Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Świętego Malachiasza

Artykuł opublikowany w dniu 24-09-2009 o godzinie 20:12

Święty Malachiasz

Portret Sw. Malachiasza

Portret Świętego Malachiasza

Życie

Święty Malachiasz żył w latach 1094 – 1148, był irlandzkim biskupem, prowadził życie ascety. Został kanonizowany w roku 1190 przez papieża Klemensa III. Malachiasz posiadał dar jasnowidzenia, który objawił się podczas jego pielgrzymki do Rzymu. Jego najbliższym przyjacielem i biografem był Św. Bernard z Clarivaux.

Proroctwa

W swoim proroctwie, Św. Malachiasz przewidział 111 kolejnych papieży zasiadających na rzymskim tronie, aż do dnia Sądu Ostatecznego.  Tekst przepowiedni składa się z krótkich, zakodowanych zdań mówiących o kolejnych papieżach. Jak do tej pory wszystkie kolejne zdania znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości, opisując kolejnych przywódców Kościoła. Opisy Malachiasza odnoszą się do zdarzeń towarzyszących pontyfikatowi, herbów oraz miejsc urodzeń papieży.

Interpretacja ostatnich czterech wersów przepowiedni Malachiasza:

 1. Pastor et Nauta (pasterz i żeglarz) – opis wskazuje na papieża Jana XXIII. Zanim został papieżem był patriarchą Wenecji, która słynie z łodzi zwanych gondolami.
 2. Florus Florum (kwiat kwiatów) – wskazuje na Pawła VI, którego herb zawierał trzy lilie – królowe kwiatów.
 3. De medietate Lunae (z połowy księżyca) – według niektórych opis pasuje do papieża Jana Pawła I, który został wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę. Dodatkowo, papież ten  panował tylko ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca. Papież Jan Paweł I był również zwany papieżem uśmiechu – śmiejące się usta przyjmują kształt półksiężyca.
 4. De labore Solis (z pracy Słońca) – opis wskazuje na Jana Pawła II, który urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Oprócz tego, papież Polak dużo wędrował po Ziemi podczas pielgrzymek – niczym Słońce okrążające Ziemię. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce.
 5. Gloria Olivae (chwała oliwki) – opis papieża Benedykta XVI. Jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna, a przyjęcie przez papieża imienia Benedykta przez Papieża doskonale łączy go z zakonem benedyktynów. Jeszcze inna interpretacja mówi o “drzewie oliwnym” jako symbolu przywiązania do tradycji i konserwatywnych wartości, a takie właśnie cechy posiada Benedykt XVI.

Łatwo dostrzec podobieństwo ostatniego wersu do słów Nostradamusa, który również wspominał o ostatnim papieżu łącząc go z drzewem oliwnym. Zobacz artykuł: Przepowiednie Nostradamusa.

Ostatnie zdanie przepowiedni brzmi:

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

To wyraźne nawiązanie do sądu ostatecznego i zniszczenia Rzymu. Określenie Piotr Rzymianin, nie wymienione wcześniej na liście papieży może odnosić się do następnego papieża, który przyjął by imię Piotr II. Można to również odnieść do Benedykta XVI, który rzadko opuszcza Rzym (stąd Rzymianin), oraz broni tradycji i skłania się ku korzeniom Chrześcijaństwa (jak Św. Piotr).

Poniżej znajduje się pełny tekst przepowiedni Świętego Malachiasza (po łacinie):

