Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4495) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # baca (2-04-2013)

  Tych wojen światowych od czasu nastrodamusa było już dziesiątki.
  Nie dajcie sie zwariować.

 • # DAN (3-04-2013)

  Historia z abdykacją Benedykta XVI i wyborem argentyńczyka – Franciszka – to najlepszy dowód na to, że nie mamy co specjalnie się ekscytować proroctwami, których i tak nie umiemy odczytac lub, co gorsza, nie da sie prawidłowo odczytać.

  Tak samo było ze słynnym czterowierszem o 1999 roku. Podczas gdy jedni wieścili nim nadejście Antychrysta inni zapowiadali zderzenie z kometą a nawet, gmatwając się w niuansach starofrancuskiego języka symboli ezoterycznych, doszukiwali sie raczej zapowiedzi panowania i polityki króla francji Ludwika XVI. idac tym tropem trzeba by było uznać że niemal wszystkie interpretacje tekstów Nostradamusa były błedne a i tak nikomu jak dotad nie udała się sztuka przewidzenia na ich podstawie jakiegoś zdarzenia. Nawet bez dat.

  Naszą uwagę należy więc kierować raczej ku braniu pod uwagę możliwości zaistnienia pewnych zagrożeń o którym wspominają proroctwa, nawet jezli uważamy je za fałszywe czy zwyczajnie mylne. Umysł ludzki posługuje się logiką niezupełną totez nie bezzasadne jest zarówno wróżenie gałazkami krwawnika nad Księgą Przemian czy czytanie proroctw, co uzywanie zimnej i wyrachowanej logiki. Zawsze lepiej byc przygotowanym na to co nie nastąpi niż nie byc przygotowanym na to co sie juz stało.

  Fakt, nie dawajmy sie zwariować i strzelajmy sobie w łeb po kazdym wystapieniu wróżki w telewizji i nie zaczynajmy dnia od czytania horoskopów. Obsesja zniwala. Ale czasem dobrze zajrzec to tu, to tam, poczytać złowróżbne sentencje i zerknąć znad takiej lektury na obecny świat. Lepiej byc przygotowanym…

 • # gość (10-04-2013)

  widzę tutaj wielu ateistów i niewierzących,którzy wierzą w pieniądz,rozsądek,uciechy cielesne,pełny dostatek materialny a w nic nadprzyrodzonego nawet nie pomyślą że ziemia sama z siebie nie unosi się w próżni i tyle wieków krąży do o koła słońca.
  Historia polski od początków istnienia to w większości niepowodzenia, za każdym odwróceniem się od Boga po przez właśnie dobrobyt i letniość ciała człowiek ulegał zawsze szatanowi, o którym mało się mówi (szatanie) nawet i dzisiaj siejąc kłamstwo że niema nieba i piekła, tak jak żydów Pan Bóg karał najazdami i niewolą (np.rzymską)za odwrócenie się od Boga tak i polaków (mężczyzn i kobiet) za odwrócenie się od chrześcijaństwa do pijaństwa karał za cudzołóstwo , pijaństwo, zabójstwa,oszustwa,zdrady małżeńskie, kradzieże na porządku dziennym, nie czystość przedmałżeńska, pedofilia itp. i miał rację że karał bo polak z dostatku robi próżny, egoistyczny, ambitny, wredny, fałszywy, sprzedajny,narkotyki,alkochol, impreza, zajefajnie itp. i to są sakramenty szatana, szatan szybko takich ludzi znajduje i manipuluje takimi pod swoje dyktando a człowiek mówi że to racjonalne myślenie nawet kapłan zostanie skuszony do złego i ładne modlitwy dla ludzi nie uratują nas i tylko po klęskach polak powracał do cnoty modlitwy i pokory, które uczył Jezus podczas swojej pielgrzymki po ziemi
  2 wojna mogła nas ominąć jeśli by kapłani ogłosili i przyjeli za króla polski Jezusa Chrystusa, w objawieniach Maryjnych dotyczących 3 wojny należało by uczynić to samo lecz nasi kapłani których większość opowiada się tylko za doczesnymi dobrami i starają się o odzyskanie majątków po wojnie,więc tylko w nas wierzących Pan Jezus ma nadzieję że nie odwrócimy się od Niego bo w innym razie to czeka nas coś gorszego niż druga wojna światowa,nie poddawajmy się unijnej propagandzie złudzeniu że racjonalizm feminizm ubóstwianie samego siebie i portfela da nam bezpieczeństwo w europie.Kochajmy Jezusa jako naszego zbawiciela tylko On może zapewnić nam bezpieczeństwo jak za czasów Jana III Sobieskiego
  pozdrawiam was i z Panem Bogiem

