Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4438) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # orminlange (25-02-2022)

  Na razie Chiny stoją murem za Rosją, przynajmniej w słownych deklaracjach, nie tak miało być według tekstów w czasie właściwej wojny na Ukrainie pomiędzy Rosją a UK, Polską, Rumunią i USA. Chiny miały potępiać akcję rosyjską i cieszyć się z jej fiaska.

  Musimy też pamiętać, że regularne czterowiersze nie muszą się wypełniać co do joty, to dotyczy raczej tylko omenów.

 • # finanero (27-02-2022)

  Szukania aktualnych porównań wyrobów kredytowych zakończą się triumfem, jeśli zaledwie jesteś skłonny odwiedzić witryna internetowy. To witryna poświęcona dziedzinie finansowej, oraz związanej zręcznością ubezpieczeniami. Sugestie, jak również drogie wskazówki upraszczają przy wybraniu bardzo dobrego produktu finansowego osiągalnego w tradycyjnych instytucjach finansowych, jak i również instytucjach pozabankowych. Serwis umożliwia najciekawsze doniesienia, teraźniejsze połączenia pożyczek, lokat na liczne puli. Przedłożenie innowacyjnego produktu finansowego za pośrednictwem pula odrzucić ujdzie również z brakiem reakcji pod serwisie internetowym. Polscy czytelnicy zostaną poinformowani na temat wszelakich przemianach w całej świecie bankowości i finansów. Interesanci, jacy mają zadłużenia również odszukają tu wiele przydatnych artykułów. Za serwisie www nie zabraknie tematów, kiedy pójść zręcznością długów, gdy kredyt konsumpcyjny ma rację bytu, oraz jako co ponadto kłaść nacisk, jeżeli zaciąga się pożyczkę w całej parabankach. Należałoby odwiedzać regularnie serwis internetowy wtedy jest sens posiadać gwarancję, iż okazuje się być się na bieżąco iz wszelkimi odmianami wprowadzanymi poprzez bazy jak i również z pewnością lecz również https://finanero.pl/ – finanero opinie.

 • # orminlange (27-02-2022)

  Nostradamus pisał, że wszystkie ważne wydarzenia w historii ludzkości przypadają w czwartek (dzień Jowisza) 24.02.2022 to był czwartek właśnie.

  Henryk Selin pogromca muzułmanów urodził się w nocy ze środy na czwartek. Trzeci Krak przed Bożym Ciałem, być może też na przełomie środy i czwartku :)

  “sądny czarny czwartek” doprowadzi do ostatecznego upadku pieniądza Atlantów

  wyjście UK z UE nastąpiło 31.01.2020 na godzinę przed końcem czwartku (czasu GMT)

  Niesamowity dzień ten czwartek. Stawiam, że III wojna – ta zaczęta przez Mahdiego też zacznie się w czwartek o 3 w nocy.

  Putin (też raczej opętany złym duchem, ale to moja subiektywne wrażenie, dużo opętanych jest też po drugiej stronie) zaczął ponoć tę wojnę o godzinie 3:00. Chciałby chyba być tym antychrystem, ale jeśli te przepowiednie wielokrotnie tutaj omawiane są prawdziwe, to on jedynie toruje ścieżki temu właściwemu. Jest odpowiednikiem tandemu Hitler/Stalin gdzie Stalin został nazwany przez Nostradamusa “lewą ręką drugiego antychrysta”.

 • # orminlange (27-02-2022)

  Przepowiednia 66,61(czterowiersz)

  W dwudziestym w kotle bałkańskim rozpocznie się pierwsza.
  Drugą wywołają niemieccy szaleńcy, aby się zemścić na zwycięzcach.
  Trzecia wybuchnie w 21 [wieku] z ogromną siłą w Wielkim Kotle Centralnej? Azji,
  gdzie Turka, Persa i Araba pogodzi siłą Jednooki Antychryst Mahdi!

  Raczej tym kotłem jest jednak Syria, ale jednookiego wciąż brak na horyzoncie.

  To na Ukrainie nie należy do III wojny, to jest wprawka dopiero.

 • # Forest (1-03-2022)

  Jest może coś w przepowiedniach w jaki sposób NATO przyłączy się do wojny? Bo na tę chwilę wygląda to tak, że musiałaby spaść chociaż jedna bomba na któreś z państw NATO.

