Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Świętego Malachiasza

Artykuł opublikowany w dniu 24-09-2009 o godzinie 20:12

Święty Malachiasz

Portret Sw. Malachiasza

Portret Świętego Malachiasza

Życie

Święty Malachiasz żył w latach 1094 – 1148, był irlandzkim biskupem, prowadził życie ascety. Został kanonizowany w roku 1190 przez papieża Klemensa III. Malachiasz posiadał dar jasnowidzenia, który objawił się podczas jego pielgrzymki do Rzymu. Jego najbliższym przyjacielem i biografem był Św. Bernard z Clarivaux.

Proroctwa

W swoim proroctwie, Św. Malachiasz przewidział 111 kolejnych papieży zasiadających na rzymskim tronie, aż do dnia Sądu Ostatecznego.  Tekst przepowiedni składa się z krótkich, zakodowanych zdań mówiących o kolejnych papieżach. Jak do tej pory wszystkie kolejne zdania znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości, opisując kolejnych przywódców Kościoła. Opisy Malachiasza odnoszą się do zdarzeń towarzyszących pontyfikatowi, herbów oraz miejsc urodzeń papieży.

Interpretacja ostatnich czterech wersów przepowiedni Malachiasza:

 1. Pastor et Nauta (pasterz i żeglarz) – opis wskazuje na papieża Jana XXIII. Zanim został papieżem był patriarchą Wenecji, która słynie z łodzi zwanych gondolami.
 2. Florus Florum (kwiat kwiatów) – wskazuje na Pawła VI, którego herb zawierał trzy lilie – królowe kwiatów.
 3. De medietate Lunae (z połowy księżyca) – według niektórych opis pasuje do papieża Jana Pawła I, który został wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę. Dodatkowo, papież ten  panował tylko ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca. Papież Jan Paweł I był również zwany papieżem uśmiechu – śmiejące się usta przyjmują kształt półksiężyca.
 4. De labore Solis (z pracy Słońca) – opis wskazuje na Jana Pawła II, który urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Oprócz tego, papież Polak dużo wędrował po Ziemi podczas pielgrzymek – niczym Słońce okrążające Ziemię. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce.
 5. Gloria Olivae (chwała oliwki) – opis papieża Benedykta XVI. Jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna, a przyjęcie przez papieża imienia Benedykta przez Papieża doskonale łączy go z zakonem benedyktynów. Jeszcze inna interpretacja mówi o “drzewie oliwnym” jako symbolu przywiązania do tradycji i konserwatywnych wartości, a takie właśnie cechy posiada Benedykt XVI.

Łatwo dostrzec podobieństwo ostatniego wersu do słów Nostradamusa, który również wspominał o ostatnim papieżu łącząc go z drzewem oliwnym. Zobacz artykuł: Przepowiednie Nostradamusa.

Ostatnie zdanie przepowiedni brzmi:

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

To wyraźne nawiązanie do sądu ostatecznego i zniszczenia Rzymu. Określenie Piotr Rzymianin, nie wymienione wcześniej na liście papieży może odnosić się do następnego papieża, który przyjął by imię Piotr II. Można to również odnieść do Benedykta XVI, który rzadko opuszcza Rzym (stąd Rzymianin), oraz broni tradycji i skłania się ku korzeniom Chrześcijaństwa (jak Św. Piotr).

Poniżej znajduje się pełny tekst przepowiedni Świętego Malachiasza (po łacinie):