Ex castro Tyberis
Inimicus expulsus.
Ex magnitudine montis.
Abbas Suburranus.
De rure albo.
Ex tetro carcere.
Via trans-Tyberina.
De Pannonia Tusciae.
Ex ansere custode.
Lux in ostio.
Sus in cribo.
Ensis Laurentii.
De schola exiet.
De rure bovensi.
Comes signatus.
Canonicus de latere.
Avis Ostiensis.
Leo Sabinus.
Comes Laurentius.
Signum Ostiense.
Hierusalem Campaniae.
Draca depressus.
Anguinus vir.
Concionatur Gallus.
Bonus Comes.
Piscator Tuscus.
Rosa composita.
Ex teloneo liliacei Martini.
Ex rosa leonina.
Picus inter escas.
Ex eremo celsus.
Ex undarum benedictione.
Concionator patereus.
De fessis Aquitanicis.
De sutore osseo.
Corvus schismaticus.
Frigidus Abbas.
De rosa Attrebatensi.
De montibus Pammachii.
Gallus Vice-comes.
Novus de Virgine forti.
De cruce Apostilica.
Luna Cosmedina.
Schisma Barcinonicum.
De Inferno praegnanti.
Cubus de mixtione.
De meliore sydere.
Nauta de ponte nigro.
Flagellum Solis.
Cervus Sirenae.
Corona veli aurei.
Lupa caelestina.
Amator crucis.
De modicitate lunae.
Bos pascens.
De capra et Albergo.
De cervo et Leone.
Piscator Minorita.
Praecursor Siciliae.
Bos Albanus in portu.
De parvo homine.
Fructus jovis juvabit.
De craticula Politiana.
Leo Florentius.
Flos pilaei aegri.
Hiacynthus medicorum.
De corona Montana.
Frumentum floccidum.
De fide Petri.
Aesculapii pharmacum.
Angelus nemorosus.
Medium corpus pilarum.
Axis in medietate signi.
De rore caeli.
De antiquitate Urbis.
Pia civitas in bello.
Crux Romulea.
Undosus Vir.
Gens perversa.
In tribulatione pacis.
Lilium et rosa.
Jucunditas crucis.
Montium custos.
Sydus Olorum.
De flumine magno.
Bellua insatiabilis
Poenitentia gloriosa.
Rastrum in porta.
Flores circumdati.
De bona Religione.
Miles in bello.
Columna excelsa.
Animal rurale.
Rosa Umbriae.
Ursus velox.
Peregrinus Apostolicus
Aquila rapax.
Canis et coluber.
Vir religiosus.
De balneis hetruriae.
Crux de cruce.
Lumen in caelo.
Ignis ardent.
Religio depopulata.
Fides intrepida.
Pastor angelicus.
Pastor et Nauta.
Florus florum.
De medietate Lunae.
De labore Solis.
Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.
Komentarze (96) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # koniec 1012 (14-08-2010)

  Koniec świata będzie nam pisany.

 • # Mrowa21 (15-08-2010)

  Ludzie, jak nie można lubić chorałów gregoriańskich…
  Na temat hip-hopu mam te same zdanie co aggie24.Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.

 • # Gumisie (19-08-2010)

  Rozśmieszył mnie nagłówek strony … XD

 • # Bamboocha (15-09-2010)

  Anti… says:
  8-02-2010 o godz. 19:41

  Obejrzyjcie to:
  http://www.youtube.com/watch?v=2dptj46gnjM–To jes fragment filmu 2012 Doomsday z 2008 roku czysta bzdura,jeśli chodzio fabuła,żeniby jak rdzenna indjanka z plemienia Majów urodzi dziecko na ołtarzu w świątyni w jednim mieście w Peru to się ziemia przestanie trząść i katastrofa zostanie zażegnana-BZDURA,lecz zdeżenie z jakąś kometą lub planetoidą jest tu całkowicie na miejscu.
  Reszta to tylko wizja tych co wierzą w boga,a prawda jest taka że w obliczu zagłady nawoływanie do boga o pomoc nie będzie nic warte bo i taktej pomocy nikt nie otrzyma,więc nie piszcie w komentażach cytatów z biblii,bo to i tak nic nie da,i nic to nie pomoże,i przestańcie pie*********lić że tylko “bóg”wie kiedy to nastąpi,a ja się was pytam jeki bóg???Czy on wam coś obiecał,że jaktylko ktoś wspomnio końcu świata to nagle wszyscy ciągną do kościoła,i robią się wielce wierzący,i bogobojni,to jedno,a drugie to że ten koniec nie nadejdzie tego 21-12-2012 roku,bo tego dnia słońce będzie świeciło,a tenperatura podskoczy o jakieś 10 stopni w skali Celcjusza,i to że skończy się kalendarz Majów,w którym jakiś kretyński naukowiec pomylił znaki,i wywołał globalną panikę,bo ten kalendarz nie przepowieda końca świata,tylko koniec Epoki,czy nawet Ery,jak teraz jest.

 • # Fifik11 (10-10-2010)

  I do not mind the end of the world, I have an opinion sea end of the world be today, tomorrow or in twenty years. / Mam w dupie koniec świata mam swoje zdanie koniec świata morze być dziś, jutro lub za dwadzieścia lat.

 • # kulogrzo (18-10-2010)

  Miasto siedmiu wzgórz ??? rzym (może Lublin)??

 • # Weronika (29-10-2010)

  Co do wypowiedzi Tomka23-trzecia tajemnica fatimska została wyjawiona i to ona dotyczyła zamachu na papieża,w drugiej była mowa o piekle.
  A co o końca świata,już nie jeden koniec świata “przewidzieli” Ci wielcy prorocy i jakoś nigdy nic szczególnego w tych dniach się nie stało. Ja żyje na świecie 18 lat i koniec świata miał być 3 razy.
  Wierzę w Boga,jestem chrześcijanką jak większość ludzi wypowiadających się na tym forum,z tego co mi wiadomo to w Piśmie świętym jest wyraźnie napisane:Nie znasz dnia ani godziny: Więc po co ta cała dyskusja?