 • # orminlange (1-03-2022)

  Przepowiednia;28,92(sześciowiersz)

  Inwazja Niedźwiedzia postrachem Atlantów!
  Z ich poparciem przestraszeni Polacy,
  pod skrzydłami zachodnich orłów,
  przekroczą wschodni Rubikon Scytii.
  Galijskie ziemie z przed pierwszej wojny,
  powrócą na stałe do kraju Sarmatów!

  Z tego wynika, iż dojdzie do takiego momentu, że ta inwazja przestraszy USA na tyle, że zdecydują się pogonić swoje marionetki, w tym Polskę do boju o ich interesy.

  Nie ma nic o najeździe Putina na Polskę, czy innej prowokacji, ale musimy też wiedzieć, że Arteuza i Atraktor nie pokazali nam całego arsenału ze swoich zbiorów;)

  Cały czas jeszcze jest chyba możliwa opcja, że ta inwazja zostanie wstrzymana (mało kto obecnie chyba w to wierzy) i będzie jakaś inna, tym razem już na pełne zwarcie ze sporym kawałkiem NATO.

 • # orminlange (2-03-2022)

  Były doradca szefa Pentagonu:
  Bitwa na wschodniej Ukrainie dobiega końca,
  Siły Zbrojne Ukrainy są otoczone

  ***.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przegrał, Stany Zjednoczone powiedziały mu już, że poprze jego decyzję, jeśli wybierze neutralność dla Ukrainy – powiedział były doradca szefa Pentagonu pułkownik Douglas McGregor.

  „Putin powiedział, że nie będzie tolerował wojsk amerykańskich i rakiet na swoich granicach. Tak jak nie będziemy tolerować wojsk rosyjskich na Kubie. Zignorowaliśmy go, a on zaczął działać” – cytuje słowa McGregora w Sputnik Near Abroad .

  Pułkownik uważa, że ​​bitwa na wschodzie Ukrainy w ogóle dobiega końca, a Siły Zbrojne Ukrainy są tam otoczone i odcięte.

  „Od 30 do 40 tysięcy jest skoncentrowanych na południowym wschodzie, a jeśli się nie poddadzą, zostaną zniszczeni” – sugerował były doradca szefa Pentagonu, przewidując klęskę Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Wyjaśnił też, dlaczego Zełenski zgodził się na negocjacje. Doradca wojskowy uważa, że ​​prezydent Ukrainy będzie musiał zawrzeć układ z Rosją, wynegocjować jak najlepsze warunki.

  „Stany Zjednoczone już mu powiedziały, że jeśli wybierze neutralność dla Ukrainy, poprzemy go”, powiedział McGregor, dodając, że USA nie powinny ingerować, w tym nie powinny nakładać sankcji.

  Pułkownik uważa też, że Władimir Putin nie potrzebuje Ukrainy.

  „Chce jej statusu neutralnego. Jeśli zdobędzie Ukrainę, zdobędzie NATO na swoich granicach. Tego nie chce – mówi.

  Wcześniej ukraińskie MSZ poinformowało o możliwej odmowie Kijowa negocjacji z Rosją.

  Wcześniej mówiono, że 2 marca na granicy białorusko-polskiej może nastąpić nowy etap negocjacji między delegacjami z Rosji i Ukrainy – powiedział bliski organizatorom spotkania politolog Jurij Woskresenski.

  W przeddzień negocjacji rosyjsko-ukraińskich, które toczyły się na granicy ukraińsko-białoruskiej , trwały pięć godzin, asystent prezydenta Rosji Władimir Miediński powiedział, że w rozmowach znaleziono punkty, w których można przewidzieć wspólne stanowiska, kolejna tura rozmów między Rosją a Ukrainą odbędzie się na granicy polsko-białoruskiej.

 • # Tomek (2-03-2022)

  orminlange to Ty? bo piszesz jak pracownicy sputnika

 • # Alfred (2-03-2022)

  @Tomek tu sie toczy dywagacja nad przepowiedniami Nostradsmusa.
  Po co wtryniasz tu swoje sympatie czy antypatie polityczne?
  Precz stad !!!

