Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Świętego Malachiasza

Artykuł opublikowany w dniu 24-09-2009 o godzinie 20:12

Święty Malachiasz

Portret Sw. Malachiasza

Portret Świętego Malachiasza

Życie

Święty Malachiasz żył w latach 1094 – 1148, był irlandzkim biskupem, prowadził życie ascety. Został kanonizowany w roku 1190 przez papieża Klemensa III. Malachiasz posiadał dar jasnowidzenia, który objawił się podczas jego pielgrzymki do Rzymu. Jego najbliższym przyjacielem i biografem był Św. Bernard z Clarivaux.

Proroctwa

W swoim proroctwie, Św. Malachiasz przewidział 111 kolejnych papieży zasiadających na rzymskim tronie, aż do dnia Sądu Ostatecznego.  Tekst przepowiedni składa się z krótkich, zakodowanych zdań mówiących o kolejnych papieżach. Jak do tej pory wszystkie kolejne zdania znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości, opisując kolejnych przywódców Kościoła. Opisy Malachiasza odnoszą się do zdarzeń towarzyszących pontyfikatowi, herbów oraz miejsc urodzeń papieży.

Interpretacja ostatnich czterech wersów przepowiedni Malachiasza:

 1. Pastor et Nauta (pasterz i żeglarz) – opis wskazuje na papieża Jana XXIII. Zanim został papieżem był patriarchą Wenecji, która słynie z łodzi zwanych gondolami.
 2. Florus Florum (kwiat kwiatów) – wskazuje na Pawła VI, którego herb zawierał trzy lilie – królowe kwiatów.
 3. De medietate Lunae (z połowy księżyca) – według niektórych opis pasuje do papieża Jana Pawła I, który został wybrany 26 sierpnia 1978, dzień po tym kiedy księżyc wszedł w ostatnią kwadrę. Dodatkowo, papież ten  panował tylko ponad miesiąc (33 dni – miesiąc księżycowy wynosi 28 dni), a więc umarł on na jeden dzień przed połową księżyca. Papież Jan Paweł I był również zwany papieżem uśmiechu – śmiejące się usta przyjmują kształt półksiężyca.
 4. De labore Solis (z pracy Słońca) – opis wskazuje na Jana Pawła II, który urodził się 18 maja 1920 w dniu zaćmienia słońca, a jego pogrzeb odbył się w czasie innego zaćmienia słońca 8 kwietnia 2005. Oprócz tego, papież Polak dużo wędrował po Ziemi podczas pielgrzymek – niczym Słońce okrążające Ziemię. Przed jego śmiercią mówiło się też, że pasuje do tego określenia, bo wędruje po Ziemi (pielgrzymki) niczym Słońce.
 5. Gloria Olivae (chwała oliwki) – opis papieża Benedykta XVI. Jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna, a przyjęcie przez papieża imienia Benedykta przez Papieża doskonale łączy go z zakonem benedyktynów. Jeszcze inna interpretacja mówi o “drzewie oliwnym” jako symbolu przywiązania do tradycji i konserwatywnych wartości, a takie właśnie cechy posiada Benedykt XVI.

Łatwo dostrzec podobieństwo ostatniego wersu do słów Nostradamusa, który również wspominał o ostatnim papieżu łącząc go z drzewem oliwnym. Zobacz artykuł: Przepowiednie Nostradamusa.

Ostatnie zdanie przepowiedni brzmi:

W czasie najgorszego prześladowania Świętego Kościoła Rzymskiego, [na tronie] zasiądzie Piotr Rzymianin, który będzie paść [swe] owce podczas wielu cierpień, po czym miasto siedmiu wzgórz zostanie zniszczone i straszny Sędzia osądzi swój lud. Koniec.

To wyraźne nawiązanie do sądu ostatecznego i zniszczenia Rzymu. Określenie Piotr Rzymianin, nie wymienione wcześniej na liście papieży może odnosić się do następnego papieża, który przyjął by imię Piotr II. Można to również odnieść do Benedykta XVI, który rzadko opuszcza Rzym (stąd Rzymianin), oraz broni tradycji i skłania się ku korzeniom Chrześcijaństwa (jak Św. Piotr).

Poniżej znajduje się pełny tekst przepowiedni Świętego Malachiasza (po łacinie):