 • # Pisk (27-05-2013)

  Od 2 dni jestem w crewe , polnocnej Anglii . Tu pewien mlody czlowiek pokazal mi przepowiednie dotyczace Polski oraz przepowiednie Saby. Z poczatku chcialo mi sie smiac . Mowiac sobie w glowie ” w co ten idiota wierzy” lecz wracajac teraz do domu sam zaczalem szukac przepowiedni . . I co ? Wszystko wydaje mi sie takie znajone i prawdziwe ? Czlowiek zaprogramowany stal sie jak robot , ktory zbliza swiat do destrukcji. Bedzie a w zasaszie juz jest 3 wojna swiatowa , o zasoby matki ziemii , ktore sie koncza .. Te na ktorych jest biznes .. Teraz nie potrzeba jeszcze przejmowac np. Rosyjskiej ropy ? Lecz za kilka , kilkanascie lat wydaje mi sie, ze bedzie ta potrzeba . . Zastanawiac sie zaczalem nad swoja wiara , gdzie sie podziala . Jestem czlowiekiem bardzo mlodym , mam 17 lat .. Zatracilem sie i nie wiem czy jest mozliwosc naprawienia tego . Mam grzechy ciezkie, ktorych balbym sie powiedziec ksiedzu , np. Brak wstrzemiezliwosci cielesnych , od alkoholu .. Mam poltora rocznego syna . . Moze Wy mi powiecie co mam zrobic ..

 • # KAMIL TERLECKI (29-05-2013)

  obalmy rzad tuska bo inaczej przyszle i kolejne pokolenie bedzie puszki zbierac na smietniku

 • # Wzór (6-07-2013)

  #Pisk…
  weź sie chłopie do roboty, dzieciak musi jakoś żyć.

 • # Zadowolone ziarnko piasku (13-07-2013)

  Pisk – jesli zaczäles sie zastanawiac nad swojä wiarä to juz jest wielki krok naprzöd (sama to kiedys uslyszalam :) . Masz 17 lat to mysle ze powinienes sie udac do grupy, wspölnoty modlitewnej – spotkasz tam uczciwych,prawdomöwnych,szczerych,wesolych,dobrych ludzi. Sä to spotkania 1 x w tygodniu. Mozesz uczestniczyc w nich tylko sluchajäc. Ja sie nawröcilam w wieku 36 lat. Bardzo zaluje, ze tak pözno, stracily na tym moje dzieci – co mnie kluje jak korona cierniowa. Mojej cörce wiedzie sie coraz lepiej i szybciej, byc moze ze wprost proporcjonalnie oddala sie od Kosciola. Wplyw szatana-poddanie sie namietnosciom. Nawet tepy i z chorymi przekonaniami czlowiek moze zostac krölem Europy (a taki jeden Hitler? Gdyby nie pomoc diabla, to lezalby w jakims zakladzie dla obläkanych. Diabel dziala delikatnie, ale caly czas .Nie ustaje w kuszeniu nas do zlego. Naszym zadaniem jest ( tylko na poczätku:) zadac cios wlasnemu cialu – tzn. powiedziec NIE namietnosciom. ( Potem stajemy sie juz obojetni na pokusy )
  Bardzo wczesnie Pan sie o Ciebie upomina – to bardzo wazne dla Ciebie. Sluchaj tego glosu a zachowasz zycie bez mäk piekielnych na wiecznosc.
  P.S. Swiety Pawel (chyba Pawel – nie jestem jeszcze biegla w pismie) byl kiedys najwiekszym przesladowcä chrzescijan a potem Pan wybral go dla siebie na Apostola.
  Pan przebaczy nam grzechy, jesli zmienimy nasze zycie na milosc dla innych – to daje zadowolenie, spoköj ducha, opieke bozä.
  No i jak zwykle sila modlitwy jest ogromna.
  Koronka do Milosierdzia Bozego (trwa 5 min) codziennie o 15 – gwarantuje spoköj w godzinie smierci. To wazne przed zblizajäcä sie kleskä glodu i nieznanä III wojnä swiatowä.
  W Hiroszimie i Nagasaki – po wybuchu ludzie stali sie krwawiäcymi zywymi istotami bez sköry na ciele ze wszystkimi miesniami na wierzchu. Dzieciom wypalilo oczy ( i sköre tez ). Jakiz to musial byc böl nie do zniesienia…
  To byla II wojna. Mödlmy sie codziennie aby nas to ominelo, i uwielbiajmy Pana Boga za poköj w ktörym jeszcze zyjemy. Nie znamy dnia ani godziny, ale podobno jest za piec 12-sta. Potem godzina zero. 2/3 ludzkosci znajdzie sie w szalejäcym piekle wojny.
  Ale ludzie myslä o wszelkich przyjemnosciach na dzisiaj, tylko nie o Bogu.
  Wobec tego Bög zaskoczy nas i bedzie bezlitosny. Milosierdzie ma swoje granice.
  Prosze wszystkich nie wkurzajmy Stworzyciela.
  Dla niedowiarköw – pieklo istnieje a ogien w nim jest tysiäce razy bardziej paläcy niz ten ktöry znamy na ziemi tak samo cierpienie bedzie tysiäc razy bardziej bolesne
  ( ze swiadomosciä ze sie nigdy nie skonczy – wieczne )
  Pan pokazal to paru osobom, aby ostrzegly ludzi – städ to wiem.
  Poza tym wiara w Boga nie jest ani niczym trudnym ani nudnym. Dzieki wierze czlowiek staje sie bardziej wartosciowy dla samego siebie i dla innych. Nie tkwi w marazmie pokus ale za to poszerza swoje horyzonty wiedzy co czyni go szczesliwszym bo … mädrzejszym.
  Ale przede wszystkim Milosc. Odczuwa sie milosc. Czuje sie wyraznie , ze jest sie kochanym i chce sie czynic dobro.
  A jesli dotykajä nas nieszczescia – to sä to klapsy dla niesfornych dzieci.
  Kto cierpi tu, nie bedzie cierpial po smierci.