 • # orminlange (3-03-2022)

  Mogę być ruskim agentem spoko loko :) każdy kto teraz ma własne zdanie a nie myśli jak zachodnia propaganda jest szurem, płaskoziemcą, nienormalnym, untermenschem.

  Oczywiście propaganda to narzędzie obu stron. Ja staram się nie mieć sentymentów, życie mnie wyleczyło też z obstawiania pozornie mniejszego zła.

  Nie jestem ani za tym co robi Putin ani za knowaniami “zachodu”. Znając Nostradamusa obie strony mają za uszami i obie długofalowo zostaną zdmuchnięte przez wiatr historii. Nawet o Polakach zdarzyło mu się napisać “wredni” i co obrazimy się na niego? Nie bądźmy hipokrytami, każdy naród ma swoje siły i słabości. Każdy ma w sobie złych i dobrych. Stygmatyzowanie Rosjan jako całości tak samo jak Ukraińców jest charakterystycznym objawem judzenia. To słowo pochodzi od akkadzkiego ZID – wąż. Nie idźmy tą drogą węża, choć większość nią idzie na zatracenie. I nie jest to antysemityzm z mojej strony bynajmniej takie etymologiczne stwierdzenie. ZID to plakietka, a nie narodowość jak wielu myśli.

  Nie mam do Tomka pretensji, bo propaganda leje się z wielu stron. Mogę jedynie zaapelować by się nie dać jej zalać całkowicie. Chłodno wypada czytać newsy z obu stron barykady, porównywać i wyciągać wnioski co może być prawdą, a co taktycznym kłamstwem. Ale znając ten tekst Nostradamusa:

  Presage: 8,99

  W dwudziestym pierwszym przed trzecią,
  kłamstwo będzie tak wymieszane z prawdą,
  że nikt nie rozpozna co jest prawdą, a co kłamstwem!
  Mamona i ogłupianie ludzi będą rządziły światem!
  Atraktor 25.10.2012

  To dotyczy każdych mediów, czy to z tej czy z tamtej strony:

  Presage III 312 (sześciowiersz)

  Czwarta Władza w dwudziestym pierwszym będzie wrogiem,
  i każda i kościelna będzie słowem Mamony i Szatana!
  Nie słuchajcie ich słów i nie dajcie się zwieść!
  Bo przed trzecią nie wiadomo co będzie prawdą, a co kłamstwem!
  III Antychryst wszystkich omota i naznaczy Piętnem Płatnika!
  Najobrzydliwsze słowa będą padały z ust Władców i Kapłanów!

  Trzeci antychryst osiągnie zresztą w tym mistrzostwo, choć zdaje mi się, że poprzedzający go niewiele odstają od tego, co on zastosuje. Patrz agendy Klausów Schwabów wszelakich.

 • # orminlange (4-03-2022)

  https://pbs.twimg.com/media/FM9k7WNWQAAC5ra?format=jpg&name=900×900

  teraz będę skośnookim, mandaryńskim trollem :)

  jesteśmy już w drugim tygodniu tej inwazji, Janukowycz siedzi już w Mińsku przygotowany chyba do objęcia stanowiska w Kijowie jako gubernator oblasti.

  Zajęcie Kijowa trochę jednak czasu zajmie. A ja teraz napisze dlaczego biorę pod uwagę opcję, że oligarchowie, odpowiednik bojarów (są magnaterią finansową jakby na to nie patrzeć) ogłoszą poparcie dla Janukowycza i zacznie się 90 dni “rżnięcia” niepokornych tubylców.

  Dlaczego nie pasują mi ci bojarzy jako ci z Doniecka? Ponieważ ta “zbieranina” nie spełnia kryteriów bycia bojarami, ani nawet bycia szlachtą zagrodową :)

  Poza tym “na jeden przed batalią” (mniemam że chodzic może o wojnę z Rosją szerszego układu a nie tylko Ukrainy) raczej nie “doznają ciężkiej porażki” będąc już głęboko w rosyjskiej strefie wpływu. Takiej porażki mogą natomiast doświadczyć bojarzy-oligarchowie prorosyjscy za pomocą jakiegoś antypuczu sterowanego z zachodu (część oligarchów będzie dalej prozachodnia). Z ciekawością będę obserwował, czy takie czytanie Nostradamusa ma szanse się zmaterializować. Nie zdziwię się oczywiście, jeśli będzie inaczej, bo taki to już Nostradamus jest.