 • # gaba (4-12-2010)

  Ale wy sie cykacie…normalnie rozkminy pochlaniaja wam cale dnie i noce.Ludzie.!
  Wiadomo, ze zycie ludzkie zmierza do smierci…
  Koniec swiata ziemskiego oznacza kazda smierc…
  dzis w wypadku ginie 15 latek-dla niego to koniec swiata…
  jutro zaś morderca zabije swojego syna…
  a za miesiac wybuchnie pozar i zginie 100 osob…
  najlepsze jest to, ze nastapi powodz ktora pochlonie 10000 osob…
  To jest natura…
  To jest zycie…
  Dla niektorych koniec swiata nastapi dzisiaj, a dla niektorych w 2012, 13, 14, albo i w 58…
  moze wybuchnie wojna…skoro była I, II, to analogicznie moze być i III..
  wiadomo tez ze cywilizacja idzie do przodu, zostaja tworzone nowe techniki militarne, bomby atomowe, ktorych skutki sa znane…
  Wiec nie znamy dnia ani godziny…

 • # asia (6-01-2011)

  BĘDZIE NAPEWNO:(

 • # pismar11 (9-01-2011)

  Dla mnie kto mówi,że to bzdura podobny jest do Żydów za czasów kiedy Jezus Chrystus głosił Królestwo Niebieskie,,,a Żydzi wołali UKRZYŻUJ GO …………………………………………….UKRZYŻUJ GO. Dziś jest tak samo ludzie obudżcie się,poczytajcie Św Ojca PIo Św Faustynę…

 • # pismar11 (9-01-2011)

  Ponadto prześledżcie przepowiednie Maryjne na całym Świecie i Jezusa także. Tam tez jest o tym mowa.A dyskusja jest konieczna Biblja też mówi: proroctwa nie lekceważcie co dobre badajcie a co szlachetne zachowujcie,,,kto ma uszy niechaj słucha itp..Biblja to całość a nie tekst : Ze dnia sądu nie zna nikt tylko Syn i Komu Syn zechce Objawić…TajemnicA zaś fatimska nigdy nie zostanie ogłoszona ludziom i jest JEDNA a nie trzy to jest wymysł masońskich mediów,chociazby z powodu większości tu wypowiadających się ludzi –plulibyście w Twarz Bogu…Którz wejdzie przez ucho igelne…

 • # aggie 24 (22-01-2011)

  ;D Siema ludkowie,film 2012 jest mocno przesadzony. Niby co to ma być? Już się boję ha ha ha ha ha ha (prawie brudzę majtki ze strachu). Oddalmy Od siebie tę paranoję. …i tylko,żeby nie było,życzę temu światu…..”Ja chcę jeszcze żyć…,myślę,że większość z nas tego chce.Żyjmy nadzieją gotowi na ssotkanie.

 • # Alex (22-01-2011)

  Nie sluchajcie emerytówjak agiee24 to są przewrazliwione baby które nie mają co robić i myślą o smierci. boja się smierci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie słuchajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • # Donna (29-01-2011)

  Jeżeli jesteśmy w końcówce to polecam zrobić coś niezwykłego za stosunkowo nieduże pieniądze. Na stronie 321wakacje znalazłam 2 tygodniowe wczasy w Meksyku za około 1700 zł (przelot +tani hotel). Na zdjęciach plaża w Cancun wygląda tak pięknie, że można byłoby na niej umrzeć.

 • # kasiiik (8-02-2011)

  Nie wiemy kiedy i gdzie ale wiemy jedno kazdy z nas umrze… Ja osobiscie wierze w te przepowiednie. Koniec swiata jest nieunikniony!

 • # kasiiik (8-02-2011)

  Zyjmy pelnia zycia i pelnia nadziei!

 • # luna (22-02-2011)