  Niech bedzie uwielbione i wywyzszone imie Pana Boga – ojca naszego, wszechmogäcego. Chwala Panu naszemu!

  Pozdrowienia dla wszystkich wierzäcych i niewierzäcych.
  i przypatrzmy sie Malcie :) pod wzgledem kulturowym,historycznym,rel.

 • # Yetti (19-07-2013)

  Bóg nas kocha bezgranicznie – po bożemu. Więc nigdy za nic nas nie karze(!) – dał nam wolną wolę, a kara oznaczałaby ograniczenie wolnej woli. Karzą nas (wyłącznie) inni ludzie i nasze własne sumienie. Bóg nas tak ukochał, że stworzył na swój obraz i podobieństwo. Jest w każdym sercu i cieszy się, gdy my się cieszymy, a smuci gdy my się smucimy. Więc miłość, wszelka radość i szczęście pochodzi od Boga. Cierpienie i nieszczęście, brak miłości to domena diabła. I wszystko na ten temat, a jak ktoś da się zwieść cierpiętnikom to sam się od Boga oddala. Bóg ma wszystko co tylko pomyśli więc nie potrzebuje nic – ani sług, ani żadnej rzeczy, którą możemy sobie wyobrazić. Nie da Mu się przypodobać ani Go przekupić. Można tylko się do Niego zbliżyć przez ustawienie w swoim sercu prawdziwej miłości do wszystkich i do wszystkiego – bo Bóg stworzył Wszystko, więc też Wszystko przenika. A strach przed Bogiem bijący z poprzednich wypowiedzi jest najlepszym świadectwem o zmanipulowaniu większości społeczeństwa w celu trzymania ludzi w ryzach. Pozdrawiam wszystkich samodzielnie myślących.

 • # Super Sajan (28-08-2013)

  Witam wszystkich

  Otóż od 2012 roku wydarzyło się wiele rzeczy które można było brać za zwiastun 3 wojny światowej, jednak to wszystko ciągnie się od dłuższego czasu.Napięta sytuacja może naprawde doprowadzić do szerszego konfliktu.Obecnie oczy świata zwrócone są na Syrie,która zapowiada obronę oraz straszy,że ma o wiele potężniejszy arsenał niż się wydaje.Przepowiednie Nostradamusa zawierają pewne fakty jednak nie potrafimy ich dobrze odczytać i odnaleźć prawdziwego przesłania.

 • # Kida (8-09-2013)

  trzecia wojna się spełni 2013 roku w listopadzie
  przeleci potęrzna kometa którą będzie widaci z ziemi
  objawi trzecią wojne światową.