  Przed ’sześćsetnym w Scytii bunt bojarów, (przed 2030)
  Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
  Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
  Dzięki obcej broni na jeden przed batalią (wojną) doznają ciężkiej porażki.

  Jak pisałem nie tylko ja tutaj, także kiedyś, brałem pod uwagę opcję, że bojarzy to donbaskie powstanie i jesli nie wydarzy się nic, co by temu przeczyło (czyli prorosyjski bunt oligarchów i ich 90 dni, bo wątpię w 90 miesięcy w ich wykonaniu) będzie można wtedy ten czterowiersz ostatecznie odfajkować jako wypełniony.

 • # orminlange (5-03-2022)

  Czytając informacje z obu stron, czy to proukraińskiej/zachodniej, czy to prorosyjskiej/kremlowskiej stwierdzam, że obie strony są odklejone od rzeczywistości i są we własnych kłamliwych banieczkach poznawczych, zresztą nie dziwi mnie to, bo wszystko to jak pisałem jest w miarę przystępnie wyłożone u Nostradamusa.

  Tak samo kłamliwa jest propaganda chińska, tak samo będzie z propagandą kalifatu.

  Każdy ma swoją, pasującą sobie i swoim wyobrażeniom o świecie i własnych interesach narrację.

  Mimo to trzeba się przedzierać przez te odmęty kłamstwa, bo czasem da się między wierszami wyłuskać interesującą informację, czasem pomocną w rozwikłaniu tego, co jest zawarte między wierszami przepowiedni Nostradamusa. On wymaga cierpliwości od interpretatorów i nie zrażania się niepowodzeniami. Nic tak nie ćwiczy umysłu jak Jego twórczość.

 • # orminlange (6-03-2022)

  https://www.youtube.com/watch?v=Lr4pdG41qMY

  jak ktoś antyrosyjski przetrwa pierwsze minuty nagrania, poczuje, że ten człowiek jest wysoce obiektywny w wyrażanych opiniach

  chłodna ocena sytuacji, to lubię

 • # orminlange (6-03-2022)

  Rzecznik prasowy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej Vasil Banescu nazwał w niedzielę prezydenta Rosji Władimira Putina antychrystem w związku z prowadzoną przez Kreml “okropną i nieuzasadnioną” wojną przeciwko Ukrainie.

  Brawo miś, wygrał pan talon na pralkę automatyczną :)

 • # orminlange (11-03-2022)

  NATO może interweniować w wojnie rosyjsko-ukraińskiej, jeśli Putin przekroczy „czerwoną linię” i użyje broni chemicznej, ostrzega minister

  Brytyjski minister ostrzegł, że NATO może zostać zmuszone do interwencji w wojnie rosyjsko-ukraińskiej, jeśli Władimir Putin zdecyduje się na użycie broni chemicznej. Minister sił zbrojnych James Heappey powiedział, że Rosja powinna dwa razy zastanowić się nad przyjęciem takiego podejścia, ponieważ mogłoby to wywołać „odpowiedź międzynarodową”.

  https://inews.co.uk/news/politics/nato-russia-ukraine-war-putin-chemical-weapons-red-line-minister-james-heappey-1509214

 • # orminlange (12-03-2022)

  Media w Izraelu o tym jak to premier Izraela Bennett podczas rozmowy telefonicznej z Zelenskim …”zmuszał go do kapitulacji przed Putinem”, czyli przystania na warunki zakończenia działań wojennych na Ukrainie przedstawione przez stronę rosyjską…

  https://www.timesofisrael.com/ukraine-official-said-to-claim-bennett-pushed-zelensky-to-surrender-to-putin-deal/

 • # orminlange (12-03-2022)

  I wojna światowa

  28.07.2014 – 2+8+7+2+1+4 = 32 (numerologiczna 5)

  II wojna światowa

  1.09.1939 – 1+9+1+9+3+9 = 32 (numerologiczna 5)

  Wojna na Ukrainie
  24.02.2022 – 2+4+2+2+2+2 = 14 (numerologiczna 5)