Ex castro Tyberis
Inimicus expulsus.
Ex magnitudine montis.
Abbas Suburranus.
De rure albo.
Ex tetro carcere.
Via trans-Tyberina.
De Pannonia Tusciae.
Ex ansere custode.
Lux in ostio.
Sus in cribo.
Ensis Laurentii.
De schola exiet.
De rure bovensi.
Comes signatus.
Canonicus de latere.
Avis Ostiensis.
Leo Sabinus.
Comes Laurentius.
Signum Ostiense.
Hierusalem Campaniae.
Draca depressus.
Anguinus vir.
Concionatur Gallus.
Bonus Comes.
Piscator Tuscus.
Rosa composita.
Ex teloneo liliacei Martini.
Ex rosa leonina.
Picus inter escas.
Ex eremo celsus.
Ex undarum benedictione.
Concionator patereus.
De fessis Aquitanicis.
De sutore osseo.
Corvus schismaticus.
Frigidus Abbas.
De rosa Attrebatensi.
De montibus Pammachii.
Gallus Vice-comes.
Novus de Virgine forti.
De cruce Apostilica.
Luna Cosmedina.
Schisma Barcinonicum.
De Inferno praegnanti.
Cubus de mixtione.
De meliore sydere.
Nauta de ponte nigro.
Flagellum Solis.
Cervus Sirenae.
Corona veli aurei.
Lupa caelestina.
Amator crucis.
De modicitate lunae.
Bos pascens.
De capra et Albergo.
De cervo et Leone.
Piscator Minorita.
Praecursor Siciliae.
Bos Albanus in portu.
De parvo homine.
Fructus jovis juvabit.
De craticula Politiana.
Leo Florentius.
Flos pilaei aegri.
Hiacynthus medicorum.
De corona Montana.
Frumentum floccidum.
De fide Petri.
Aesculapii pharmacum.
Angelus nemorosus.
Medium corpus pilarum.
Axis in medietate signi.
De rore caeli.
De antiquitate Urbis.
Pia civitas in bello.
Crux Romulea.
Undosus Vir.
Gens perversa.
In tribulatione pacis.
Lilium et rosa.
Jucunditas crucis.
Montium custos.
Sydus Olorum.
De flumine magno.
Bellua insatiabilis
Poenitentia gloriosa.
Rastrum in porta.
Flores circumdati.
De bona Religione.
Miles in bello.
Columna excelsa.
Animal rurale.
Rosa Umbriae.
Ursus velox.
Peregrinus Apostolicus
Aquila rapax.
Canis et coluber.
Vir religiosus.
De balneis hetruriae.
Crux de cruce.
Lumen in caelo.
Ignis ardent.
Religio depopulata.
Fides intrepida.
Pastor angelicus.
Pastor et Nauta.
Florus florum.
De medietate Lunae.
De labore Solis.
Gloria olivae.

In persecutione extrema S.R.E. sedebit Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus: quibus transactis civitas septicollis diruetur, et Iudex tremedus iudicabit po pulum suum. Finis.
Komentarze (96) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Tomek (16-04-2010)

  Chciałbym porównać do niedawnych sytuacji, które miały miejsce w Polsce. Benedykt XVI jest 265 papieżem w historii. Malachiasz przepowiedział 111 następnych papieży od momentu w którym miał wizje!

  265-111=154

  Polski Rządowy samolot miał nazwę TU-154! Czy można to do czegoś porównywać? Zbieg okoliczności?

 • # PIASEK (16-04-2010)

  TO NIE BEDZIE KONIEC SWIATA TYLKO KONIEC CYWILIZACJI

 • # onaaa (18-04-2010)

  Ludzie kochani, idzcie do Kosciola. przestancie grzeszyc, zyjcie w zgodzie z przykazaniami to zadnego konca swiata nie bedzie. Tylko od nas i naszego postepowania zalezy czy przetrwamy, bo po co Pan Bog mialby zniszczyc to co zbudowal gdyby ludzie byli dobrzy?!?!

 • # Tysiaczek (19-04-2010)

  A ja powiem tylko ze co ma być to bedzie ;)

 • # Jatamniewiem (22-04-2010)

  Ja proponuje uwierzyć w koniec świata i zamiast o nim czytać spędzić te 2 lata tak żeby niczego nie żałować i sprawić żeby ludzie których spotkaliśmy na naszej drodze nie żałowali że nas poznali. Jeżeli końca świata nie będzie to mamy co opowiadać wnukom a jak będzie no to peszek ale żyliśmy tak żeby z dumą powiedzieć jestem dobrym człowiekiem. Pozdrawiam

 • # jaśka (23-04-2010)

  malachiasz-wielki filozof!!!!!!!!

 • # ktoztowie (28-04-2010)

  no dobra skoro w bibliii jest napisane ze nikt nie zna dnia ani godziny kiedy przyjdzie Syn człowieczy nawet Aniołowie tego nie wiedza .. no i tu własnie sprzeczają sie te dwie historie . po albo Kosciól coś pochrzanił w biblii przeciez biblia byla spisywana itd .. mozna bylo cos zmienic … cos zataić , albo juz nie wiem sama :(

 • # ktoztowie (28-04-2010)

  Obj Sw Jana,17 tu trzeba umyslu obdarzonego mądroscia 7 glow to 7 pagórkow na ktorym rozsiadla sie kobieta i 7 jest królow.. czy tu chodzi o Rzym >? czy jednak Kościol jest pogański ? itd …

 • # ulala (28-04-2010)

  ostro wiecie ze Benedykt XVI jest 111 papieżem @!!! to wszystko mnie juz przeraża

 • # Edward (30-04-2010)

  Cześć wszystkim!
  Jak tak czytam to zaczynam coraz bardziej wierzyć w te przepowiednie (pewnie niektórzy mogą mnie wyśmiać). Chciałam się dowiedzieć gdzie można dostać książkę o Nostradamusie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