  Nie miałam zamiaru nic pisać ale zaczęłam czytać Wasze wypowiedzi i pomyślałam sobie, że może czasem warto się wypowiedzieć. Mówiąc szczerze bardzo długo nie wierzyłam w te wszystkie przepowiednie, śmiałam się z coraz to nowych pomysłów na to jaki ma być koniec i co się niby ma stać. Może do końca nie jestem przekonana do ich prawdziwości i teraz, ale czuję wewnętrznie obserwując sytuację na świecie, że coś się zmieniło. Mam na myśli zarówno różne klęski żywiołowe jak też ostatnie wydarzenia w Libii, Tunezji, Egipcie i Jemenie. Nie można pominąć Iranu który znów chce przeprowadzić próby broni jądrowej. Czara goryczy ludzkiej zaczęła się przelewać. Wszystko dlatego, że rozwój cywilizacji zmierza w niewłaściwą stronę. Wiem, że chciałabym aby moje życie było inne, nie chodzi o pieniądze czy uczucia ale o związek z naturą którego się wyrzekliśmy. Zaśmiecamy planetę, dążymy w kierunku urbanizacji i niszczymy sobie naturalne środowisko życia. To okropne. Przecież powinniśmy poszerzać możliwości swojego mózgu i żyć wolniej, przestać ciągle myśleć tylko o tym ile zarabiamy i moglibyśmy zarobić. Jak to w ogóle może być dla kogoś sensem życia. To płytkie i dobre na krótką metę, a na końcu drogi budzimy się samotni i nieszczęśliwi. Dlatego jestem pewna, że coś musi się zmienić aby sprowadzić nas na dobre tory bo cywilizacja ludzka sama się wyniszcza. Co potem zostanie dla naszych dzieci, jałowa Ziemia która nie będzie się nadawała do życia. Przyszłe pokolenia będą chorować i żyć w ciągłym niepokoju o swoją przyszłość. Nie. Tak być nie może. Wierzę w Boga i sądzę, że czas jaki nam dał jeszcze się nie wypełnił, więc to co nastąpi nie doprowadzi do całkowitej zagłady ludzkości, coś jednak mówi mi, że dużo ludzi może zginąć. Nie można się tego bać bo ma to doprowadzić do odnowy moralnej naszej cywilizacji, więc musi być dobre.

  PS: A co do Wyznawców innej religii (Świadków Jehowy) to szanuję Waszą wiarę ale Wy powinniście szanować również wiarę innych ludzi. To, że jestem katoliczką nie czyni mnie tępą i ślepą.

 • # Nieznajoma (13-03-2011)

  Witam.
  Czytam o tych wszystkich przepowiedniach i jestem przerażona.
  Choć nie powinnam bo już i tak dotknął mnie problem ze zdrowiem który wywrócił moje życie do góry nogami. 2 lata temu dowiedziałam się że jestem chora na Stwardnienie Rozsiane.
  I chce napisać że życie ma dla mnie sens ten duchowy a nie materialny.
  Teraz czuję że jestem jakby naznaczona inna.
  Choć na począku nie mogłam dopuścić myśli o chorobie.
  Ale teraz wiem jak ważny jest BÓG w życiu.
  Tak wogóle najlepiej żeby to wszystko się ułożyło zapanował pokój.
  Ale chyba od przeznaczenia się nie ucieknie.

 • # nicker (15-03-2011)

  Koniec świata na pewno nastąpi bo wszystko do tego zmierza. Ja osobiście we wszystkie te przepowiednie dotyczące świata po prostu nie wierzę. Koniec świata od mojego ur. zapowiadany był już 3 razy. Bez sensu jest to cały czas przepowiadać. Ani nostradamus, ani Apokalipsa św. Jana nie mówi o tym kiedy nastąpi koniec świata. Opisane jest tylko jak będzie wyglądał sąd ostateczny. Więc myślę, że nikt nie powinien wierzyć w te wszystkie przepowiednie dotyczące końca świata. A może ten wers ” nie znacie dnia ani godziny” może nie odwołuje się do śmierci indywidualnych osób tylko do końca świata. Może chodzi o to, że nikt nie wie po prostu kiedy ten koniec świata nastąpi. Godzinami można tak spekulować, a życie toczy się dalej. Nie ukrywam że obecna sytuacja na świecie bardzo mnie przeraża. Najpierw wydarzenia na bliskim wschodzie, a teraz tragiczne trzęsienie Ziemi w Japonii. w skutkach tej katastrofy grozi nam drugi Czarnobyl. Nie potrzeba wojny, żeby ludność wymarła. Coraz więcej jest tych kataklizmów i ginie więcej osób niż na wojnie. Jeżeli przywódcy państw coś nie zrobią to być może nasza cywilizacja szybciej wyginie niż myślicie. Powinniśmy zminimalizować zatrucie środowiska bo to przez nas jest ocieplany klimat między innymi i przez ocieplenie klimatu powstają różne kataklizmy. (huragany, powodzie, gradobicia).

 • # komentarze 432 (16-04-2011)

  tak masz racje sami musimy sie zmienic

 • # 6555 (21-05-2011)

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

 • # anty (24-05-2011)

  naprawde tak sie stanie

 • # rysiek (29-05-2011)

  mam pytanie przyziemne,czy pawilon geesowski mi otworz z powrotem,bo po wino jade na druga wies a milicji pelno,bo jak nie to musze sie przeprowadzic razem z inwentarzem do drugi wsi

 • # Mała. (8-06-2011)

  To wszystko to jedna wielka ściema.. Sami fundujemy sobie koniec świata. Jeżeli sami się nie zmienimy, to nic więcej tu nie pomoże…
  Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie. ;]

 • # gdsf (21-06-2011)

  dupy świętego a nie Malachiasza debilu przeczytaj przepowiednie Św. Ojca Pio a nie opowiadaj głupot http://www.duchprawdy.com/proroctwa_lucji_pio_bernadetty.htm