  Ale dlaczego wojna na Ukrainie nie wchodzi w skład III wojny? bo piatka numerologiczna nie jest uzyskana ze sprowadzenia z “32″

  Podejrzewam , że trzecia wojna będzie miała związek z datą, która da się sprowadzić do “32″ taki znaczek Pike’a :)

  taka przykładowa data:

  9.9.2039 – 9+9+2+3+9 = 32 (5)

  albo

  29.9.2037- 2+9+9+2+3+7 = 32 (5)

  specjalnie podałem dwa przykładowe warianty, aby uwzględnić rok 2037/3 = 679 (czyli całkowita)

  lub rok 39/3 (odcięcie liczby tysiąclecia jak za czasów Nostradamusa) = 13 (też całkowita i dodatkowo liczba karty tarota “Śmierć”)

 • # Jaro13 (14-03-2022)

  Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
  Niedźwiedź przeciągnie podwodne linie,
  Brzydka władczyni nie zmieni decyzji,
  Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

  )
  Młode niedźwiedzie się przeliczą,
  Ich skrzydlate linie doprowadzą kraj i lichwiarzy,
  Do wielkich nadużyć, krachu i ruiny,
  Zamiary doprowadzą do buntu i nowego oszustwa.

  )
  Na dwa przed sześćsetnym liturgii, (2026?)
  Wschodnia armia Niedźwiedzia wznieci bunt,
  Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
  Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!

  )
  Walki młodych ze sobą i z łysym,
  Doprowadzą Wielką Ruś na skraj upadku,
  Morze rozlanej krwi i stosy walących trupów,
  Ranny niedźwiedź smacznym jadłem dla wrogów!

 • # Alfred (16-03-2022)

  Odnosnie Łysego to warto zwrocic uwage na gen armii(4- gwiazdkowego)Siergieja Surowikina.
  Patrzac na wizyte pisdzielcow w Kijowie to cos moze byc na rzeczy zeby wejsc do wojny. Osobista wizyta przewaznie jwst potrzeba do podpisania waznych dokumentow.Brakuje nam wyslania Łukaszenki na tamten swiat i zastapieniu go innym zeby wojska bialoruskie weszly oficjalnie do wojny.

 • # Forest (22-03-2022)
 • # 1realista1 (29-03-2022)

  Mógłby ktoś zebrać do kupy niektóre teksty Nostradamusa? Śledziłem wpisy Arteuzy i Atraktora
  i coś mi się tu kupy nie trzyma. Wojna na Ukrainie miała się zacząć na dwa lata przed wielką wojną
  o ile dobrze pamiętam. Ale przecież IIIWŚ miała się zacząć w 10 lat nim wojska sprzymierzonych
  zginą od grzyba w azjatyckim kraju Tamerlana. Może zacznijmy skupiać się na powstałych sprzecznościach bo na błędnych fundamentach wszystkie przyszłe wnioski też będą błędne. Może
  wielka wojna dwa lata po wybuchu wojny na Ukrainie to nie III WŚ tylko wojna z Iranem którą też Nostradamus zapowiadał. Ziemie tamerlana obejmowały obszar od Iranu po zakaukazie więc wcale to nie musi chodzić o Afganistan. Wojna na Ukrainie o ile dobrze pamiętam miała potrwać 3-4 miesiące i miała zakończyć się porażką Rosji. Już kolejny błąd się sam wyprostował bo Łukaszenka nie został obalony przed atakiem na Ukrainę, podejrzewam że będzie obalony niedługo czyli w trakcie bo mars w baranie będzie przebywał za miesiąc więc jest to możliwe że przed końcem wojny jeszcze zostanie obalony dlatego że nie chce wysłać wojsk na Ukrainę. Zacznijmy prostować pomyłki Arteuzy i Atraktora. To nie grzech się pomylić, z resztą sam M.Nostradamus pisał że jego przepowiednie zostaną prawidłowo odczytane o wiele później więc wszyscy za pewne popełnimy jeszcze wiele błędów łącznie ci co się uważają za znawców jego twórczości. Najlepiej gdyby znawcy po prostu udostępnili wszystko co mają, bardzo ułatwiło by to zadanie.

