć widuję od dawna także chorujące i zarażające wirusem dzieci oraz młodych ludzi z krwotokami z nosa i z ust czyli mutacje wirusa, jakoś podobniejące do gorączki krwotocznej czy posocznicy. Lub efekty mnożących się innych odpornych wirusów i bakterii. Przyszedł w końcu czas Wodnika, jemu przynależą mutacje, hybrydy, pleśnie, robactwa, plagi szarańczy, wiatry i morowe powietrze. Rzeczy oczywiście rozgrywać się będą w ciągu lat, moim zdaniem kilkunastu, a nie zaraz-natychmiast.
  Nostradamus nazywa tę następną chorobę „chorobą nieznaną”. Podobnie mówił Sławik Kraszennikow. To ona ma sprawić spustoszenie miast i rejonów głównie południa. Proszę zrozumieć, nie chodzi mi o to, żeby kogoś wystraszyć, a tylko żeby włączyć myślenie i rozróżnianie wartości. Bo to się może komuś przydać w nadchodzących czasach. Rzecz idzie o nasze serca, uczciwość i moralność, a wybór jest prosty, jak w bajkach dla dzieci, między fałszywym, przemijającym i prawdziwym wiecznym szczęściem.

  Nostradamus użył też anagramu Modone Fulcy w Liście do Króla [H95], gdy zapowiada przyjście antychrysta, co niejako powtórzył w czterowierszu 6.73 podobnym anagramem Moderne, Medene lub Modene. W czym dawniej odczytywano ukrytą nazwę Modeny, miasta włoskiego, jednak teraz już można łatwo rozpoznać nazwę firmy Moderna oraz wyrazy „medyczna modyfikacja RNA”. Fulcy to anagram Lucyf i już wiemy co to lucyferaza i do czego może służyć. Nostradamus tych oznaczonych „odrażającymi znamionami” (czterowiersz 2.20) nazywał w almanachach „wrogami publicznymi”, bo będą – jak mówił Sławik Kraszennikow – widoczni dzięki świecącym znakom na ciele.”

 • # Metatron (23-11-2021)

  orminlange kiedy przypuszczasz, że pis przegra wybory? W przepowiedniach jest że pis zawrze koalicję z lewicą i to będzie dla nich zgubą. Czyżby chodziło o najbliższe wybory?

 • # orminlange (23-11-2021)

  Presage 18;66

  Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika, (2015)
  Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
  Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
  Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
  Atraktor 2013-03-02 22:30:12

  Jeśli miałeś na myśli #Metatron tę przepowiednię, to ona już się wypełniła w 2015 roku (opisywałem już tutaj szerzej dlaczego tak ją interpretuję, dlaczego “Nowa Koalicja” to była Zjednoczona Prawica, z dokooptowanymi adwersarzami Jarosława Kaczyńskiego), nie oczekiwałbym zatem koalicji PiS z Lewicą. Natomiast z wszelkich przepowiedni pozanostradamusowych uważam, że PiS rozpadnie się jeszcze przed wyborami (stawiam na rok 2022 gdy kryzys będzie szalał, a rząd będzie musiał zarządzać bez mandatu sejmowego, gdyż wybory z jakiegoś powodu nie będą się mogły odbyć po samorozwiązaniu Sejmu) a Zakonnik (Rydzyk) zbierze twarde jądro i będzie jednak pewny zwycięstwa. Natomiast nie odniesie go (nie zbierze większości), wydarzenie to otworzy drogę do przejściowych rządów szerokiej koalicji centrolewicowej, obecnej opozycji.