Ex castro Tyberis
Inimicus expulsus.
Ex magnitudine montis.
Abbas Suburranus.
De rure albo.
Ex tetro carcere.
Via trans-Tyberina.
De Pannonia Tusciae.
Ex ansere custode.
Lux in ostio.
Sus in cribo.
Ensis Laurentii.
De schola exiet.
De rure bovensi.
Comes signatus.
Canonicus de latere.
Avis Ostiensis.
Leo Sabinus.
Comes Laurentius.
Signum Ostiense.
Hierusalem Campaniae.
Draca depressus.
Anguinus vir.
Concionatur Gallus.
Bonus Comes.
Piscator Tuscus.
Rosa composita.
Ex teloneo liliacei Martini.
Ex rosa leonina.
Picus inter escas.
Ex eremo celsus.
Ex undarum benedictione.
Concionator patereus.
De fessis Aquitanicis.
De sutore osseo.
Corvus schismaticus.
Frigidus Abbas.
De rosa Attrebatensi.
De montibus Pammachii.
Gallus Vice-comes.
Novus de Virgine forti.
De cruce Apostilica.
Luna Cosmedina.
Schisma Barcinonicum.
De Inferno praegnanti.
Cubus de mixtione.
De meliore sydere.
Nauta de ponte nigro.
Flagellum Solis.
Cervus Sirenae.
Corona veli aurei.
Lupa caelestina.
Amator crucis.
De modicitate lunae.
Bos pascens.
De capra et Albergo.
De cervo et Leone.
Piscator Minorita.
Praecursor Siciliae.
Bos Albanus in portu.
De parvo homine.
Fructus jovis juvabit.
De craticula Politiana.
Leo Florentius.
Flos pilaei aegri.
Hiacynthus medicorum.
De corona Montana.
Frumentum floccidum.
De fide Petri.
Aesculapii pharmacum.
Angelus nemorosus.
Medium corpus pilarum.
Axis in medietate signi.
De rore caeli.
De antiquitate Urbis.
Pia civitas in bello.
Crux Romulea.
Undosus Vir.
Gens perversa.
In tribulatione pacis.
Lilium et rosa.
Jucunditas crucis.
Montium custos.
Sydus Olorum.
De flumine magno.
Bellua insatiabilis
Poenitentia gloriosa.
Rastrum in porta.
Flores circumdati.
De bona Religione.
Miles in bello.
Columna excelsa.
Animal rurale.
Rosa Umbriae.
Ursus velox.
Peregrinus Apostolicus
Aquila rapax.
Canis et coluber.
Vir religiosus.
De balneis hetruriae.
Crux de cruce.
Lumen in caelo.
Ignis ardent.
Religio depopulata.
Fides intrepida.
Pastor angelicus.
Pastor et Nauta.
Florus florum.
De medietate Lunae.
De labore Solis.
Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.
Komentarze (96) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Anonimka (15-11-2009)

  Tez mam dobra ksiazke o Nostradamusie.Zacytuje”Teksty pryepowiedni sa bardzo lakoniczne,niektore z nich skladaja sie zalediw z 2, 3 slow.Na prezyklad epigram odnoszony do Celestyna II brzmi “Ex Castro Tiberis (Z zaMKU NAD tYBREM”.w SLOWACH TYCH DOSZUKUJE SIE ALUZJI do jego nazwiska.Guido de Castello.) Z obecnym papiezem,Janem Pawlem II,jest zwiazany jak sie wydaje,107 epigram.Wynika z tego zatem,ze bedzie tylko jedejn papiez.O tym ostatnim papiezunapisal “Podczas ostatnich prryesladowan Kosciola Rzymskiego rzadzic bedzie Piotr Rzymianin,ktory przyniesie swemu stadu wiele zmartwien,potem miasto siedmiu wzgorz zostanie zniszczone i straszliwy sedzia bedzie sadzil lud”Bryza zaczal pisac wiersz o naszym papiezu,ale nie skonczyl.Ja mam ten I tom,a nie czytalem. “Twarz jego rozpromieniona sloncem “…….Kiedys zetknelam sie ze msza sw.po lacinie ,bylo fruckose,ja laciny nie znam.Ale w internecie jest,ze cukier fruktoza powoduje zwyzke cholesterolu,w co ja nie wierze.Mam kolege co lubi jabla i jest szczuplutki,Pryestancie sie czepac Bryzy ,on napisal to co mysli i ja sie z tmn zgadzam.A jeszcze mysle sobie,ze Wojtyla tro do tylu i ta niewiasta w apokalipsie wcale nie musiala byc na pustyni.Pozdrawiam

 • # Ryba (15-11-2009)

  Pryeczytalam wiersz co zalecal Bryza o naszym papiezu.Wszystko jest juz jasne jak slonce.Pozdrawiam

 • # Nel (17-11-2009)

  Tylko, że wg. Watykanu Benedykt XVI jest 265. papieżem.

 • # Ryba (17-11-2009)

  Biskup irlandzki Malachiasz opisal papiezy od Celestyna,ktory byl za jego czasow,nie badzcie madrzejsi od Nostradamusa.