 • # Tomek (29-03-2022)
 • # Major (30-03-2022)

  Ja gdzieś czytałem w opracowaniach Atraktora, Artreuzy, że obecna wojna Rosja-Ukraina miała wybuchnąć trzy lata przed III wojną światową. Widać że to nie prawda. Możliwe, że ta wojna zakonczy się rozejmem i za kilkanaście lat znowu wybuchnie. Wtedy już ma pomóc Polska, Rumunia, Anglia itd i to zbrojnie. Możliwe że obecnie tak będzie bo przez 90 rżnąć mają tubylców mimo protestów (90dni?) I wtedy Polacy za prośbą Galicjan wkraczają z wojskami sprzymierzonymi. Na przedpolach Kijowa Rosja ma ponieść sromotną klęske ciekawe czy teraz to się stanie czy za kilkanaście lat aby wyszła umowna data 2037 r. jako rok wybuchu ww3

 • # orminlange (9-04-2022)

  Obecna wojna miała wybuchnąć przed ’sześcsetnym liturgii, trzy lata to interpretacja Arteuzy bądź Atraktora, a na dwa przed nim ma mieć miec miejsce wojna domowa w Rosji, ale sześćsetny liturgii w tym przypadku prawie na pewno nie jest tożsamy z wybuchem 3 wojny, gdyż lata liturgii jak już nie raz tu pisałem mają swoje liczne kotwice, dla tej konkretnej daty jest to I sobór w Efezie, który zaczął się w czerwcu a skończył w sierpniu.

  Na dwa przed ’sześćsetnym liturgii, (2029?)
  Wschodnia armia Niedźwiedzia wznieci bunt,
  Łysy Dowódca będzie groził płomiennym grzybem,
  Doprowadzi to do wielkiego zamieszania i strachu u wszystkich!

  Przed ’sześćsetnym w Scytii bunt bojarów, (przed 2031)
  Na rękę wielkiemu Rusinowi i jej trzeciemu,
  Przez 90 będą rżnąć tubylców pomimo protestów,
  Dzięki obcej broni na jeden przed batalią (wojną) doznają ciężkiej porażki.

  w przypadku drugiego czterowiersza Arteuza po prostu założył, że wydarzenia z pierwszego muszą być poprzedzone co najmniej o rok stąd te trzy lata przed sześćsetnym.

  Nic nie jest tak proste jak się wydaje w interpretacji, a opieranie się tylko na Atraktorze czy Arteuzie niestety może prowadzić na manowce (co nie jest jednak żadną ujmą dla nich). Każdy z nas popełnia błędy i dopiero po pewnym czasie od wypełnienia się przepowiedni można je zweryfikować ostatecznie.

  Co do drugiego z czterowierszy, to uważam, że nie dotyczy on roku 2014, a wydarzenia w nim opisane dopiero przed nami, ale czy będzie to 3 lata przed 2031, czy może dużo wcześniej, to się dopiero przekonamy.

  Sama trzecia wojna nie ma szans wybuchnąć około 2030, bo wciąż nie przejął władzy w Pakistanie jednooki, dopiero od tego momentu i od pozbycia się ponownie wysłanych wojsk USA i sojuszników z Afganistanu (przez “śniadego”) będzie około 10 lat do III wojny (lub 8 lat i 8 miesięcy). Szmat czasu jeszcze do tego.

  Uśmiech politowania budzą pohukiwania mediów systemowego ścieku o tym, że wojna z Rosją to zalążek III wojny. To jest dopiero jej przedsionek.

  Żeby zobrazować jak wielkie zamieszanie wprowadził swoimi “kotwicami” lat liturgii Nostradamus wystarczy spojrzeć na:

  W sześćsetnym liturgii nowy Generał u szczytu władzy,
  Śródmorze w ogniu a nad jego krajem jednak czyste niebo!
  W sześćset pierwszym za przyzwoleniem i za wielką prośbą,
  Władców Talibanu i wschodnich republik jego pancerne hufce,
  Wkraczają na stare ziemie Wielkich Jagiellonów,
  W Polsce radość, na Rusi niepokój, w Germanii smutek i obawa!

  Takie wydarzenia musiałyby mieć miejsce albo około 2031, albo istnieje jednak możliwość, że tutaj kotwicą dla sześcsetnego bez apostrofa (bardzo ważny szczegół ten apostrof! dla nieznających tematu wspomnę że oznacza on tysiąclecie) jest rok 1439 i tzw. Unia Florencka – warto poczytać o niej.