 • # szymon10 (4-05-2010)

  nie wiecie trzeba ziemie pokryć tytanem meteor tylko zrobi wgniecenie i ludzkość będzie uchroniona

 • # Przepowiednnie (7-05-2010)

  POwiem tak nie podoba mi sie to co pisze bo jak powiedział że ” straszny sedzia osądzi lud swój” ale bóg nie jest strasznym :]

 • # Bunior (8-06-2010)

  Ludzie zastanówcie sie nad sobą co te wszystkie rzeczy maja do siebie? NIC!! Ci wszystcy “prorocy” żyli jeden po drugim pierwszy cos wymyslił a reszta dokładał to nie byli głupi ludzie i wiedzieli o swoich poprzednikach. wiec co im szkodziło zrobic sobie wielki jaja z ludzi w przyszłości którzy jak cielęta uwierzą we wszystko co im powiedzą żal mi was. po drugie przepowiednie mają 3 potwierdzenia licząc je wszystkie a nowy testament 20000 dokumentów historycznych które potwierdzają jego prawdziwość wiec zastanówcie sie w co chcecie wierzyć wy POLACY od ponad 1000 lat Katolicy, w Boga czy w pierdoły jakiś trzech ludzi który teraz patrzą z góry i śmieją się z naiwności dzisiejszych chyba czlekokształtnych a nie ludzi. przemyślcie to

 • # terrakota (13-06-2010)

  Witam wszystkich. Powiem tylko tyle, że Ci wszyscy uczeni przepowiedzieli ok. 8 razy koniec świata!! A świat jakoś stoi i ma się dobrze. Chu. wie czy ktoś se teraz tak nie powiedział, żeby wojnę z Rosją wywołać, albo chcieli żebyśmy to my atakowali i coś….. dobra to jeden wielki K.I.C.Z i Bóg wie tylko kiedy będzie koniec świata.

 • # GenerałProrok (24-07-2010)

  III Wojna Światowa nadejdzie i to niedługo, każdy z nas jest załamany po katastrofie TU-154 i wierzymy w coś żeby dojść do celu, dlatego bądźmy dla siebie mili ,może Rosja się zastanowi i nie zaatakuje Gruzji i Polski bo Każdy wie że te Państwa polegną jako pierwsze-Bądźmy dobrej myśli !

 • # aggie24 (25-07-2010)

  ludzie,ogarnijcie się!!! To nie są żadne brednie i wymysły. Czas zacząć nad sobą pracować. Zacznijcie się zmieniać. Musimy doprowadzić do tego, żeby bylo mniej hip-hopu w telewizji.

 • # Fifik11 (25-07-2010)

  Ale brebnie jaki chłam Więcej hip-hopu a mniej staryh fiulmów dal babuni i tele noweli.

 • # aggie24 (25-07-2010)

  jestem zbulwersowana opinią fifik11;zastanawiam się,na jakim świecie Ty żyjesz?Filmy,a szczególnie te stare są super,a hip-hop jest męczący w dużych dawkach.Trzeba żyć sensownie i się ogarnąć;bo koniec świata może być już blisko,a czasu coraz mniej.Wykorzystajmy go na maksa.Ważne,żeby mieć poczucie,że się wykorzystało wszystkie szanse,a nie marnowało cennego życia na głupoty.

 • # Mad MAN (25-07-2010)

  Jakie to chore trzeba tempić takich ludzi kturzy lubią stare filmy.
  Nie morzna ich dopuszczać do neta.

 • # Fifik11 (25-07-2010)

  Koniec świata, ha ha ha wymymuślcie lepszą bajeczke. Kto nato wpadł stare baby które mają ponad 70 lat i myślą o śmierci. Stare bapsztyle, baby.

 • # Jadwiga z Kaszub (25-07-2010)

  ludkowie myślta co chceta a koniec bedzie kiedy ma być.Nie kłóćta się bo nie ma o co. Ja nie lubie kłótni dlatego się nie kłóćta ma być zgoda na świecie

 • # Fifi11 (25-07-2010)

  jadwidzia z kaszub ha ha ha albo poprostu Bunior!

 • # aggie24 (26-07-2010)

  trochę hip-hopu może być nawet lubię bansować w Dobrym dżwięku.Trochę luzu nie zaszkodzi.Lubię też chorały gregoriańskie stąd moje zainteresowania końcem świata.Dobrze,że ludzie są tacy tolerancyjni.

 • # Fifik11 (26-07-2010)

  Lubie HIP-HOPa ci co lubią bansować to bansują do HURKU KOŚCIELNEGO.

 • # Tomek 23 (4-08-2010)

  A czy pamiętacie 3 tajemnice Fatimskie??1 to nie pamiętam co to było, ale 2 to to że będzie zamach na Papieża Jana Pawła II, zamach był, a papież wiedział o tym bo jedna z sióstr która wiedziała to od Maryi powiedziała mu to…Dopiero po zamachu papież wyznał 1 i 2 tajemnicę ale 3 nie…a przyznał że były 3.Zastanówmy się czy ta 3 nie mogła być o końcu świata?