 • # Ryba (21-11-2009)

  Pryetlumaczcie Putin Put in z angielskiego.Modlcie sie o 1000 lat pokoju i zeby Pan BOG im pomieszal jezyki,beda mowic ale nie beda umieli cxzuytac i pisac.Modlcie sie zeby byl to jezyk polski,wtedy po podstawowce beda jezdzili po swiecie i uczyli innzych.Niech wydadza dziela Juliusza Slowackiego ,w koncu 200 lat od urodzenia poety.

 • # Burak (21-11-2009)

  Burak sie nazywam,naprawde,czesc.Tez mam ksiazke o Nostradamusie,ktory pisze o osobniku urodzonym spod znaku Ryby lub Wodnika.Niech ten Bryza wypije swoje piwko co nawarzyl,ja po germanskim wcale nie spie,a czuje sie odlotowo.Oszczedzajmy tez na papierze toaletowym,a leki musza wygladac fajnie,to moze bedziemy kolorowac stolec,tez musi wygladac.Estetyka jest wazna.trzymajmuy sie.

 • # Burak (22-11-2009)

  Poeta pisze o smokach .Smok jest tez w apokalipsie sw.Jana.Do swidania

 • # herocytydes (25-11-2009)

  Miasto 7 wzgórz moze chodić o Gruzje.3 wojna światowa

 • # normalna (30-11-2009)

  ludzie aly wy jestescie zalosni…wierzycie w te bzdury ktore ktos tu umiescil

 • # pola (16-12-2009)

  Czytam tak sobie te wszystkie przepowiednie.. i stwierdazm, ze to wszystko uklada sie jedna calosc.. 3 wojna swiatowa, koniec swiata, “czarny” papiez.. dlaczego niby taki nostradamus, malachiasz czy oroin przepowiedzieli to samo? klamali? watpie.. nawet fakt ze odkryto osady, lotniska ludzi sprzed tysiecy lat, ktorych zniszczyla zaglada swiata sie zgadza.. ludzie! trzeba pogodzic sie z tym ze koniec swiata nadejdzie.. zostaly nam 3 lata. wykorzystajmy je na maxa.. i WQ mnie to ze kazdy o tym mowi a nikt nic z tym nie robi.. moze da sie powstrzymac ta 3 wojne? lepeij dmuchac na zimno.. pozdrawiam:)

 • # TEN KTORY TO STWORZYL (16-12-2009)

  MAM INFO OD BOGA ZE 31.12. SZLAG JASNY NAS TRAFI !!! A TO WSZYSTKO PRZEZ TO ZE DZIECI NEO KORZYSTAJA Z INTERNETU !!!

 • # wierząca (29-12-2009)

  “Nikt nie zna dnia ani godziny”
  Pan Jezus nie wiedział, a Nostradamus wie?

 • # Na Robi sie zywam czesć (1-01-2010)

  Dokładnie tak :) Nasz papież J.P. II wiedział, lecz nam tego nie powiedział dokładnie w której dacie

 • # ona (2-01-2010)

  ajj qrde! robienie z igly widły!! koniec świata nastąpi z dniem odpalenia bomby atomowej! sami siebie zniszczymy wojnami i konfliktami!! a jakiś tuman za przeproszeniem który rzekomo byl jasnowidzem całe g. wie! O! XXI wiek i robić ludziom wodę z mógu!… szkoda słów…
  a nawet jeśli rzeczywiscie koniec swiata nastapi to czym tu sie przejmowac?! przynajmniej nikt z nas nie bedzie narazony na czytanie takich pierdol!

 • # Sieeemanno (8-01-2010)

  Moim zdaniem to wszystko się ni kupy ni kupy nie trzyma, a wszystko jest strasznie naciągane

 • # Donna (12-01-2010)