  Przy okazji. Pan Marek z kanału Youtube Widnokręgi ostatnio sugerował w wizji, że Rosja/Putin zrobi coś na Białorusi w kierunku zacieśnienia tam swojej kontroli (zastąpienie Łukaszenki kimś całkowicie powolnym Moskwie). Jak każdy wizjoner ma problem z określeniem czasu, co nie jest żadną ujmą oczywiście.

  Polecam pana Marka, ponieważ jego wglądy w przyszłość bardzo pokrywają się z tym, co wiadomo z przepowiedni Nostradamusa. Ma jeszcze drugi kanał Obserwator – Wirtualne Pogaduchy, tam prowadzi też luźne audycje i odpowiada czasem pośród swoich wywodów na pytania ludzi z czatu.

 • # orminlange (9-04-2022)

  Mars, Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba! (2030, 2038)
  W ’600 z południa, z Afryki i Bliskiej Azji – Antychryst Mahdi!
  Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
  Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy.

  Zachowałem pisownię oryginalną Arteuzy co do roku (ale już nie podane czy liturgii, ale pozostaje domysł) i tutaj użył on apostrofa. Mam wielkie watpliwości, czy ten apostrof występuje w oryginale. Takie właśnie szczegóły tworzą zamieszanie interpretacyjne, a może jednak jest to coś więcej. Przyjrzyjmy się wersowi pierwszemu, a potem rzut oka na relacje tych planet mogące świadczyć o ich panowaniu nad “niebem”.

  Rok 2029 (lipiec) – Mars w koniunkcji z Jowiszem tworzą razem trygon do Urana
  Rok 2038 (maj) – stellum Marsa , Jowisza i Urana w znaku raka

  z 2029 jako (1)600 liturgii jest problem – nie może nim być – gdybyśmy uznali okres sierpień 2030 – lipiec 2031 jako (1)600 (liturgii) coś tu się nie spina (mam na myśli liczenie od zakończenia I soboru w Efezie)

  to samo z majem 2038 roku – nie bardzo on może być 600 liturgii (od kotwicy lipiec 1439 dla Unii Florenckiej) ponieważ w takim przypadku jest to jeszcze przed 600 liturgii który stanowi okres od 6 lipca 2038 do 5 lipca 2039 włącznie.

  Jest jednak inna opcja jeszcze. Inne tłumaczenie pierwszego wersu. Zamiast “Mars, Jowisz i Uran Wielkimi Panami Nieba!” być może trzeba sformułować go jako “Mars, Jowisz panuje w [gwiazdozbiorze] Urny/Pucharu”

  I mamy zrazem ciekawą relację Mars – Jowisz w marcu 2039 (czyli w 600 liturgii licząc od Unii Florenckiej) kiedy to Jowisz przebywa w trzeciej dziesiątce znaku Lwa, a z grubsza jest to obszar gwiazdozbiory Pucharu (vel Urny) oraz ustawiony jest w opozycji do Marsa (i zarazem Plutona co zwiększa demoniczność tego układu!).
  Uważam, że Nostradamus nie mógł użyć sformułowania “la hurne”/ Urna jako opisującego planetę Uran, bo choć wiedział o jego odkryciu w przyszłości, nie posiadał efemeryd do wyliczenia jego pozycji. Tłumaczenie zaproponowane przez Arteuzę jest w przypadku pierwszego wersa błędne, a powinno brzmieć tak:

  Mars, Jowisz panuje w [gwiazdozbiorze] Urny/Pucharu (marzec 2039)
  W 600 z południa, z Afryki i Bliskiej Azji – Antychryst Mahdi!
  Z ogniem, ropą, zarazkami i TORRENTEM,
  Rozbija chrześcijańskie mury starej Europy.

  Nie ma znaczenia, że nie jest podana wprost opozycja Mars Jowisz. Nostradamus właśnie w taki sposób przecież pisywał, zostawiając miejsce dla domyślnych interpretatorów. Stąd też mój wniosek, że 600 (liturgii, bo czegóż by innego:)) w przypadku drugiego wersu musi być bez apostrofu. Inaczej nic by w tym czterowierszu się ze sobą nie spinało.