  Presage 15,86

  Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
  nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
  Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
  Kiedy wszyscy przeciwnicy(z opozycji) z oporem zawrą sojusz!
  Atraktor 07.12.2012

  Nie uważam by sformułowanie “wszyscy przeciwnicy” dotyczyło wszystkich ugrupowań od prawa do lewa. Raczej wskazuje na przeciwników poprzedniej władzy, z możliwymi dodatkami w postaci gowinowców (pójdzie pewnie w koalicji wyborczej z PSL, możliwe że jeszcze jakieś mniejsze kanapy z rozpadu Zjednoczone Prawicy tam wejdą). To będzie taka centrolewica z lekką nutką prawicy:)

  Takie rządy nie będą trwałe, po nich pewnie przyjdzie Chytry Lis ale czy w wyniku wygranych wyborów przez Lewicę, to jeszcze zobaczymy. Nie musi to być to okazałe zwycięstwo, wystarczy mieć moc koalicyjną z centrum (już bez dodatków z prawa). Co da paliwo Lewicy? Zapewne m. in. to:

  *
  W XXI przed trzecią,
  Kiedy nad Wisłą wyjdą na jaw wielkie przewinienia,
  Kapłani i opaci będą wieszani i mordowani,
  Kościoły zaś bezczeszczone, plądrowane i niszczone,
  Zaś wypluwana przez nich Mamona nie uśmierzy;
  biedy, płaczu i powszechnej złości Ludu Maryi!
  Atraktor 2018-12-09 18:15:50

  Nie na długo jednak, bo to też będą rządy najwyżej jednokadencyjne. Za dużo złego będzie się działo w ekonomii, żeby można było oczekiwać wielokadencyjności (w II poł. lat 20-tych będziemy mieli kolejną odsłonę kryzysu).

  Około 2030 (może nawet wcześniej) Generał Dyktator pogodzi wszystkich z prawa do lewa – sadzając ich w więzieniach. Wpierw tych z prawej, a potem tych z lewej.

  Pozdrawiam;)

 • # orminlange (23-11-2021)

  uzupełnienie:

  Presage 18;103

  Nad Wisłą walka dwóch przywódców (Kaczyński/Tusk)
  zamieni się w walkę dwóch kleryków (Międlar? i Chytry Lis)
  Były lewy doprowadzi do zguby prawego,
  Potem Powódź i Krew wyniosą Generała!
  Atraktor 2013-03-02 22:30:12

  Do zguby doprowadzi “były lewy” kleryk, “byłego prawego”, a nie koalicja PiS z Lewicą.

 • # orminlange (23-11-2021)

  Ach i automatycznie zastosowałem interpretację Atraktora, że prawy kleryk musi być były, otóż w oryginale nie ma mowy o byłym, tylko o prawym bez przymiotnika. Wtedy może nim być także Rydzyk, co by było logicznie powiązane z:

  Przepowiednia107,115

  W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
  aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
  a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
  to Śmierć zakonnika (Rydzyk) będzie początkiem buntu i rozłamu!
  Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

  Postać zakonnika może być tym “prawym klerykiem”, samo określenie kleryk jest dobrane przez tłumacza, w oryginale było zapewne szersze określenie np. “duchowny”.

  Jakoś ten Międlar mimo wszystko nie pasuje mi swoim kalibrem do tej postaci, a Rydzyk jak najbardziej.

  Jego śmierć wywoła zapewne też (razem z decyzjami z Watykanu) rozłam ostateczny w polskim Kościele:

  Przepowiednia 43,11

  Z jednego kościoła powstaną trzy plus jeden,
  najmniejszy pierworodny z narodowym w unii, a najliczniejszy toruński.
  Ten z Warszawy przy władcy, a ten, krakowski przy Arce.
  Walki o świątynie i rząd dusz doprowadzą Polaków do Sądnych Dni!

  Presage 24,244

  Obłąkany kapłan i budowniczy Kościoła,
  W mieście nad Wisłą (Toruń?) wskrzesi demony.
  Zły duch przyczyną nieszczęść dzieci wiary.
  Niezłomny doprowadzi sługi do podziału.
  Atraktor 2013-05-17 12:45:21

  Presage XII 117,1

  Nad Wisłą słuchają, a nie słyszą i patrzą, a nie widzą!
  Nienasycony Zakonnik i Słowo Mamony rozbudza Złe Demony.
  W Złoty Ornat przebrany, podzieli wiernych i Polski Sanhedryn.
  Kościół z Narodem podzielony, a bratnia krew nie zasmuca, lecz cieszy!