 • # DanGref (12-09-2013)

  Kometa ISON2012 przeleci daleko od Ziemi. Nia nie ma co sie przejmować, choc i owszem ma byc bardzo jasna i widoczna gołym okiem przez 3 zimowe miesiące. Byc może jej pojawienie się zwiastuje nieszczęścia ale to raczej nie ona ma w nas uderzyć.

 • # kropka310169 (25-09-2013)

  Wszystkich nas kiedyś czeka koniec więc nic nie jest wieczne !!!!!.

 • # ANIA (30-10-2013)

  W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
  Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł.
  Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
  Przyprawi miliony do nędzy, chorób i Sœmierci.
  Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
  Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieœśnikami.
  Ja uważam ,że najbardziej pasuje rok 1986
  Liczba dziewięć to czasy Marsa,
  Liczba sześœć początkiem trzeciego,
  Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą,
  Żeby dojśœć do dwa i siedem,
  Końcem powodzeń będzie pięć i cztery,
  A gdy przyjdzie sześœć i dziewięć skończy się jego panowanie.
  A teraz ,zacznijmy od końca jak będzie miał 69 skończy się jego panowanie(2055r umiera)
  Wojna kończy się 2054.
  Trwa 27 lat.
  18 lat walczy Henryk Szczęśliwy.
  1986 czyli 6 rodzi się Mahdi.
  9 lat prowadzi zwycięskie walki.
  Wojna rozpocznie się prawdopodobnie 2027 r.
  Super terroryzm w 2017 r
  Zewsząd grozi wojna, narody żyją w lęku.
  Niewiasta jest wszechobecna, zabiega o pokój.
  Ludność sterroryzowana;
  Rok 90 plus 3 zobaczy rzeczy bulwersujące,
  podczas gdy potężni wojownicy grozą pięścią.
  Anoh na próżno obserwuje horyzont.
  Moim zdaniem dotyczy to 4 Wojny Swiatowej.
  Ma to być około 2150
  Trzecia kończy się 2054 +93=2147.
  rok 93 ale liczony po zakończeniu Trzeciej ,czyli od nowa(jak pisał Nostradamus)
  Centuria III czterowiersz 94 – numer i rok 1555
  Pięćset lat, a potem zwrócą baczniejszą uwagę
  Na tego, co był KLEJNOTEM SWOJEJ EPOKI,
  Jego chwała zajaśnieje PEŁNYM BLASKIEM,
  POTOMNI OBDARZĄ GO ŚWIĘTYM SZACUNKIEM!
  następny czterowiersz sugerujący zakończenie wojny 2054 r
  dokładnie 500 lat po napisaniu centurii.
  Nostradamus zostanie zrozumiany i doceniony.
  Pozdrowienia.

 • # katka (28-11-2013)

  koniec jest bliższy aniżeli sobie to wyobrażacie,bowiem w 1914 r na ziemie został stracony szatan ze swoja upadła świta,w niebie zapanował spokój i Jezus zasiadł na tronie po prawicy Jehowy,ludzie którzy pamietaja tamten czas ,musieli miec minimum 4-5 lat by cokolwiek zapamiętac,w bibli jest napisane ze nie przeminie tamte pokolenie ,a stanie sie najgorsze dla narodów,czyli armagedon…
  tych ludzi pamietających jest juz niewielu ,zatem zanim umrze ostatni będzie on widział najgorsze a zarazem najlepsze dzieje…nastanie nowa ziemia i nastapi pokój …
  zatem juz za chwil kilka świat będzie czuł to to co było w pismach od momentu zapisów przez wiernych Jehowie Bogu

 • # KAMIL TERLECKI (13-01-2014)

  siema po dlugiej przerwie

 • # KAMIL TERLECKI (13-01-2014)

  mi sie wydaje,ze 2014 bedzie rokiem przewrotnym

 • # remek (2-03-2014)

  Ktora to centuria?

 • # Mietek (6-03-2014)

  Tak sobie mysle ze w tych wszystkich wyliczeniach o rozpoczeciu III wojny Swiatowej to warto pomyslec tez o 2030 – w koncu pomija sie czesto pierwsze dwie cyfry w dacie, wiec zostawiajac sama koncowke = 3+0 tez daje 3, a podzielone przez 3 = 10 (wiec liczba calkowita).