  A mnie sie wydaje,ze skoro Wojtyla to do tylu, i nasz papiez ze slowa Roma zrobil amor i to nam mogl pryekazac,.Jeszcze pryekaZAL KSIAZKA na trumnie (pryewracajace sie kartki )Jak do tylu to wszystjko odwrotnie.Jan Pawel II wiedzial o koncu swiata z III objkawienia w Fatimie i tajemnicc Matki Bopskiej w MedjugoreW czasie pielgrzymki Benedykta XVI w Oswiecimiu,kiedy tam byl na niebie byla tecza.A tecza to prrzmierze z Bogiem,ze nie bedzie potopu.Jan Pawel II wiedzial o koncfu swiata a czesto mowil “nie lekajcie sie”,wiec nie ma czego sie lekac,wszystko zalezy od Boga.A ludzie sami zniszczyli Ziemie i noiszcza wszystko co dobre za mamona,slawa.Na koncu czasow walka dobra ze zlem,ale tego zla jest tak duzo,ze BOG musi wkroczyc ,bo juz pryebrala sie miarka zla.Pozdrawiam.Mowie,zeby sie nie lekac,ale to nie jest takie proste,najlepiej beda mieli dzoieci i ci co sie modla w radio Maryja,pobozni,sprawiedliwi.Pan Jezuis mowil,ze zadsna tajemnica sie nie ukryje,ze tajemnice roznosza wroble na dachu.Dlaczego Jan Pawel II nie powiedzial nam,dlaczego? Gdyby powiedzial duzo glow panstw by uwierzylo.MOim zdaniem Jan Pawel II powinien zaakceptowac i powiedziec te tajemnice swiatu.Wg Benedykta XVI objawienia w Medjugorii to nieprawda.A MatkA Boska w Medjugorie powiedziala,ze jest ostatni raz na Ziemi.Jak bede sie bac pomusle o slowadch Jana Pawla II “NIe lekajcie sie”

 • # pietrucha4402 (7-02-2010)

  Ostatni papież to Piotr wielki rzymian

 • # Anti... (8-02-2010)
 • # czarny ja22 (12-02-2010)

  Do KOŃCA ŚWIATA TRZEBA +6° +2 już mamy . Jeszcze tylko 4° zostały , w ciągu 100 lat świat może przestać istnieć . ZASTANÓWCIE SIĘ CO ROBICIE . TO TYLKO 4° , i mówię to ja ryba 01. 03 KONIEC JEST BLISKI

 • # Ala (11-04-2010)

  jasne bliski…Czlowieku ja Ci zadam pytanie czy jestes chrzescijaninem czy ateista czy kim tam.? Po pierwsze tylko Bog wie kiedy bedzie koniec swiata ,a nie jakis DUCHOWNY! To jest zwykly smiertelnik,a Bog jest osoba Bozkości ..zal mi tych ktorzy wierza w to…pare razy sie mu udalo,ale konca swiata nikt nie przewidzi. Moze byc w tym 2012 roku,ale tylko dlatego ze Bog chce a nie jakis gosc ktory zyl pare wiekow temu..

 • # szymon (14-04-2010)

  1 jest pewne kochani, BOG istnieje i tzeba wierzyc i dobrze zyc. Milowac bliskich a wszystko bedzie dobrze:) Zycie po smierci jest duzo lepsze nic to tu na ziemi i nie mozna sie jej bac. koniec wiata nigdy nie nastapi [swiata duchowego]

 • # monia (14-04-2010)

  “W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła” teraz jest dużo afer związanych z kościolem.. złe traktowanie dzieci przez księży.. zaczynam bać sie tych wszystkich przepowiedni..

 • # bover (15-04-2010)

  “1 jest pewne kochani, BOG istnieje i tzeba wierzyc i dobrze zyc. Milowac bliskich a wszystko bedzie dobrze:) Zycie po smierci jest duzo lepsze nic to tu na ziemi i nie mozna sie jej bac. koniec wiata nigdy nie nastapi [swiata duchowego]”

  skad wiesz ze zycie po smierci jest duzo lepsze???? modlitwe odmiawiasz???
  “jako w niebie tak i na ziemi” <~~ o czym to mowi???? ze w niebie jest tak samo jak na ziemi!
  pozdrawiam

 • # kasia (16-04-2010)

  Tak jak było za dni Noego :za mąż wychodzili,bawili się a nie wierzyli.
  Myślę że ktoś przeżyje a to co tu teraz piszemy będzie historią.
  Prawda -nie trzeba się bać tylko szczerze modlić i wierzyć że nam się uda.
  Przecież logiczne że teraz co się dzieje na świecie i jak jest niszczona ziemia, nie ma szacunku dla zwierząt a o ludziach nie wspomnę to musi BÓG zrobić porządek -planeta Ziemia musi się otrząsnąć z tych brudów. Pozdrawiam was wszystkich.

 • # mdzz (16-04-2010)

  ”badz wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi” nie wyrywaj z kontekstu.