  Przepowiednia 38, 16

  Bogaty i pyszny zakonnik solą w oku biskupa Rzymu,
  Gdy go przywoła do siebie wznieci nad Wisłą wielki zamęt!
  Wierny mu lud obwoła go świętym i prorokiem!
  Cierpienie i śmierć starego kościoła, po trzeciej wojnie,
  będzie odrodzeniem i początkiem jedności nowego.
  Ten kto chciał być pierwszym zginie w wiecznej niełasce!
  Atraktor 2013-06-24 19:45:07

 • # Metatron (23-11-2021)

  XXI przed trzecią,
  Kiedy nad Wisłą wyjdą na jaw wielkie przewinienia,
  Kapłani i opaci będą wieszani i mordowani,
  Kościoły zaś bezczeszczone, plądrowane i niszczone,
  Zaś wypluwana przez nich Mamona nie uśmierzy;
  biedy, płaczu i powszechnej złości Ludu Maryi!

  Myślałem, że ta przepowiednia będzie dotyczyć czasu gdy w Polsce przybędą egipscy szahidzi i będą krwawo rozliczać kler w Polsce. Do czego muszało by dojść aby przed wojną i przed rządami gemerała dyktatora ludzie mordowali księży w Polsce. Jak to rozumiesz?
  Chytrym lisem może być Hołownia. Sam kiedyś stwierdził, że bedzie za kilka lat premierem. Popierający go jeszcze generał Różański rzuca się ostatnio w oczy po swoich wypowiedziach jak jedzie po pisie..

 • # orminlange (24-11-2021)

  fragment omenu 66

  “Ale przed tym za udziałem Gryfona i Atlantów -
  wszech władza partii i kościoła ulegnie załamaniu,
  Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone. -
  bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych…”

  Napaści będą miały już miejsce w efekcie rządów PiS, po ich upadku. Potem rzeczywiście trudno powiedzieć kiedy, dojdzie do samosądów, bądź państwowego wykonywania wyroków, za Generała Dyktatora. Po upadku rządów prawicowych będą dwa czynniki, które spowodują wzrost notowań Lewicy – problemy gospodarcze oraz blamaż Kościoła wiązanego z poprzednią władzą (mimo wszystko).

  “Zaś wypluwana przez nich Mamona nie uśmierzy;
  biedy, płaczu i powszechnej złości Ludu Maryi!”

  “Lud Maryi” to jednoznaczne określenie kto będzie w złości i skąd przyjdzie chęć do mordowania. Potem generał oczywiście to jeszcze wykorzysta i przy pomocy szahidów będzie robił to samo, na skalę państwową.

  Różański (rocznik 1962 grudzień) jest jednym z nielicznych widzialnych przez nas kandydatów na dyktatora (obok Skrzypczaka, rocznik 1956 no i według mnie wciąż Polko rocznik 1962 listopad- ta trójca udziela się znacznie w mediach). Jeśli, któryś z nich zostanie szefem BBN albo będzie pełnił inną, eksponowaną rolę przy prezydencie, który wygra ponownie, wtedy będziemy już chyba bardziej pewni, który to gagatek:)

  Hołownia rzeczywiście jest kandydatem na Chytrego Lisa. Znając naszą scenę polityczną często bywa, że wyskakuje jakaś nowa twarz. Na pewno Chytry Lis musi być byłym duchownym. U Hołowni ten epizod jest rozmyty (nowicjat ale bez ślubów końcowych), ale nie znając słowa użytego w oryginale przepowiedni, nie możemy go wykluczyć.

 • # orminlange (29-11-2021)

  Prezydent Ukrainy spodziewa się puczu 1/2.12.2021. NIejaki Ahmetov – oligarcha za tym ma stać.

  “Przed ’sześćsetnym w Scytii bunt bojarów,
  Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
  Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
  Dzięki obcej broni na jeden przed batalią doznają ciężkiej porażki.”

  Bunt bojarów vel oligarchów, zobaczymy, czy to już w grudniu, a potem 90 dni i ich porażka na jeden przed prawdziwą wojną z Rosją.