  A tak z innej beczki – BARDZO interesuje mnie wzmianka o tym ze w trakcie wojny (a w zasadzie pod jej koniec) zostanie cos odnalezione pod piramidami co wyjasni pochodzenie ludzkosci). Czy ktos moglby powiedziec cos wiecej w tej kwestii? Jakies centurie ktore o tym mowia? Ktos przebakiwal ze polacy maja miec tez w tym udzial jakis. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie wskazowki.

 • # maraga (7-03-2014)

  a wiecie śmieszy mnie to wszytko o tym jak to ludzie szukają 3 antychrysta.. kometa sreta i takie tam Nostradamus napisał że zostanie to źle zrozumiane czyli nie uda nam się odczytać tego poprawnie chyba że ktoś to pojmie ale to jednostki i na własny użytek .

 • # johnny40 (20-03-2014)

  nostradamus -sybilla

  Jak jedno tak i drógie , są nie prawdziwe , napisane jedno prz żydya i drógie przez żydówkę , Cyganki bliżej rozpoznawały mimikę człowieka, zadumę bezstroskość, żal,
  ból. niemoc,chorobę, znak po obrączce czy pierścionku.
  każda kobieta ma takie symptomy które są widoczne dla dobrego obserwatora.
  ale ja nie o tym .
  jak wyżej małe wprowadzenie , co widzimy a czego nie.
  nostradamusa nie wskrzesimy , sybilli również.
  gdzieś jest tam zapisane u kogo nie pamiętam , i niechce mi się szukać ,( dla czego ? -później wyjaśnię)
  ale gdzieś jest napisane : mały kraj zapoczątkuje koniec świata.
  paradoksem jest to że -Krym jest ogłoszony niepodległościowym tym małym światem.
  o który będą się bić mocarstwa.
  co do toku myślenia , powiem wprost jak wyżej w klamrach , nie będę szukał maski gazowej ani bunkra , bo i po napromieniowaniu , zostanie mi kilka chwil życia.
  PS: jak chcesz opóblikuj to na faceboock, tylko bez moich danych.

 • # x (21-03-2014)

  kurcze to twoje DRUGIE i OPUBLIKUJ, aż bije po oczach;P

 • # Śmierc nie stes straszna (15-04-2014)

  Jak ma być koniec świata to będzie ale wątpie w tą teze że koniec świata będzie raczej koniec ludzkość jakiejś jej cześci wiadomo jest od zalania dziejów że kiedyś nadejdzie ten koniec ale kiedy nadejdzie wie tylko i wyłącznie Watykan który strzeże tej tajemnicy nie wiemy dokładnie kiedy on nadejdzie nie mamy żadnych dat i godzin wiemy tylko to że kiedyś nadejdzie lecz kiedy w sumie dobrze że ludzie nie wiedza kiedy bedzie koniec świata bo cała ludzkość która jest na ziemi wpadła by w panikie i całe dotychczasowe życie nie miało by sensu a tak jak owieczki nie świadome wyczekujemy konica choć troche poiniśmy wiedzieć na temat tego jak umrzemy wiadomo wojny zawsze wybuchają i można ich sie zawsze spodziewać ale moim zdaniem watykan powinien tą tajemnice zdradzić tak samo jak o zakonie templariuszy że do tej pory istnieje i jest objęty bardzo skrytą tajemnica tak samo ja Jezus może w cale on nie był bogem lecz jego wysłannikiem który był obdarzony moca pana chociaż sam jestem katolikiem to do konica w to nie wieże że Jezus był bogiem tak samo że zakon templariuszy nadal istnieje jak i kielich z którego pił Jezus i jest w podziemiach Watykano tak samo i templariusze nie którzy żyją Watykan kryje wiele tajemnic które nie mogą wyjśc na jaw dla czego tego nie wie nikt ale powiny wyjść na jaw jak tajemne przejścia w Watykanie na placu które są

 • # Arcanum (1-05-2014)

  Witam bardzo serdecznie.
  Do # Atraktor- jeśli to możliwe, chciałbym nawiązać z Panem kontakt, jako, że również interesuję się przepowiedniami, nie tylko Nostradamusem. Zostawiam e-mail kontaktowy… connachta@interia.pl

 • # jaro13 (3-05-2014)

  atraktora znajdziesz na forum gazety prawnej

 • # Świety Piotr (9-12-2014)

  Piotr ma jeszcze jeden przepiekny sen,ale on jest tylko dla Francziszka.dla sługi Bozego.