 • # orminlange (29-11-2021)

  Rinat Ahmetov, ciekawa postać, warto poczytać kim był i jest i kogo wspierał.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rinat_Achmetow

  Wygląda bardzo prorosyjsko. Prędzej czy później ten bunt oligarchów powinien mieć miejsce, pozostaje kwestia czy już teraz, czy dopiero za jakiś czas, w jakimś innym roku.

 • # Alfred (29-11-2021)

  @Ormin, takze sledze to cio sie dzieje na Ukrainie.Nim minie druga dekada mialo sie to rozegrac. Zyjemy juz w trzeciej dekadzie ale rok czy dwa poslizgu nie powinno byc problemem jesli tak sie wydarzy.Centurie z trescia ze na 16 przed wielka wojna zachoruje na raka ktorys prezio moze dotyczyc przyszlych wydarzen.Zobaczymy, robi sie ciekawie.Ja tam szczsliwy nie jestem z racji posiadania karty mobilizacyjnej.
  Pozdrawiam

 • # Alfred (29-11-2021)

  No i zobaczymy co z Backa w najblizszej przyszlosci sie zadzieje, ile pozyje.

 • # orminlange (29-11-2021)

  No właśnie z tym Baćką jest problem, ale nie przywiązuję się do logiki, że musi być obalony przed inwazją. Gorzej, że nie mamy jeszcze buntu pospólstwa i upadku dolara, a to wydaje się być warunkiem. Dlaczego? Otóż Chiny Indie i Rosja mają być do czasu jego upadku w jakiś sposób sprzymierzone. Z kolei Chiny w czasie inwazji Rosji na Ukrainę już nie będą w tym sojuszu, wbiją Rosji nóż w plecy swoim twardym stanowiskiem w przypadku próby zajęcia Ukrainy siłą. Więc coś tu nam się jednak nie spina. Zawsze jednak możemy to zrzucić na karb niewłaściwych tłumaczeń:)

  Tak jak z drugą dekadą. Ja niezmiennie twierdzę, że w grę wchodziły także lata 20-te, gdybyśmy mieli oryginał w języku zastosowanym przez Nostradamusa, moglibyśmy i to ostatecznie zweryfikować. Ptasi język Nostradamusa bywa wieloznaczny w sposób zamierzony, czyli tekst mógł być tłumaczony w dwojaki sposób i oba byłyby poprawne, z tym, że Stwórca wybrał inną ścieżkę – w tym przypadku późniejszą. Ciekawe też czy na tej ścieżce upadek dolara poprzedza starcie o Ukrainę, czy jednak nie.

  Przepowiednia 161.19[czterowiersz]

  Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
  Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
  Niedźwiedź, Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
  Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!

  Przepowiednia 101,34(sześciowiersz)

  Twarz Atlantów szybko będzie się zmieniać,
  Wszyscy zobaczą postępujące na niej co raz szybsze zmiany,
  Ubożejący ludzki środek pierwszy wznieci zarzewie buntu-
  pociągając za sobą olbrzymie rzesze południowych przybyszy,
  Sądny kolejny czwartek okaże się ostatecznym upadkiem ich pieniądza,
  Zaś ogromne fale niezadowolenia zrodzą obywatelską partię plebejuszy!

  Przepowiednia 23,67(czterowiersz)

  W lustrzanej sali haniebny rozejm!
  Wielki Rus przestraszony siłą Neptuna i Smoka,
  odzyska tylko wschód potomków swoich osadników.
  Południe, Kijów i Krym we władzy nowej, okrojonej Scytii.

  Widzimy, że Smok nie będzie już w czasie przepowiedni 23,67 sojusznikiem Niedźwiedzia, natomiast będzie nim aż do upadku pieniądza Atlantów (161.19). Wygląda to więc na ważny porządek wydarzeń na osi czasu. Wpierw bunt pospólstwa w USA i upadek dolara (może nie całkowity, ale utrata roli waluty rezerwowej), a potem jednak wojenka.

  To tak na pocieszenie dla tych co mają kartę mobilizacyjną;)

  Pozdrawiam